کد خبر 603882
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۷

سازمان هواپیمایی کشوری و مدیریت فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) اعلام کردند: با توجه به شرایط پیش آمده در ترکیه، همه پروازها از ایران به این کشور تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده‌ است.

لغو همه پروازهای فرودگاه امام(ره) به مقصد ترکیه
به گزارش مشرق، کوروش فتاحی معاون شهر فرودگاهی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: طبق برنامه قبلی از ساعت 23:30 دیشب تا ساعت 07:30 بامداد امروز بالغ بر 9 پرواز باید به مقصد ترکیه انجام می‌شد که همه این پرواز‌ها لغو شده‌ است.

معاون شهر فرودگاهی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: درباره برقراری مجدد پروازها به ترکیه، بعد از دریافت آخرین اطلاعات، تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی افزود: هرگونه اطلاع رسانی درباره از سرگیری پروازهای به مقصد ترکیه از طریق پایگاه اینترنتی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اعلام خواهد شد.

فتاحی گفت : مسافران برای اطلاع از وضع پروازها با شماره تلفت های 09633 و 510018 تماس بگیرند.

معاون شهر فرودگاهی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: مسافران پس از اطلاع از وضع ترکیه بدون هیچ واکنش در لغو پروازها فرودگاه را ترک کردند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز گفت: هیچ پروازی از فرودگاه های کشور به مقصد ترکیه انجام نخواهد شد.
 
رضا جعفرزاده  افزود: با توجه به شرایط کشور ترکیه، تا حصول اطمینان امنیتی و انجام پروازهای ایمن و سلامت به مقصد فرودگاه های این کشور هیچ پروازی به ترکیه انجام نخواهد شد. 

وی گفت: تمام شرکت های هواپیمایی ملزم هستند در این خصوص به مسافران مقصد ترکیه اطلاع رسانی کنند. 
 
جعفرزاده گفت: بر اساس اعلام مسئول مدیریت ترافیک هوایی دفتر منطقه ای ایکائو هم اکنون هیچ خطری پرواز های عبوری از فراز ترکیه را تهدید نمی کند و تنها تعدادی از فرودگاه های این کشور بسته شده است.

در واپسین ساعت دیشب (جمعه شب) به وقت تهران ، خبری به سراسر جهان مخابره شده که حکایت از کودتای نافرجام در ترکیه داشت.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha