مدیر امور خدمه معاونت اماکن متبرکه آستان قدس رضوی از اجرای زنده نقاره‌زنی در بین زائران حرم مطهر رضوی برای اولین بار خبر داد.

به گزارش مشرق، محمد توکلی عصر امروز در نشست خبری اصحاب رسانه در تشریح برنامه‌های حرم مطهر رضوی در دهه کرامت از اجرای زنده نقاره‌زنی در بین زائران خبر داد و گفت: در روز میلاد حضرت رضا(ع) برای اولین بار اجرای نقاره‌زنی در بین زائران در صحن انقلاب برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اجرای 92 ویژه‌برنامه دهه کرامت برای اقشار خاص اظهار داشت: گروه‌های مستضعفان، بیماران، معلولین، خانواده معظم شهدا، غبار روبان سطح شهر و غسالان از ویژه‌برنامه‌های آستان قدس در دهه کرامت برخوردار خواهند شد.

مدیر امور خدمه معاونت اماکن متبرکه آستان قدس رضوی عنوان کرد: برپایی ایستگاه‌های صلواتی با پذیرایی کیک و شربت، برنامه‌های جشن میلاد برای خادمان بارگاه رضوی در آسایشگاه خادمان از برنامه‌های ویژه میلاد حضرت رضا(ع) است.

توکلی با اشاره به اهداء بسته‌های متبرک به زائران تشریح کرد: 500 هزار بسته نبات متبرک به زائران در دهه کرامت اهدا می‌گردد و همچنین 1000 بسته‌بندی که در هر بسته‌بندی 50 هزار بسته متبرک به نقاط مختلف سطح کشور ارسال می‌شود.

وی از بازدید خدام در روز میلاد حضرت رضا(ع) از بیمارستان‌ها و زایشگاه‌ها خبر داد و اعلام کرد: در روز میلاد حضرت رضا(ع) خدام بارگاه رضوی در بیمارستان‌ها و زایشگاه‌ها حاضر و در گوش نوزادان تازه متولدشده اذان می‌گویند و بسته‌بندی ویژه‌ای را به خانواده نوزاد تقدیم می‌کنند.

مدیر امور خدمه معاونت اماکن متبرکه آستان قدس رضوی با اشاره به طرح «یا ضامن آهو» تصریح کرد: هرساله هم‌زمان با ولادت امام رضا(ع) با همکاری و حمایت مالی خدام بارگاه رضوی تعداد 108 زندانی آزاد و به کانون خانواده برمی‌گردند.

توکلی از توزیع دعوت‌نامه‌های مهمانسرای حرم مطهر رضوی در میادین ورودی شهر مشهد خبر داد و گفت: در چهار ورودی شهر مشهد در دهه کرامت برای زائران دعوت‌نامه‌های ویژه حرم و مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) در نظر گرفته‌شده است.

وی اظهار داشت: در دهه کرامت به‌صورت خاص بحث عطرافشانی اماکن متبرکه حرم مطهر را خواهیم داشت که استفاده از عطر متفاوت در این ایام مدنظر است.

مدیر امور خدمه معاونت اماکن متبرکه آستان قدس رضوی ادامه داد: در روز میلاد حضرت رضا(ع) مراسم تعویض پرچم گنبد و اجرای زنده نقاره زنی برای اولین بار در بین زائران اتفاق می‌افتد.

توکلی افزود: گل‌آرایی حرم مطهر رضوی امسال به‌صورت ویژه درصحن‌های جمهوری، انقلاب، آزادی و مسجد گوهرشاد و همچنین در شب میلاد گل‌آرایی کتیبه‌ای مخصوص ضریح مطهر انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: ویژه زوج‌هایی که در شب میلاد حضرت رضا(ع) مراسم عقد را در حرم مطهر رضوی انجام می‌دهند دعوت‌نامه مهمانسرا و بسته‌بندی ویژه‌ای از طرف استان قدس رضوی تعلق می‌گیرد.

مدیر امور خدمه معاونت اماکن متبرکه آستان قدس رضوی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های استان قدس رضوی در دهه کرامت غبارروبی مزار شهدایی که در حرم مطهر هستند با عنوان یاد یاران است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha