برخی افراد سوء استفاده گر به بهانه جلوگیری از قطع یارانه افراد درصدد خالی کردن حساب بانکی برخی یارانه بگیران برآمده‌اند.


به گزارش مشرق، در پی اتفاقی که به واسطه نقص فنی در فهرست یارانه بگیران پست بانک در جریان واریز یارانه اردیبهشت 95 روی داد و یارانه این افراد با چند ساعت تاخیر واریز شد، برخی افراد کلاهبردار از این اتفاق سوء استفاده کرده و در صدد کلاهبرداری از شهروندان افتاده‌اند.


خالی کردن حساب بانکی به بهانه جلوگیری از قطع یارانه‌ها
پیامک کلاهبرداری یارانه‌ای

آقای تاجیک یک شهروند مشمول یارانه نقدی که حساب یارانه‌ای او در بانک سپه است، در این زمینه  گفت: از روز گذشته 4 پیامک به این مضمون دریافت کرده است که اگر ظرف 24 ساعت فرم زیر با آرم و صفحه (جعلی) پست بانک را تکمیل و به نشانی (یارانه‌ها دات کام ) ارسال نکند، این امر به منزله انصراف از دریافت یارانه تلقی شده و یارانه وی و خانوارش قطع خواهد شد.


خالی کردن حساب بانکی به بهانه جلوگیری از قطع یارانه‌ها
پیامک کلاهبرداری یارانه‌ای

در این پیامک از افراد خواسته شده نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، شماره 16 یا 19 رقمی کارت بانکی، رمز اینترنتی، شماره شناسایی دوم cvv2 ، تاریخ انقضای کارت و شماره تلفن همراه (یعنی همه ابزارهای سوء استفاده از کارت بانکی افراد برای خالی کردن حساب بانکی) را درخواست کرده‌اند، ممکن است عده ای هم فریب این افراد سوء استفاده‌چی را بخورند و از ترس حذف یارانه این اطلاعات را ارائه کنند.

سایتهای معتبر سازمان هدفمندسازی یارانه ها به نشانی http://www.hadafmandi.ir/ و سامانه استعلام یارانه و ثبت و رسیدگی به درخواستها به نشانی http://www.yaraneh10.ir/prs/ در دسترس شهروندان است و اگر چنانچه مشکلی پیش آمد، ابتدا به بانک مربوطه مراجعه کرده و یا به این سامانه‌ها مراجعه کنند و از دادن اطلاعات شخصی کارت بانکی خود به افراد نا شناس خودداری کنند.

این پیامک از سامانه 98901479338 برای این شهروند ارسال شده است.

خالی کردن حساب بانکی به بهانه جلوگیری از قطع یارانه‌ها
آرم و صفحه جعلی پست بانک برای کلاهبرداری یارانه‌ایمنبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس