نیروهای یمنی شب گذشته یک پایگاه نظامی وابسته به ائتلاف سعودی و دولت مستعفی یمن را در باب المندب هدف حمله موشکی قرار دادند.

 به گزارش مشرق، عربستان سعودی از اوایل فروردین 1394 به‌ بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور مستعفی یمن و تضعیف جنبش مردمی انصارالله، این کشور عربی فقیر را هزاران بار هدف حملا هوایی خود قرار داده است.

سعودی‌ها در استمرار جنایات و حملات خود که زمینه‌ را برای گسترش قلمروی القاعده و داعش ایجاد کرده است به دفعات مدارس، بیمارستان‎ها، مناطق مسکونی، بازارها و زیربناهای این کشور را بمباران کرده‌اند.

نیروهای یمنی متشکل از ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله نیز دست بسته عمل نکردند و با واکنش‎های انتقام جویانه، مواضع نظامی عربستان را بارها هدف انواع حملات موشکی و زمینی خود قرار دادند.

انهدام پایگاه شبه‏‎نظامیان وابسته به عربستان در باب المندب

یگان موشکی ارتش یمن شب گذشته یک فروند موشک بالستیک-که نوع آن مشخص نشده است- به محل تجمع شبه نظامیان وابسته به عربستان و دولت مستعفی یمن در باب المندب شلیک کرد.

یک منبع نظامی ارتش یمن به شبکه خبری المسیره گفته که ساعت 22 دوشنبه شب به وقت محلی این موشک دقیقا به هدف مورد نظر اصابت کرد و در پی آن انفجارهای بزرگی در داخل پادگان الغزاه در باب المندب رخ داده است.

المسیره گزارش داد که در پی اصابت موشک بالستیک به پادگان الغزاه، چندین آمبولانس به سمت محل حادثه حرکت کردند تا کشته و زخمی ها را منتقل کنند.

کشته و زخمی شدن 18 «مزدور» سعودی در منطقه «الصلو» تعز

ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله شب گذشته محل تجمع شبه نظامیان وابسته به عربستان مستقر در پایگاه «الشبکه» واقع در منطقه الصلو در تعز را هدف قرار دادند که در پی آن چهار نفر کشته و 14 نفر زخمی شدند.

یگان توپخانه ای ارتش یمن و انصارالله شب گذشته همچنین محل تجمع عناصر «مزدور» در منطقه المضابی در تعز را هدف قرار داده است.

خنثی شدن عملیات حمله به سواحل غربی استان تعز

یک منبع نظامی یمن به المسیره گفته که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی موفق شدند مانع حملات متوالی عناصر شبه نظامی را که 48 ساعت به طول انجامید، شوند. این حملات به سمت روستاهای الجدید و الکدحه در جنوب غربی استان تعز صورت گرفت.

ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله همچنین کشتی ها و قایق های جنگی ائتلاف سعودی را با شلیک چندین موشک منهدم کردند و هواپیماهای آپاچی عربستان را هدف قرار دادند.

300 حمله هوایی ائتلاف سعودی به منطقه «المخا» در تعز

حملات زمینی عناصر شبه نظامی وابسته به دولت مستعفی یمن معمولا با پوشش هوایی ائتلاف سعودی همراه است.

منابع یمنی می گویند که ائتلاف سعودی طی 48 ساعت گذشته بیش از 300 بار به منطقه المخا و روستاهای الجدید و الکدحه و روستاهای مجاور آن حمله هوایی کردند و همزمان با کشتی ها جنگی این منطقه و روستاها را هدف قرار می دادند.

کشته شدن 10 یمنی در منطقه «مران» صعده

جنگنده‎های سعودی روز دوشنبه منطقه «مران» در استان صعده را بمباران کردند که در پی آن 10 نفر از شهروندان یمنی کشته شدند.

شبکه المسیره گزارش داد که جنگنده های عربستان روز گذشته دو خودروی شهروندان یمنی در منطقه مران را هدف قرار دادند که در پی آن 10 نفر از جمله یک زن کشته شدند.

این جنایت جدید پس از جنایت سه شنبه گذشته عربستان در منطقه مران صورت گرفت که در آن هفت نفر از شهروندان یمنی در منطقه مران در منطقه حیدان استان صعده کشته شده بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha