احمدی نژاد گفت: یک کشور یک شبه ساخته نمی‌شود با دود و فوت نیز ساخته نمی‌شود با کار ساخته می‌شود و این ساختن و کار باید شامل تمام نقاط کشور شود.

به گزارش مشرق ، رئیس جمهور که در این دو هفته، جز در مواردی معدود در سخنرانی هایش بر همان دیدگاه های همیشگی خود درباره ساختن ایران تاکید کرد این بار در مراسم سالگرد تاسیس صندوق مهر امام رضا(ع) در نهاد ریاست جمهوری ضمن دفاع از ایده دولت نهم درباره بنگاه های زود بازده، با عبارت«همه پسر آقازاده ها نیستند» کنایه هایی هم به برخی از وام گیرندگان سیستم بانکی داشت.

احمدی نژاد که می گفت «بیشترین حجم مخالفت با یک طرح اقتصادی در مورد بنگاه‌های زود بازده انجام شد»، در این مراسم از این طرح دولت این چنین دفاع کرد که «ما هم باید بنگاه‌های بزرگ اقتصادی داشته باشیم و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ انجام دهیم و هم در کنار آن بنگاه‌های کوچک اقتصادی، در واقع برای اینکه در نظام اقتصادی تعادل وجود داشته باشد همانطور که ما به کارخانه بزرگ فولاد احتیاج داریم به یک کارگاه آهنگری نیز نیازمندیم و این یک زنجیره پیوسته است.»

ساختن ایران با دود و فوت

به گزارش ایسنا، رئیس جمهور که در همه سخنانش بر ساخت ایران تاکید دارد در این مراسم این را هم گفت که «یک کشور یک شبه ساخته نمی‌شود با دود و فوت نیز ساخته نمی‌شود با کار ساخته می‌شود و این ساختن و کار باید شامل تمام نقاط کشور شود.»

وی با بیان اینکه ملت ایران، ملتی فرهیخته و با اراده است و راهی که در پیش گرفته در راه ساختن ادامه می‌دهد، گفت: البته برخی دچار اعوجاجاتی هستند وذهن‌شان با ربا گره خورده است و نمی‌تواند فکر کنند که یک دنیای بدون ربا داشته باشیم فکر نمی‌کنند که این رشد بادکنکی و تکثر سلول‌های کشنده است و جنسش زهرآلود است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه برخی از اینکه ببینند خانواده‌ها خوشحال هستند ناراحت می‌شوند، به مخالفت‌ها با بنگاه‌های کوچک زودبازده اشاره کرد و گفت: دیدیم که بیشترین حجم مخالفت با یک طرح اقتصادی با این بنگاه‌ها انجام شد.

توده مردم خوش حساب اند

وی ادامه داد: توده‌های مردم که وام‌های کوچک می‌گیرند خوش حساب‌ترین مشتری‌های بانکی‌ هستند و از نان‌شان می‌زنند که قسط خود را بدهند و بدحساب‌ترین مشتری‌ها کسانی هستند که ادعا دارند و منت بر سر ملت می‌گذارند در حالی که اگر آن‌ها پولشان را برگردانند کل این صندوق احیا می‌شود. دست این‌ها در دست عد‌ه‌ای است و بعضا قدرت و ثروت با هم گره خورده است و می‌بینید که بعضا چه فشارهایی می‌آورند.

از خوشحالی مردم شب خوابشان نمی برد

احمدی‌نژاد با بیان اینکه اگر کسی وامی گرفته باید بدهد، گفت: اگر این فردی که وام گرفته دچار مشکلی شده در کارگروهی در دولت بررسی می‌شود و اگر دید این فرد کارش را خوب انجام داده تلاش کرده، ولی مشکلی در راستای بازپرداخت وام‌هایش ایجاد شده به او فرصت می‌دهد.

احمدی‌نژاد بار دیگر با تاکید بر این‌که متاسفانه افرادی هستند که از خوشحالی مردم خوشحال نمی‌شوند، گفت: برخی از این‌که می‌بینند یارانه‌ها عادلانه توزیع می‌شوند ناراحت هستند شب خوابشان نمی‌برد و دنبال فرصت و بهانه‌ای می‌گردند تا زهرشان را بریزند و در این ارتباط مشکل ایجاد کنند.

وی افزود: برخی فکر می‌کنند که همیشه باید قشری محروم و مستضعف در جامعه وجود داشته باشد که آنها نان‌شان را بخورند، در حالی که این تفکر انحرافی است و استضعاف و محرومیت ناشی از مدیریت و سیاست‌های غلط است و این ظلم است. در سطح بین‌الملی نیز اگر برخی از ملت‌ها فقیر هستند علت آن به خاطر چپاول‌ها و غارت‌هایی است که استعمارگران انجام دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • حزب الله ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۱
  0 0
  احمدی‌نژاد: برخی فکر می‌کنند که همیشه باید قشری محروم و مستضعف در جامعه وجود داشته باشد که آنها نان‌شان را بخورند، در حالی که این تفکر انحرافی است
 • سید مصطفی ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۲
  0 0
  خب؟
 • ایرانی ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۲
  0 0
  خدا شاهد هست احمد نژادرادوست دارم.درود براحمدی نژاد .
 • saeed ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۲
  0 0
  ما هم ميدونيم كه بعضي ها دنبال اين هستند كه زهرشان را بريزند، اما اي كاش آقاي احمدي نژاد همچون يك رهبر خردمند سياسي بهانه به دست اونها نمي داند...... حداقل به احترام ما كه به ايشون راي داديم.
 • محمدی ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۲
  0 0
  فقط احمدی نژاد
 • میرزا آقا ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۲
  0 0
  جناب احمدی نژاد از شما توقع بیشتری داشتیم انحراف همان چیزی است که شما هم میدانی چیست ما هم میدانیم ! لطفا حاشیه نرو درویش دل از دلو سوراخت بکن !!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس