کد خبر 656904
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵

بهای جهانی طلا پس از اظهارات جانت یلن، رئیس فدرال رزرو آمریکا با کاهش روبرو شد و به پایین‌ترین سطح در ۵ ماه اخیر رسیده است.

به گزارش مشرق به نقل از بورس کالای ایران، در حالی که جانت یلن، رئیس فدرال رزرو آمریکا تاکید کرده است که افزایش نرخ بهره آمریکا احتمالا به زودی انجام خواهد شد؛ قیمت طلا جمعه گذشته با کاهش بیشتری روبرو شده است. در این میان قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی به کمتر از ۱۲۰۸ دلار رسیده است.
 
موسسه مالی «ای ان زد» در تحلیلی درباره اظهارات رئیس فدرال رزرو آمریکا نوشت: اظهارات یلن در کمیته مشترک اقتصادی کنگره آمریکا موجب افزایش اطمینان بازار نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر شده است.تازه‌ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می‌دهد که فدرال رزرو آمریکا به احتمال ۹۰ درصد نرخ بهره را در نشست دسامبر افزایش خواهد داد. جانت یلن در سخنانی تاکید کرد: با توجه به بهبود وضعیت اقتصادی و انتشار آمارهای مثبت بخش مسکن و افزایش نرخ تورم، فدرال رزرو می تواند به زودی نرخ بهره را افزایش دهد.
 
نشست آتی فدرال رزرو قرار است اوایل دسامبر برگزار شود و به اختمال زیاد مقامهای بانک مرکزی آمریکا در این نشست نرخ بهره را افزایش می دهند. فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر سال گذشته نرخ بهره را برای نخستین بار در ده سال گذشته افزایش داده اند و از ابتدای امسال تاکنون نرخ بهره را تغییر نداده اند.
 
رئیس فدرال رزرو آمریکا اظهار داشت: دستمزدها و رشد اقتصادی در شش ماه دوم امسال با افزایش بیشتری روبرو شده و وضعیت اقتصادی جهان نیز نسبت به شش ماه نخست تا حدی بهبود یافته است. نگرانی ها نسبت به اوضاع اقتصادی چین و اروپا موجب شده است تا فدرال رزرو طی ماه های گذشته افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیندازد.
 
تازه ترین آمار اقتصادی نشان می‌دهد که نرخ تورم آمریکا طی ماه گذشته با افزایش نسبی روبرو شده است. وضعیت بخش مسکن آمریکا نیز طی ماه گذشته بهتر از پیش‌بینی‌های اولیه بوده است. قیمت هر اونس نقره نیز کاهش یافت و به کمتر از۱۶.۶ دلار رسید.
 
بر این اساس، به نظر می‌رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمار مهم اقتصادی آمریکا ، منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. گمانه زنی های مربوط به نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس