بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین المللی و به ویژه عربی داشت.

  به گزارش مشرق، آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و در جمع رهبران گروههای فلسطینی، رئیسان و مسئولان مجالس کشورهای اسلامی، و صدها تن از اندیشمندان، فرزانگان و شخصیت‌های برجسته و آزادی‌خواه جهان اسلام، هدف فتنه‌ها و جنگهای داخلیِ تحمیلی در منطقه را کمرنگ‌شدن حمایت از آرمان مقدس آزادی قدس خواندند و با تأکید بر لزوم پرهیز گروههای مقاومت فلسطینی از ورود به اختلافات قومی و مذهبی و اختلافات داخلی کشورها خاطرنشان کردند: همه جریان‌های اسلامی و ملی، موظفند در خدمت آرمان فلسطین قرار گیرند و عمق رابطه جمهوری اسلامی با گروه‌های مقاومت فقط به میزان پایبندی آنان به اصل مقاومت مرتبط است.

ایشان همچنین با تشریح دستاوردهای درخشان و افتخارآمیز الگوی مقاومت قهرمانانه و انتفاضه مقدس در زمین‌گیر کردن رژیم صهیونیستی، و با اشاره به اثبات نادرستی طرح‌های قبلی «سازش» و تلاشهای اخیر دوست‌نمایانی که به‌دنبال انحراف مقاومت و انتفاضه و هزینه کردن آن در معاملات سری با دشمنان هستند، تأکید کردند: مقاومت هوشمندتر از آن است که در این دام فرو افتد و انتفاضه سوم باذن الله شکستی دیگر بر رژیم غاصب تحمیل خواهد کرد و تلاش برای آزادی فلسطین باید محور وحدت همه ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه باشد.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، بازتاب گسترده ای در رسانه های عربی داشت که مشروح آن از نظر می گذرد؛

شبکه المیادین ضمن پوشش کامل بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران، به نقل از ایشان تیتر زد: حمایت از مقاومت فلسطین بر همه ما واجب است؛ ملت فلسطین رهبر حقیقی مبارزات و مقاومت است. این شبکه لبنانی همچنین تصاویری را به صورت مستقیم از محل برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، پخش کرد.

شبکه العهد نیز به بازتاب کامل اظهارات امام خامنه ای (مد ظله العالی) پرداخت. این شبکه ضمن انتشار بخش های مهمی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایگاه خبری خود، اعلام کرد: ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران، پایتخت ایران رسما آغاز شد. این پایگاه خبری به نقل از آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) نوشت: مقاومت هنوز نتوانسته است به هدف غایی خود یعنی آزادی کل فلسطین دست یابد، اما توانسته است مسأله فلسطین را زنده نگه دارد.

پایگاه لبنانی النشره نیز که به گرایش غربگرایانه و ضد مقاومت معروف است، ضمن انتشار بخشهای کوتاهی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران، به نقل از ایشان نوشت: در طول تاریخ هیچ ملتی به اندازه فلسطین با این حجم از دردها و رنج ها مواجه نشده است. این پایگاه خبری که همواره با اتخاذ سیاستهای دوگانه و جانبدارانه اظهارات ضد ایرانی مقامات کشورهای مختلف از جمله عربستان سعودی را به طور کامل منعکس می کند، می توان گفت که تقریبا اشاره ای به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی علیه رژیم صهیونیستی در جریان کنفرانس حمایت از انتفاضه نکرده است.

شبکه المنار نیز ضمن پوشش کامل بیانات مقام معظم رهبری به نقل از ایشان نوشت: در این شرایط مشاهده می شود که اندک اندک، فضای جهانی به سمت مقابله با اقدامات خصمانه و غیرقانونی و غیرانسانی رژیم صهیونیستی میل می‌کند. این شبکه لبنانی همچنین در بخش دیگری از پوشش بیانات مقام معظم رهبری، به نقل از ایشان نوشت: نشانه های افول رژیم صهیونیستی پدیدار شده است.
 
«آسوشیتدپرس» در گزارشی با عنوان «رهبر ایران اسرائیل را جعلی و فصل ناپاک خواند» نوشت: «رهبر عالی ایران از تریبون اجلاس حامی فلسطین در تهران برای "جعلی" و "ناپاک" خواندن اسرائیل استفاده کرده است».

این خبرگزاری آمریکایی در ادامه نوشت: «اظهارات آیت‌الله علی خامنه‌ای در روز سه شنبه، از جمله تندترین انتقادات او علیه دولت یهودی که دشمن بزرگ ایران است، محسوب می‌شوند».

آسوشیتدپرس افزود: «(آیت‌الله) خامنه‌ای می‌گوید که اسرائیل با جمع کردن یهودیان از دیگر نقاط جهان  به منطقه خاورمیانه و استقرار آنها در سرزمین فلسطینیان ایجاد شد. او همچنین می‌گوید ایجاد اسرائیل "یکی از صفحات ناپاک تاریخ است که به فضل الهی پاک خواهد شد"».
 
شینهوا، رسانه معتبر و مهم چین نیز به پوشش رسانه ای این اجلاس پرداخت و نوشت: «[آیت‌الله] علی خامنه‌ای رهبر عالی ایران طرحها و برنامه‌ها برای به رسمیت شناختن اسرائیل را تقبیح و محکوم کرد و بر مقاومت برای آزادی سرزمین‌های اشغالی فلسطین تاکید کرد».

این خبرگزاری چینی ادامه داد: «[آیت‌الله] خامنه‌ای در سخنرانی افتتاحیه کنفرانسی درباره فلسطین در تهران پایتخت ایران تاکید کرد که طرح‌های قبلی "به رسمیت شناختن" (اسرائیل) در موضوع فلسطین ثابت کرده است که "نادرست" بوده و تلاشهای اخیر برای نشان دادن دوستی (اسرائیل) با فلسطینیان به منظور منحرف کردن مسیر مقاومت به سمت توافقات محرمانه و مخفیانه با دشمنان است». 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس