سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان نظر خود را در مورد لایحه کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص اعلام کرد.

به گزارش مشرق، «عباسعلی کدخدایی» در صفحه اجتماعی خود افزود: چهارشنبه گذشته سی ام تیر ماه سال جاری دستور جلسه شورا علاوه بر نامه های دیوان عدالت اداری، مصوبات دولت و مجلس را نیز در بر داشت.
 
وی در تشریح لایحه کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص گفت: این لایحه که با اصلاحاتی در جلسه مورخ بیست و سوم تیر ماه یکهزار و سیصد و نود و پنج به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است؛ در جلسه مورخ ششم مرداد ماه سال جاری شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده نظر شورا به شرح زیر اعلام می شود:
 
- نظر به اینکه در تبصره 7 الحاقی ماده واحده برای سال جاری منبعی تأمین نشده و برای سال های آتی نیز الزام دولت مبنی بر پیش بینی بار مالی در بودجه سالانه تأمین هزینه محسوب نمی گردد، بنابراین مغایر اصل 75 قانون اساسی شناخته شد. علاوه بر این با عنایت به اشکال بار مالی مذکور ایراد شرعی این شورا نیز کماکان به قوت خود باقی است.
 
وی همچنین به اصلاح اساسنامه سازمان ملی زمین و مسکن مصوب جلسه مورخ دوم تیرماه یکهزار و سیصد و نود و پنج هیأت وزیران؛ اشاره کرد و گفت: استناد به اصل 138 قانون اساسی در خصوص اصلاح اساسنامه صحیح نیست. چنانچه مجوز قانونی در خصوص مورد وجود دارد مشخص تا اظهارنظر ممکن شود.
 
کدخدایی همچنین در مورد لایحه اساسنامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران که با اصلاحاتی در جلسه مورخ سیزدهم تیر ماه یکهزار و سیصد و نود و پنج، مطابق اصل هشتاد و پنجم (85) قانون اساسی به تصویب کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی رسیده بود؛ توضیح داد: این لایحه با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
 
وی در مورد اصلاحیه اساسنامه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (شرکت مادرتخصصی) مصوب جلسه مورخ سیزدهم آبان ماه یکهزار و سیصد و نود و چهار هیأت وزیران؛ نیز نظر شورا را به شرح زیراعلام کرد:
 
- پاسخ ارسالی رافع ایراد قبلی این شورا نیست.
 
به گفته وی، همچنین نسبت به لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه مقرر شد تبادل نظر بیشتری با دولت محترم و مجلس محترم انجام وسپس اتخاذ تصمیم شود.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس