کد خبر 66854
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۳

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: کیفیت برق‌رسانی در این استان با استان‌های خوش آب و هوا برابری می‌کند در حالی که مصرف برق شهروندان استان بوشهر سه برابر استان فارس و پنج برابر تهرانی‌هاست.

به گزارش مشرق به نقل از فارس،سیدرضا رضوی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران با اشاره به خاموشی‌های مکرر برق در سال های پیش از 87 و با بیان اینکه با اجرای طرح 11 به 20 در بوشهر، مشکل 20 ساله برق این منطقه رفع شد، اظهار داشت: هم اکنون و با اجرای این طرح، برق بوشهر برای مدت 10 سال آینده از تضمین برخوردار بوده و مشکل سال‌های گذشته تکرار نمی‌شود.
 وی با بیان این که هم اکنون اجرای این پروژه 60 درصد پیشرفت داشته است، تصریح کرد: از سال 87 و برای نخستین بار در بین شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور نسبت به پوشش سیلیکان برخی از تأسیسات اقدام شده که مانع از رسیدن آلودگی، رطوبت و گرد و خاک به ترانس‌ها می شود.
 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر به کاهش قابل توجه خاموشی‌ها اشاره کرد وگفت: امروزه هر شهروند منصفی به کاهش خاموشی‌های مکرر برق در شهر و استان اذعان دارد و این مهم در سایه تلاش همکاران و اجرای طرح 11 به 20 محقق شده است که با تداوم آن، بوشهر با خاموشی‌های مکرر خداحافظی می‌کند.
وی با بیان این که منکر بروز برخی مشکلات در سیستم برق استان نیستیم، افزود: در حال حاضر برق بوشهر از وضعیت مطلوبی در کشور برخوردار بوده و به نوعی کیفیت برق‌رسانی در این استان با استان‌های خوش آب و هوا برابری می‌کند در حالی که مصرف برق شهروندان استان بوشهر سه برابر استان فارس و پنج برابر تهرانی‌هاست.
 این مقام مسئول تعویض مقره‌های معیوب، تابلوهای فرسوده، پایه‌های سیمانی فرسوده، ترانس‌های قدیمی و اصلاح ایستگاه‌های برق را از اقدامات شرکت شرکت برق برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان استان عنوان کرد.
رضوی ابراز امیدواری کرد با اتمام طرح 11 به 20، وضعیت برق‌رسانی بوشهر به وضعیتی به مراتب بهتر از حال حاضر رسیده و شهروندان استان حداقل تا 10 سال آینده، نگرانی و دغدغه برق نداشته باشند.
وی همچنین خواستار حمایت های شرکت توانیر و همچنین مسئولین ارشد استان برای اتمام این پروژه بسیار مهم شد.
رضوی به تلاش شرکت برق برای زمینی کردن شبکه‌های برق اشاره کرد و گفت: زمینی کردن شبکه‌های برق علاوه بر ارتقاء امنیت شهروندان موجب زیبایی مبلمان شهری نیز می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با اشاره به نیاز کنترل از راه دور سیستم‌های برق‌رسانی اظهار داشت: هم اکنون در حال طراحی واحدی بنام مدیریت بحران برای کنترل و هدایت از راه دور سیستم‌های برق‌رسانی به‌ویژه در مواقع اضطراری هستیم.
رضوی با بیان اینکه در صورت تأمین اعتبار ظرف دو الی سه سال آینده بسیاری از کارهای زیربنایی برق استان به اتمام می‌رسد، افزود: حوادث ناشی از برق در سال‌های اخیر در استان کاهش یافته و در صورتی که با تخصیص اعتبارات بتوانیم برنامه‌های مورد نظر را اجرایی کنیم، بسیاری از مشکلات و نارسایی‌های برقی را پیش از وقوع شناسایی و پیشگیری می‌کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس