همرزم شهید مدافع حرم مازندرانی گفت: بهمن بسیار صبور بود و هر کلامی که از زبانش خارج می شد برای رضای خدا بود و همین ویژگیهای اخلاقی بود که رزمندگان فاطمیون را مجذوب خود کرده بود و آن‌ها ارادت خاصی نسبت به شهید قنبری داشتند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق؛ شهید حبیب الله (بهمن) قنبری متولد سال 45 رزمنده و پاسدار بازنشسته لشکر عملیاتی 25 کربلای استان مازندران دارای دو فرزند، از اولین شهدای مدافع حرم مازندرانی بود که پس از نقض آتش بس توسط تروریستهای تکفیری داعش و النصره و محاصره شهر خان طومان سوریه به فیض شهادت نائل شد.

یکی از دوستان شهید که از سال63 در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم با شهید قنبری دوست و همراه بوده خاطراتی از شهید را اینگونه روایت می کند:

یکی از ماهر ترین دیدبان ها بود

شهید قنبری از دیدبانهای ماهر در سوریه بود و علیرغم اینکه دیدبانی می‌کرد معلم اخلاق برای دیگر رزمندگان بود و آنها را نیز آموزش می‌داد. چندین بار موشک به نزدیکی مقر استقرار بهمن اصابت کرد اما او همچنان استقامت داشت و می‌گفت حاضرم روی خودم گرا بدهم که من را مورد اصابت قرار دهید اما حاضر نیستم به دست تروریستهای مزدور آل سعود اسیر شوم.

  در تمام صحبتهایش از شهادت سخن می‌گفت

زمانی که از ساری به سمت دمشق اعزام شدیم بهمن بارها می‌گفت احتمال برگشتن من کم است و من در این ماموریت شهید می‌شوم. در ماه صفر از سوی دشمن تک به ما زده شد و سبب شد بهمن بیشتر به شهادت نزدیک شود و صحبتهایش بیشتر به سمت شهادت و شهادت طلبی برود.

رزمندگان تیپ فاطمیون مجذوب شهید قنبری بودند

همیشه می‌گفت اگر کارهای ما برای رضای خدا نباشد ارزشی ندارد. بهمن بسیار صبور بود و هر کلامی که از زبانش خارج می شد برای رضای خدا بود.به او می‌گفتم بهمن مراقب خودت باش او می گفت تا خدا نخواهد ما شهید نمی شویم من در جنگ تحمیلی من بارها محاصره شدم اما من در اینجا اسیر نمی شوم و شهید می شوم. هر گلوله او با الله اکبر و یا زینب با یاد خدا و برای خدا به سمت دشمن فرستاده می شد. همین ویژگی های اخلاقی، شوخ طبعی و نحوه برخوردش بود که رزمندگان تیپ فاطمیون را مجذوب خود کرده بود و آن‌ها ارادت خاصی نسبت به شهید قنبری داشتند.

می گفت هدایت کننده تمام تیرها خداست

با اینکه از ناحیه پا مجروح شده بود و راه رفتن برایش مشکل بود اما فاصله 500 متری مقر دیدبانی با محل استقرار ما را برای زمان هایی که امکان گرا دادن از طریق بی‌سیم نبود را پیاده حرکت می کرد و حاضر نبود این فاصله را با موتور بیاید. بسیار اصول شرعی را رعایت می کرد و تمام گلوله هایی که شلیک می شد را از نزدیک بررسی می کرد که به هدف برخورد کرده باشد چون می گفت هدایت کننده تمام تیرها خداست و کار ما برای رضا خدا بوده و خرج و هزینه گلوله ها نیز بالاست و حتما باید گلوله ها به هدف اصابت کند.

مانع از هجوم تروریست ها به داخل خان طومان شد

قبل از هجوم تروریست ها به خان طومان تروریست ها سعی ورود به شهر را داشتند اما شهید قنبری به خاطر مهارت بالایی که در دیدبانی داشت با هدایت توپخانه و سلاح های نیمه سنگین مانع هجوم آنها به منطقه شد. در زمان حمله تروریست ها به خان طومان با توجه به ایجاد وضع آتش بس در منطقه، تروریست های داعش و النصره به همراه 5 گروه تروریستی دیگر با در اختیار قرار گرفتن تانک و نفربر از سوی ترکیه به آنها، تروریست ها با هم متحد شده و حدودا ساعت 3 نیمه شب به منطقه حمله کردند و در همان ساعات اولیه شهید قنبری به همراه دو نفر از رزمندگان یگان فاتحین توسط موشک کرنر مورد اصابت قرار گرفته و شهید شدند و در همان ساعات اولیه موفق شدیم پیکر بهمن را به عقب برگردانیم.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس