کد خبر 689781
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: قرارداد خرید اس 300 برای 8 سال قبل و قبل از تشکیل قرارگاه پدافند هوایی است باید قرارداد نهایی می‌شد تا طرف فروشنده آن را تحویل دهد و هنوز اس 300 در هیچ نقطه‌ای کار نگذاشته شده است.

به گزارش مشرق، امیر فرزاد اسماعیلی شامگاه جمعه در یادواره شهید جانباز عباسعلی باباخانی در حسینیه مرکزی نطنز اظهار داشت: امروز نماد وحدت بین رهبری و ملت بود، این روز را به همه مردم ایران و مسلمانان واقعی سراسر جهان که قلبشان برای جمهوری اسلامی ایران و شهدا می‌تپد تبریک می‌گویم.

وی افزود: خدا را شاکریم که در جمهوری اسلامی ایران متولد شده و تنفس می‌کنیم بسیاری از وقایع در جهان هیچ‌گاه از ذهن مردم بیرون نمی‌رود برخی وقایع از سوی دولت‌ها بر مردم آن کشور تحمیل می‌شود مانند کودتا. بسیاری از حاضران در این مجلس در زمان کودتای 28 مرداد نبودند اما حتی در 20 سال آینده نیز مردم به این موضوع واقف خواهند بود که حکومت پهلوی به سرکردگی آمریکا چه خیانتی علیه ملت انجام داد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) با اشاره به جنگ طلبی‌ها و خون‌ریزی‌های دشمنان علیه ایران در طول تاریخ انقلاب اسلامی گفت: کشور ما از این جنگ طلبی‌ها بی‌اثر نبوده است که یکی از مهمترین این جنگ طلبی‌ها حمله عراق به ایران بود.

وی با بیان اینکه مردم ایران هیچ‌گاه این جنگ طلبی‌ها را فراموش نمی‌کنند تصریح کرد: آنچه که نصیب عراق شد این بود که با آنها پیمان بستند و بیش از 35 کشور تجهیزاتی را روی زمین به رژیم بعثی تقدیم کرده اما در زیر زمین صدام را مانند حیوان دستگیر کردند نشانه دست دادن با شیطان این است.

امیر اسماعیلی با اشاره به رذالت طلبی برخی کشورها گفت: مردم این گونه کشورها هیچ‌گاه از حکومت خود رضایت نخواهند داشت و این موضوع از ذهن آن کشورها پاک نمی‌شود.

وی با بیان اینکه برخی وقایع نیز بسیار خوب و ماندگار است خاطرنشان کرد: دفاع و انقلاب از جمله این وقایع است و این رویدادهای مقدس از ذهن جوانان دیروز و امروز و فرزندان آنها پاک نخواهد شد دلیل ماندگاری این وقایع نیز حضور مردم در صحنه است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) افزود: حضور مردم در صحنه به دلیل خواست آنها برای ابدی کردن پیمانشان با رهبر و امام آنها است مظهر حماسه شهدا در انقلاب و 8 سال دفاع مقدس بود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در مراسمی فرمودند برخی کشورها تکلیف خود را با خود مشخص کردند آنها سریال‌هایی تولید کرده و نام آنها را افسانه می‌گذارند، اما جوانان و نوجوانان ما می‌دانند که شهدا افسانه نیستند بلکه پهلوانان ما هستند، آنهایی که با شیطان روی زمین دست دادند ناموس آنها روی زمین در همین دنیا تاراج شد، اما این پهلوانان ما سبب شدند که از ناموس ما حفاظت شود.

امیر اسماعیلی اظهار داشت: ناموس ما مرزهای جمهوری اسلامی ایران است، کوچک‌ترین عنصری که در ذهن ما وجود دارد همین مرزها است، اگر قرار بود فقط از مرزها دفاع کنیم چرا نطنز، مشهد و غیره نیز شهید دادند در حالی که در جنگ تحمیلی در خوزستان به وقوع پیوسته بود.

وی با بیان اینکه دفاع از اسلام خواست مردم بود و هیچ گاه از ذهن ما پاک نخواهد شد گفت: مهمترین و قوی‌ترین گزینه ما در ذهن و میدان عمل، مردم ما هستند ما هیچ گاه هیچ گزینه‌ای روی میز نمی‌گذاریم مردم ما آنقدر قداست دارند که روی هیچ میزی جای آنها نیست بلکه مردم ما در میدان هستند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند تکلیف این یاوه‌گویی‌ها را مردم در خیابان مشخص می‌کنند ما اهل رجزخوانی نیستیم و باید حقایق را گفت.

وی اضافه کرد: هنوز ائتلاف برخی از استکباران جهانی علیه ایران وجود دارد، همه باید بدانیم که هیچ‌گاه ما با این نوع استکبار سر صلح، سازگاری و سازش نخواهیم داشت.

امیر اسماعیلی با بیان اینکه در ذهن جوانان ما باقی می‌ماند که چرا " مرگ بر آمریکا و "مرگ بر اسرائیل" هیچ وقت در این کشور تمامی نخواهد داشت گفت: دلیل موضوع این است که موازنه قدرت در جهان به هم ریخته است.

وی افزود: با دستی که دستکش مخملین روی دستان چدنی گذاشته است، نباید دست داد، عده قلیلی در این کشور وجود دارند که ریشه در آب دارند نه ریشه در خاک، آنها شهدا را نمی‌شناسند و می‌گویند تا " کی دشمنی با آمریکا".

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) بیان کرد: آیا این حقوق بشر نیست که هر روز یک هزار و 800 هواپیما با مجوز و امنیت از فراز جمهوری اسلامی عبور می‌کنند. در سال 1394، 440 هزار هواپیما یعنی 60 میلیون خارجی از امن‌ترین آسمان خاورمیانه عبور کردند این آماری است که سازمان بین‌المللی هوانوردی در کانادا آن را مطرح می‌کند.

وی ادامه داد: صنعت هوانوردی در ایران بیش از 80 سال عمر دارد اما سازمان بین‌المللی هوانوردی در کانادا می‌گوید که از سال 93 آسمان ایران امن‌ترین آسمان است، جالب است بدانیم کانادا کشوری است که بعد از پذیرش برجام نخستین عداوت خود را اعلام کرد، اما اکنون این آمار از سوی همین کشور اعلام می‌شود که نشان دهنده قدرت مردم ما است.

امیر اسماعیلی تصریح کرد: هراس یعنی وقتی هواپیمای 108 نظامی در سال 93 روز جمعه ساعت 5 بعد از ظهر قصد عبور غیرمجاز از فضای جمهوری اسلامی ایران را داشت همه سامانه‌های دفاعی سپاه و ارتش مشترکا گفتند که این هواپیما حامل سربازان ناتو است و اعلام کرده که ما مسافر هستیم، این هواپیما در بندرعباس نشست و قبل از آن همان هواپیماهای جنگنده گفتند که باید اجازه عبور دهید در حالی که بایدی وجود ندارد اگر بخواهند به جمهوری اسلامی نگاه کج داشته باشند ما مماشات نمی‌کنیم.

وی افزود: آنهایی که آب به آسیاب دشمن ریخته و می‌گویند این ابرقدرت یک غول است و آیا با این ابرقدرت توان مقابله دارید، باید بدانند حاصل آنچه در جمهوری اسلامی هزینه شده سیستم‌های ایرانی و بومی است که "هرمس"  را که بین 4 هواپیمای مسافربری پنهان و وارد کشور شد شکار کرد این تکنولوژی برگرفته از ایمان است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) تصریح کرد: قرارداد خرید اس 300 برای 8 سال قبل و قبل از تشکیل قرارگاه پدافند هوایی است باید قرارداد نهایی می‌شد تا طرف فروشنده آن را تحویل دهد و هنوز اس 300 در هیچ نقطه‌ای کار نگذاشته شده است.

وی با بیان اینکه در 3700 نقطه کشور از بانه تا خارک و جزایر تمام ایرانی، سربازان این ملت و تجهیزات قرارگاه مستقر هستند، گفت: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب دشمن باید بفهمد اگر تهاجم کند ضربه محکمی خواهد خورد آنهایی که ادب سیاسی ندارند این را بدانند.

امیر اسماعیلی با اشاره به موضوع اقتصاد و فرهنگ خاطرنشان کرد: جنگ اقتصادی و فرهنگی نه خاکریز دارد و نه جنایتکار جنگی، اما ویرانی و تلفات بسیاری دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس