کد خبر 65137
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۷

حسن قشقاوی گفت: ما اعتقاد داریم که هر گونه حضور کشورهای بیرون منطقه در جوار مرزها ی کشور ما نه تنها موجب افزایش ضریب امنیت منطقه نمی‌گردد بلکه عملا‌ً منجر به نقض غرض خواهد شد.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از مهر، حسن قشقاوی  معاون پارلمانی و کنسولی وزیر خارجه شب گذشته با حضور در برنامه زنده کنکاش در شبکه جام جم به سئوالات متعدد مطرح شده پاسخ داد.
 
وی در پاسخ به سئوالی پیرامون تحولات سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران از اصلاحاتی که بشار اسد و ملت شجاع سوریه انجام می‌دهند استقبال کرده و اطمینان دارد دولت و ملت سوریه ظرفیت و توان دستیابی به توسعه ملی را از طریق گفتگوهای موثر و نفی هرگونه خشونت دارند. در عین اینکه ما هرگونه مداخله و تحریکات خارجی به ویژه طراحی صهیونیستی و آمریکایی اخیر که آشکارا هدفی جز تضعیف خط مقاومت را ندارد محکوم می‌کنیم.
 
 
 
قشقاوی در پاسخ به سئوال پیرامون استقرار سامانه رادار موشکی ناتو در ترکیه گفت: ما اعتقاد داریم که هر گونه حضور کشورهای بیرون منطقه در جوار مرزها ی کشور ما نه تنها موجب افزایش ضریب امنیت منطقه نمی‌گردد بلکه عملا‌ً منجر به نقض غرض خواهد شد.
 
ایران و ترکیه دو کشور دوست و همسایه هستند. هر دو صاحب تمدن و تاریخ بزرگ بوده و ظرفیت کامل حفظ امنیت خود بدون هر گونه مداخله اجنبی را دارا هستند ضمن اینکه ناتو در افغانستان و سایر کشورها و کشتار گسترده بیگناهان، نشان از عدم موفقیت آنها در استقرار امنیت دار. چه دلیلی دارد که این تجربه شکست خورده در منطقه حساس آسیای صغیر و خلیج فارس تکرار شود؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس