کد خبر 691176
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۹

منابع آگاه از اعزام ۳۵۰ شبه نظامی جزایر «کومور» به عربستان سپس به یمن برای شرکت در جنگ سعودی و پرداخت ماهنامه ۱۰۰۰ یورو برای هر کدام از آنها خبر دادند.

  به گزارش مشرق، پس از ناکامی مداوم ائتلاف سعودی در یمن، با وجود حمایت‎های امریکا و انگلیس و فرانسه و کمک‌های نیروهای سودانی و مراکشی، پای کومور جنوبی‎ترین کشور عضو اتحادیه عرب نیز به میدان جنگ علیه یمن باز شد.

یک منبع آگاه در جزایر کومور گفته که عربستان 350 شبه نظامی کومور را روانه جنگ در یمن کرده است و برای هر کدام از آنها 1000 یورو ماهانه پرداخت می کند.

به کارگیری نظامیان کومور در چارچوب حمایت از طرح صهیونیستی آمریکایی در یمن در حالی صورت می گیرد که نظامیان بسیاری از کشورهای آفریقایی مانند سنگال و جیبوتی و اریتره اکنون در قالب ائتلاف سعودی با ارتش یمن و انصارالله می‎جنگند.

از سوی دیگر، اماراتی‎ها به دنبال ایجاد پایگاه نظامی در کشورهای آفریقایی هستند تا در این زمینه از رقیب خود یعنی عربستان عقب نیفتد؛ به گونه ای که پارلمان «سومالی لند»-منطقه جدا شده در شمال سومالی- طرح پایگاه نظامی امارات در شهر بربره واقع در شمال غرب سومالی را تصویب کرده است.

امارات متحده عربی تلاش دارد نفوذ خود را در شاخ آفریقا گسترش دهد و پایگاه های خود را در شاخ آفریقا و شرق آفریقا و منطقه اقیانوس هند از طریق سرمایه گذاری‎های قوی از یک سو و تحکیم روابط همکاری امنیتی با کشورهای شاخ آفریقا از سوی دیگر، تقویت کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس