رئیس‌جمهور در تماس تلفنی رئیس‌جمهوری ونزوئلا بر اتخاذ تصمیمات کارشناسی برای افزایش بهای نفت در عرصه جهانی تاکید کرد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر دوشنبه در تماس تلفنی "نیکلاس مادورو" با ایشان، برگزاری موفقیت‌آمیز اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها در ونزوئلا را تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد در دوره ریاست ونزوئلا، شاهد تحرک و همکاری  بیشتر کشورهای عضو جنبش عدم تعهد  در مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای باشیم.

رئیس‌جمهور با تشکر از مواضع ونزوئلا در اجلاس الجزیره برای حفظ سهمیه ایران و رسیدن به میزان قبل از تحریمها، تاکید کرد: باید همگان تلاش کنند تا کمیته کارشناسی تصمیماتی اتخاذ کند که در اجلاس نوامبر بر افزایش بهای نفت در عرصه جهانی اثرگذار باشد.

روحانی با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهوری ونزوئلا درباره دستاوردهای نشست کشورهای عضو اوپک در الجزیره ، گفت: برای ارتقاء و تثبیت بهای نفت در عرصه جهانی باید مذاکرات جدی با کشورهای غیر اوپک نیز انجام گیرد و همزمان در جلسات کارشناسی تصمیمات خوبی برای سهمیه بندی صادرات نفت کشورها اتخاذ شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به استقبال تهران از ارتقاء سطح همکاری های تهران – کاراکاس ، اظهار امیدواری کرد دستگاه‌های اجرایی دو کشور تمام تلاش خود را برای اجرای سریع و کامل توافقات بهکار بگیرند.

رئیس‌جمهوری ونزوئلا نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از حضور دکتر روحانی در اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها در جزیره مارگاریتا ، اظهارداشت : ونزوئلا خواهان توسعه و تعمیق روابط  با جمهوری اسلامی ایران است.

نیکلاس مادورو گفت: با برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، امیدواریم شاهد حل و فصل مشکلات  و مسایل معوقه و اجرای پروژه های جدیدی میان دو کشور باشیم.

وی همچنین به اجلاس کشورهای صادرکننده نفت در الجزیره اشاره کرد و گفت:  ایران و ونزوئلا در مسایل منطقه ای و جهانی و بویژه در ارتباط با اوپک ، مواضع مشترک و هماهنگی دارند و این کلید و رمز موفقیت ما است.

رئیس‌جمهوری ونزوئلا با تاکید بر ضرورت افزایش بهای نفت در عرصه جهانی، اظهارداشت: با توجه به موفقیت آمیز بودن اجلاس الجزیره می توان امیدوار بود که بازار نفت به یک ثبات برسد.

وی افزود: در همین ارتباط مذاکره و همکاری با کشورهای غیر اوپک برای هماهنگی مشترک جهت تثبیت و افزایش بهای نفت در عرصه جهانی ادامه خواهد یافت.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس