کد خبر 677844
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹

یک نماینده سابق پارلمان ترکیه امروز جمعه درباره وجود ۵۰۰ هزار طرفدار گروه تروریستی داعش در این کشور هشدار داد و گفت که عناصر داعش با هواپیما به شهرهای استانبول و غازی عنتاب آمدند و سپس برای نبرد به سوریه رفتند.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، محمد شکر از نمایندگان سابق حزب خلق جمهوری ترکیه از شهر غازی عنتاب در گفت‌وگو با یک برنامه تلویزیونی تصریح کرد: در ترکیه حدود 500 هزار طرفدار گروه تروریستی داعش وجود دارد.

وی افزود: ترکیه به کشوری با بنیان های سست تبدیل شده است که می توان در آن عملیات تروریستی اجرا کرد. با تدابیر کنونی نمی توان جلوی آن را گرفت.

محمد شکر گفت: تنها راه جلوگیری از این امر همان پاکسازی جغرافیایی است که تروریسم را متولد کرد.

وی خواستار "پایان دادن فوری به تروریسم موجود در سوریه و عراق" شد.

این نماینده سابق گفت: بخش منفی قضیه این است که حدود 500 هزار طرفدار گروه تروریستی داعش در داخل ترکیه وجود دارند.

وی افزود که در سال 2013 درباره پیوستن سه هزار نفر به گروه تروریستی داعش در داخل پارلمان صحبت کرده است و این آمار بعدا به 10 هزار نفر افزایش یافته است.

محمد شکر به "پیوستن افرای از مناطق مختلف ترکیه به صفوف گروه تروریستی داعش در داخل سوریه و کشته شدن آنها در آنجا" و "ورود کودکانی از سودان و انگلیس به شهر غازی عنتاب برای کمک به داعش" اشاره کرد.

وی افزود: "عناصر داعش با هواپیما به استانبول و غازی عنتاب آمدند و از آنجا برای جهاد به سوریه رفتند"...این دو شهر به همراه هاتای و اوروفا و قونیه شاهد طرفداران عملی گروه تروریستی داعش است.

محمد شکر گفت: باید شبکه داعش در آنجا را کشف و این جوانان را از مشت داعش نجات دهیم. ترکیه در صورتی که عملا بتواند این کار را انجام دهد؛ موفق خواهد شد که حملات تروریستی را متوقف کند زیرا در غیر این صورت، همه جوانان به ماشین جنگی تبدیل خواهند شد.

برپایه این گزارش، محمد شکر از "تحرکات ارتش سوریه همراه با گروه مسلح موسوم به ارتش آزاد سوریه در عملیات سپر فرات" انتقاد کرد و به "وجود مزدوران آمریکا در داخل این گروه" اشاره کرد و گفت: نیمی از عناصر ارتش آزاد برای آمریکا کار می کنند.

وی افزود: من با بسیاری از اینها در آنجا ملاقات کردم.آنها در ساختمانهای دولتی در غازی عنتاب بودند و شماری از فرماندهان آنها در این شهر اقامت دارند. با آنها نشسته و صحبت کردم. تضمینی وجود ندارد که اینها فردا به ما خیانت نکنند. ترکیه باید موضع خود را در این زمینه اصلاح کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس