سخنان وزیر ورزش در روزهای پایانی دولت حسن روحانی انبوهی از گلایه‌های اهالی ورزش به ویژه فوتبال را در پی داشت و دلالتی بر واقعیت‌های ورزش در سال‌های اخیر بود.

سرویس ورزش مشرق - اظهارات اخیر وزیر ورزش درباره استقلال در روزهایی که جامعه منتظر پاسخگویی وی در ارتباط با نتایج رقم خورده در المپیک و ورزش کشورر بود، موجبات دلخوری جمعی از پیشکسوتان این باشگاه را فراهم آورد. وزارتخانه ای که در این سه سال و اندی بارها مورد انتقاد قرار گرفت و حتی پس از جمع آوری 30 امضا برای استیضاح، در نهایت از خانه ملت کارت زرد هم گرفت.

پیرو مصاحبه ای که به تازگی از محمود گودرزی در فضای رسانه ای منتشر شد، خیلی از منتقدان وزارت ورزش و جوانان در دوران حضور این وزیر نسبت به آن واکنش نشان داده و حرف های وزیر را مورد تحلیل و نقد قرار دادند. او که مهر ماه سال گذشته و پس از آن که نتوانست نمایندگان مردم را در مجلس شورای اسلامی قانع کند با دریافت کارت زرد از خانه ملت جریمه شد، بار دیگر بلوایی تازه در فوتبال و در دو باشگاه بزرگ و مردمی استقلال و پرسپولیس بوجود آورده است.

گودرزی که خود مسئول اول همه مناسبت ها در ارتباط با استقلال و پرسپولیس است، با انتقاد از تغییرات صورت گرفته در رأس کادر فنی آبی ها و هزینه هایی که برای خرید بازیکن صورت گرفته، در روزهایی اقدام به بیان این مطالب کرد که باشگاه پس از هفته ها تلاطم و ناآرامی به دلیل رقم خوردن نتایج ضعیف در هفته های ابتدای لیگ، اولین برد در فصل جدید را به دست آورده بود.

فرزامی: آقای گودرزی اینکه هیأت مدیره خودتان است/چرا هر مدال 15 میلیارد هزینه داشت؟

عضو اسبق هیأت مدیره باشگاه استقلال گفت: آقای وزیر عوض برهم ریختن جو آرام استقلال و پرسپولیس که تنها دلخوشی طرفدارانشان هستند، به مردم توضیح بدهید که با هزینه 120 میلیاردی چرا در المپیک این نتایج را کسب کردید؟

وقتی هر مدال ورزش 15 میلیارد هزینه داشت/ وزیری علیه فوتبال ++++ آماده ارسال ورزشیحسین فرزامی در گفت و گو با سرویس ورزش مشرق اظهار داشت: از روز اول که افشارزاده برای سرپرستی استقلال انتخاب شد، به او گفتم که با وجود این وزیر نباید چنین ریسکی کرده و این پست را بپذیرد. پرونده گودرزی در دانشگاه تهران مشخص است و به اندازه کافی دانشجویانی که با او درس داشتند از موضوعات مطلع هستند.

وی ادامه داد: اینکه او می گوید بازیکنان استقلال با هزینه ای خیلی بیشتر از پرسپولیس جذب شده اند را به هیچ عنوان نمی پذیرم. لااقل این را به کسی بگویید که از این مسایل مطلع نباشد. بازیکنی که برای هر یک از این دو تیم بازی می کند، قیمت مشخصی دارد و بازیکنان زیر 500 میلیون تومانی به این دو تیم نمی آیند. بیشتر از این ارقام ممکن است ولی کمتر از آن را که نمی توان پذیرفت.

عضو اسبق هیأت مدیره استقلال در این باره که گودرزی گفته تصمیمات اشتباه در باشگاه از سوی چه کسانی گرفته شده، توضیح داد: منهای پورحیدری و معینی که هر دو فوتبالی هستند، بقیه نفراتی که در هیأت مدیره منصوب کردید را از کجا آوردید؟ این نفرات کجا بودند؟ چه شناختی از فوتبال دارند؟ اصلا فرض را بر این می گیریم که همه را می شناسیم، مگر کسی غیر از خود شما این نفرات را به این هیأت مدیره آورده است؟ مگر افشارزاده می توانسته کاری بدون اجازه شما انجام بدهد؟ مگر افراد ناظر شما رد این هیأت مدیره حضور نداشتند؟ پولی که در باشگاه وجود دارد هم که دست همان نفراتی است که خود شما به این هیأت مدیره برده اید! مگر دست پورحیدری بوده که اینگونه سئوال می کنید که چرا این همه هزینه شده است؟

بازیکن دهه 50 استقلال با اشاره به اینکه حالا زمان بررسی عملکرد نتایج کاروان المپیک است، گفت: امسال 120 میلیارد تومان بودجه برای ورزشکاران در نظر گرفته شد که در نهایت فقط 8 مدال در المپیک گرفتند؛ یعنی برای هر مدال 15 میلیارد هزینه شده است. من فوق لیسانس ریاضی هستم و حسابدار شرکت نفت بوده و حساب و کتاب سرم می شود. باید به مردم توضیح بدهید که با این همه پول چرا این نتایج را کسب کردید؟ این دو باشگاه تنها دلخوشی طرفداران آنهاست و حالا که در آرامش مشغول کارشان هستند، چرا دل مردم را اینچنین به لرزه می اندازید که مبادا تیم هایشان به حاشیه بروند؟

منزوی: رفتار وزیر کاملا غیر حرفه ای بود/اگر ارقام قراردادها صحت دارد که "وا اسفا"!

قائم مقام اسبق باشگاه استقلال گفت: اینکه گودرزی می گوید باید رقم قرارداد بازیکنان را کاهش داد، یک نشان دیگر از غیر حرفه ای بودن اوست.

وقتی هر مدال ورزش 15 میلیارد هزینه داشت/ وزیری علیه فوتبال ++++ آماده ارسال ورزشیکامران منزوی در گفت و گو با سرویس ورزش مشرق با اشاره به صحبت های وزیر ورزش که عنوان کرده بود عده ای از مدیران اسبق باشگاه جلسه تشکیل می دهند، اظهار داشت: اصلا صلاح نبود وزیر ورزش در این برهه در این ارتباط صحبت کند. در روزهایی که استقلال پس از پشت سرگذاشتن یک بحران خودساخته، اولین برد را بدست آورده و به نوعی به آرامش بیشتر نیاز داشت، این حرف ها چیزی جز به حاشیه بردن تیم و درگیری بین مسئولان آن، نتیجه ای ندارد.

وی ادامه داد: اینکه وزیر گفته ما جلسه تشکیل می دادیم هم حرف غلطی است. ما رفقای 20، 25 ساله هم هستیم که در همین باشگاه با هم دوست شده ایم و حق نداریم هر از گاهی برای دیدار با یکدیگر جلسه داشته باشیم؟ اصلا این اشکالی دارد؟ امکان دارد یک نفر در این جمع، با وزیر هم زاویه داشته باشد دیلیل نمی شود که همه ما با وزیر زاویه داشته باشیم. ولی در سلامت این اکیپ شک نکنید و ما هر گز اپوزسیون نیسیتم.

عضو اسبق هیأت مدیره استقلال تأکید کرد: نکته دوم مقابله با فساد است که ما همگی صددرصد با این موضوع موافقیم. اگر کسی بیاید و فساد را بخشکاند، دستش را هم می بوسیم. اتفاقی که می گفتند، سقف قراردادهاست. حرف سر این است که سه سال است یک آب خوش از گلوی این تیم پایین نرفته است. هواداران در این سه سال خون به جگر شده اند. اگر بحثی که وزیر ورزش درباره ارقام قراردادها بیان کرد درست باشد که دیگر وااسفا...! چون زمانی می گفتند که استقلال پول ندارد و نتیجه هم نمی گیرد. ولی این ارقامی که اعلام می شود اعدادی نیستند که یک تیم با آن بسته شود و با آن نتیجه هم نگیرد. سئوال ما این است که مگر ما این افراد را سرکار قراردادیم؟

منزوی در ارتباط با افرادی که توسط وزیر در استقلال منصوب شدند، اظهار داشت: وقتی من یک نفر را سرکاری قرار می دهم، از او انتظار دارم و هر کاری هم انجام شود اول من مسئول هستم. ایشان می گوید که برکناری پرویز مظلومی خطاست. بالاخره یک خاطیانی در این کار بوده اند و فقط که افشارزاده نبوده است. درست یا غلط را کاری نداریم. اما اینکه با مسئولان این کار برخوردی شده یا نه سئوال است.

وی افزود: الان استقلال بعد از هفته ها نتیجه گرفته است. یک کادر جدید جوان آمده و به آرامش نیاز دارد.  آیا از بیرون کسی گفت که منصوریان بیاید؟ همه ما در این مدت گفته ایم که باید به منصوریان فرصت داده شود. تیم استقلال 50 درصد تغییر کرده است. موضوع اصلی دورهمی ما مدیران قدیمی استقلال هم بر این پایه بود که باید به این کادر جدید فرصت داده شود.

مربی اسبق تیم استقلال درباره اینکه گفته می شود استقلال از پرسپولیس بیشتر برای خرید بازیکن هزینه کرده و پرسپولیس 15 میلیارد برای خرید بازیکن هزینه کرده ولی سازمان لیگ اعلام کرد که این باشگاه 18 میلیارد هزینه کرده است، گفت: اولا که ما به اسناد پرسپولیس دسترسی نداریم. ضمن اینکه پرسپولیس یک تیم بزرگ و محبوب و مردمی است و باید چنین تیمی قوی بسته شود. همیشه گفته ام زمانی فوتبال این مملکت قوی می شود که این دو تیم قوی بسته شده باشند. من به عنوان یک استقلالی صددرصد موافقم که پرسپولیس قوی بسته شود چون دلشادی طرفداران پرسپولیس به قوی بودن تیمشان است. معتقدم آنها هم برای وقی شدن تیم شان هر کاری لازم است باید انجام بدهند.

وی خاطر نشان کرد: نکته دوم این است که ملاک چیست؟ ملاک تأیید سازمان لیگ است به استناد قراردادها؟ ورود و خروج پول است از حساب باشگاه یا اسنادی که باشگاه در اختیار مجمع قرار می دهد؟ بعد هم ایجاد تعهد با هزینه فرق می کند. این هم اینجا مقفول است. گاهی شما می توانید 25 میلیارد تومان تعهد ایجاد می کنید ولی در آن سال 15 میلیارد هزینه کرده باشید. چیزی که سازمان لیگ اعلام می کند ایجاد تعهد است. ممکن است پرسپولیس 18 میلیارد ایجاد تعهد کرده باشد ولی در سال 15 میلیارد هزینه کند که این هم ملاک نیست یا اینکه رفته اند آن 18 میلیارد را 15 میلیارد کرده اند.

بازیکن اسبق استقلال عنوان کرد: نکته بعدی درباره کاهش قراردادهاست. الان یک قراردادی بر اساس ماده 10 قانون مشارکت مدنی رفته و منعقد شده است و نمی توانید بیایید این وسط دیه کنید و بگویید که رقم را کم کنید. یک بازیکن نشسته و با باشگاه قراردادی به امضای طرفین رسیده است. می گوییم غلط، غیر معقول و از این بالاتر که دیگر نمی توان حرفی زد. الان این قراردادها جنبه حقوقی پیدا کرده و دو طرف جاری شده اند و شما نمی توانید بگویید که کم می کنم. باید با 10 تا بازیکن توافق کنید. برای این کار هم انرژی از کادر فنی تان گرفته می شود.

منزوی در پایان تأکید کرد:  الان که مانند روزهای قدیم نیست. امثال علی جباری ها و حجازی ها و پورحیدری ها چشم از ارقام و قراردادها می بستند. امروزه بازیکن بازی می کند که درآمدزایی کند و به خاطر مسایل مادی جابجا می شود. چطور می شود در کوران مسابقات از بازیکن بخواهیم که قراردادش را کاهش بدهد؟ این هم نشان می دهد که ما حرفه ای فکر نمی کنیم. یعنی آدم هایی را که می گذاریم در روزی که در حال بستن قرارداد هستند باید به این مسایل فکر کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
  0 0
  خدایی وزیره این کاره نیست
 • کارمند وزارت ورزش ۰۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
  0 0
  یران در المپیک 12 مدال گرفت و جز 20 کشور برتر دنیا شد با 120 میلیارد تومن هزینه در حالی که حتی همسایگان ما مثل آذربایجان ترکیه قطر و امارات که حتی بعضی ورزشکاران ما رو با هزینه های میلیون دلاری بردن هر کدوم یه طلا بیشتر نگرفتن.....ولی آیا فوتبال ما با 200 میلیارد تومن هزینه در همین جام باشگاه های آسیا که تیم های ایرانی شدن زنگ تفریح و حتی از گروهشون صعود نمی کنن یا تیم ملی هم با کیروش که عملا عین بحرین داره جلوی حتی تیم های درجه دو و سه آسیایی دفاع اتوبوسی می کنه موفقه!؟...پول فوتبال رو بدیم به فوتسال کشتی وزنه برداری و خیلی رشته های بی پول که لنگ یه میلیارد هستن بسیار بهتر هست....
 • ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
  0 0
  پول میلیاردی رو میدین دست چند تا جوون تازه به دوران رسیده تا پورشه و لکسوس سوار بشن و نهایتش تو بازیهای آسیایی حذف بشن و تو جام جهانی با افتخار بگیم از ارژانتین کم گل خوردیم .این پولت رو صرف توسعه بنیادی ورزش تو شهرهای محروم کنین قول میدم ۸ سال دیگه حداقل ۱۰ تا طلا المپیک داریم.جویبار با چند تا مدرسه کشتی به تنهایی ۳ تا مدال المپیک داره اما فوتبال ما اخرین مقامش گمونم قهرمانی بازیهای آسیایی باشه.
 • ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
  0 0
  اقا چه خبره توی مملکتی که می گویند واسفا اقتصاد پوکیده رو به اضمحلالیم چرا باید این همه هزینه برای فوتبالی باشه که نتیجه ایی هم نداره چرا این پول ها خرج زیر ساخت نمی شه حداقل توی خود فوتبال. شما می دونی معنی اشرافیت یعنی چی اشرافیت از کجا پدید می اید کسی که تمام کار مفیدش کشیدن زیر یک توپه که هیچ ثمره و رشدی برای مملکت درونش نیست چرا باید یک شبه یک میلیارد پول به جیب بزنه یک معلم یک استاد دانشگاه یک دانشمند که کارشون تربیت انسانه پیشرفت دادن کشوره 30 سال کار کنند هم نمی توانند یک میلیارد جمع کنند ان وقت یک نفر در یک فصل به چنین پول باداورده دست پیدا می کنه همین فرد فردا می شه معظل فرهنگی ایجاد رویه اشرافیت گری ایجاد حلقه های اجتماعی نامتوازن و هزار بدبختی دیگه برای جامعه چرا هیچ حساب کتابی روی این پرداخت ها نیست چرا از مال بیت المال باید اینگونه هزینه شود چرا اروپایی برای منافع مادی خودشون هم که شده اسلام را در بخش منافع مادی 100 در100 بهتر از ما اجرا می کنند اما ما هنوز تو مسلمانیمون داریم می لنگیم تا کی اینهمه بدبختی چرا کسی جواب گو نیست ایا ما واقعا داریم در مملکت اسلامی زندگی می کنیم به وااله من از شما مسئولان به اندازه حق خودم نخواهم گذشت این ها حق الناسه چرا نمی فهمید
 • ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۲
  0 0
  مگر استقلال و پرسپولیس چی هستند و چه افتخاری برای ایران کسب کرده اند ؟ کدام باشگاه پر افتخار جهان دولتی هستند؟ این مردم تا کی باید تاوان و هزینه تیم هایی را بدهند که هیچ نتیجه ای برای کشور ندارند .شما نگران طرفدران تیم هستید یا جیب خودتان.اگر طرفدران خیلی این تیم را دوست دارند به اندازه هزینه پفک و چیپس ماهیانه اشان را را از طریق پیامکی که امروز مد شده به حساب این باشگاه ها بریزند و دولت را از پرداخت هزینه های سرسام آور بیهوده نجات دهند.چرا هر سال یک بامبول برای فروش این باشگاهها در می آورند .تاکی ما باید حق الزحمه مدیران و بازیکناننمان را با خارجیها و دلار 3500 مقایسه کنیم و عموم مردم را با حداقل حقوق اعلامی در هر سال. از خدا بترسید و بدانید روزی باید پاسخگوی هزاران حق پایمال شده باشید.
 • ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۳
  0 0
  یه نظر سنجی داخل ایران بزارن اکثر مردم موافقن پول فوتبال رو بدن رشته های دیگه مثل فوتسال کشتی وزنه و...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس