کد خبر 57889
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۰ - ۲۲:۰۲

دبيركل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي گفت: نظام سلطه‌، جريان فتنه و جريان انحرافي به خوبي مي‌دانند كه نظام اسلامي در اوج به سر مي‌برد و لذا قصد دارند اين اوج را به افول تبديل كنند؛ نبايد در ميدان آنها بازي كنيم و بايد همواره هوشيار باشيم.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، حسين فدايي دبيركل جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي در اولين گردهمايي ستادهاي انتخاباتي جمعيت ايثارگران و رهپويان انقلاب اسلامي كه صبح امروز پنجشنبه در دفتر جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي برگزار شد، گفت: نظام سلطه و ضدانقلاب، اهداف و راهبردهايي را دنبال مي‌كنند كه از آن جمله فروپاشي نظام اسلامي، عدم موفقيت جبهه انقلاب اسلامي، توفيق جريان فتنه و جريان انحرافي است.

* مهم‌ترين راهبرد نظام سلطه در برابر نظام اسلامي

فدايي خاطرنشان كرد: نظام سلطه سعي دارد ملت ايران را مأيوس كند و اين مهم‌ترين راهبرد آنهاست؛ دامن زدن به اختلافات داخلي،‌تصويرسازي از ناكارآمدي و تلاش براي گسترش فضاي فتنه و انحراف، برهم زدن روحيه آرمان‌خواهي، حاشيه‌سازي براي انحراف افكار عمومي نسبت به دشمن از ديگر اهداف نظام سلطه است.

نماينده مردم تهران در مجلس با بيان اينكه مقام معظم رهبري بارها تأكيد كردند كه جمهوري اسلامي رو به صعود حركت مي‌كند و سلطه رو به تنزل است، تصريح كرد: نظام سلطه سعي دارد اين راهبرد اصلي نظام اسلامي را كه رهبري نيز به آن تأكيد دارند تغيير و مدل ديگري را به جهانيان ارائه دهد كه در اين خصوص اهداف و راهبردهايي را دنبال مي‌كند.

* تاكتيك‌هاي نظام سلطه و جريانات وابسته به آن

فدايي به اهداف و راهبردهاي نظام سلطه براي عدم صعود نظام اسلامي به رتبه‌هاي بالاتر اشاره كرد و گفت: اثبات جنگ قدرت و ثروت در درون كشور، اثبات فساد گسترده در نظام اسلامي، تبليغ عدم عقلانيت در تصميمات كشور، ايجاد عمليات رواني، شايعه‌‌سازي، سياه‌نمايي، بحران‌سازي و جلوه‌دادن بي‌ثباتي در كشور، بي‌اعتبار كردن سپاه و بسيج، تخريب و تضعيف شوراي نگهبان و القاي تقلب، بي‌اعتبارسازي آمار مراجع رسمي كشور، ايجاد اختلاف ميان دولت و مجلس و بزرگ‌نمايي برخي اختلاف‌نظرها از مهم‌ترين راهبردهاي نظام سلطه عليه انقلاب اسلامي است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به برنامه جريان فتنه در انتخابات مجلس نهم اشاره كرد و گفت: جريان فتنه سعي دارد در انتخابات مجلس نهم چند خط موازي را دنبال كند كه خط اول آنان تحريم است.

* جريان فتنه دنبال چيست؟

دبيركل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي با بيان اينكه جريان فتنه با ارائه مواضع راديكالي به دنبال خط تحريم انتخابات است، اظهار داشت: تطهير و بازگشت به نظام خط ديگري است كه جريان فتنه براي حضور در انتخابات مجلس نهم دنبال مي‌كند؛ آنها دنبال بازسازي و تطهير خود هستند و سعي دارند با ارائه يك ليست، كساني را كه در جريان فتنه شهرت چنداني نداشتند وارد مجلس كنند.

فدايي افزود: جريان فتنه سعي دارد از يك‌سو با بخشي از اصولگرايان ائتلاف كند و با اين ترفند در انتخابات حضور داشته باشد و از سوي ديگر به مظلوم‌نمايي خود بپردازد.

* سوءاستفاده جريان انحرافي از شعار عدالت

عضو كميسيون اصل 90 مجلس در ادامه به برنامه جريان انحرافي براي حضور در انتخابات مجلس اشاره و تأكيد كرد: هدف جريان انحرافي از حضور در انتخابات مجلس نهم، تصاحب حداقل دو سوم از كرسي‌هاي مجلس است؛ مهم‌ترين راهبرد جريان انحرافي ايجاد خط تضاد درون نيروهاي مردمي است.

وي افزود: اين جريان سعي دارد فراخوان تضاد را در بستر اجتماعي رقم بزند و مهم‌ترين محتوايي كه در اين راهبرد دارد، بحث اشرافيت مقابل محرومين است و مهم‌ترين ابزاري كه در اين بستر از آن بهره‌ مي‌گيرند نيز، بحث طرح هدفمندسازي يارانه‌هاست و قصد دارند اين‌گونه القاء كنند كه قصد داشتيم اين خدمات را گسترش دهيم اما نمي‌گذارند.

* تمركز جريان انحرافي روي 175 حوزه تك‌نماينده در كشور

فدايي تأكيد كرد: جريان انحرافي سعي دارد بر روي حوزه‌هاي انتخابي تك‌نماينده كه به حدود 175 حوزه در كشور مي‌رسد، تمركز كند و روش كار آنان اينگونه است كه از ظرفيت احمدي‌نژاد استفاده كنند؛ يعني وابستگي يك فرد را به احمدي‌نژاد پررنگ كنند.

دبيركل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي با طرح اين سؤال كه فصل مشترك نظام سلطه، جريان فتنه و جريان انحرافي چيست؟ اظهار داشت:‌ بزرگ‌ترين فرصت براي دشمنان انقلاب اسلامي، ايجاد اختلافات داخلي در كشور است؛ دشمنان انقلاب اسلامي سعي دارند به هر شكلي كه مي‌توانند به اختلافات داخلي دامن بزنند، به تضعيف رهبري بپردازند و موضع رهبري را ناكارآمد جلوه دهند.

وي افزود: تضعيف و تخريب نهادهايي همچون سپاه، بسيج و شوراي نگهبان، فرعي‌كردن مسائل اصلي، بحراني جلوه‌دادن وضعيت كشور و دميدن التهاب به جامعه و بزرگ نشان دادن خطرات براي گرفتن امتياز از نظام اسلامي از ديگر فصول مشترك نظام سلطه، جريان فتنه و جريان انحرافي است.

فدايي در بخش ديگري از سخنان خود، گفت: كشورمان اكنون در اوج به‌سر مي‌برد؛ چون به استمرار انقلاب اسلامي تأكيد دارد اما اگر كشور را به خوبي مديريت نكنيم آسيب‌پذير خواهيم بود.

نماينده مردم تهران در مجلس خاطرنشان كرد: نظام سلطه‌، جريان فتنه و جريان انحرافي به خوبي مي‌دانند كه اكنون نظام اسلامي در اوج به سر مي‌برد اما قصد دارند اين اوج را به افول تبديل كنند كه در اين خصوص نبايد در ميدان آنها بازي كنيم و بايد همواره هوشيار باشيم.

وي با تأكيد بر اينكه مهم‌ترين شاخص در صحنه اجرايي كشور رهبري است، گفت: هر دسته و جرياني نمي‌تواند براي خود تحليلي ارائه دهد و طبق آن عمل كند؛ تحليل حاكم در كشور، تبعيت از رهبري و پيگيري ديدگاه‌هاي مقام معظم رهبري است.* تئوري حذف احمدي‌نژاد براي وحدت اصولگرايان غلط است

فدايي با بيان اينكه با توجه به ظرفيت‌هاي موجود، نقص‌هايي در اردوي اصولگرايي وجود دارد اما وحدت مدنظر اصولگرايان است، اظهار داشت: برخي‌ اعتقاد دارند كه بهترين راه وحدت، حذف احمدي‌نژاد است كه اين تئوري درست نيست؛ وحدت به معني پايبندي به محور ولايت‌مداري است.

وي با بيان اينكه مهم‌ترين برنامه انتخاباتي ما ايستادگي و پافشاري روي مفاهيم و اصول شاخص‌هاي انقلاب اسلامي است اما بايد در روش‌هاي آن تدبير داشته باشيم، تصريح كرد: متأسفانه در استان‌ها و شهرستان‌ها نمي‌توانيم در زمينه انتخابات همانند تهران عمل كنيم.


* تكيه بر مفاهيم وحدت به جاي مصاديق آن

دبيركل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه ايجاد ساز و كار وحدت در جبهه اصولگرايان بسيار مهم است، اظهار داشت: قصد داريم در خصوص ايجاد ساز و كار براي وحدت در جبهه اصولگرايان دستورالعملي تهيه كنيم و به تبيين آن بپردازيم.

فدايي با بيان اينكه نبايد راهبرد ما عكس باشد و از مصاديق به وحدت برسيم بلكه بايد بر اساس مفاهيم به وحدت دست پيدا كنيم، اظهار داشت: فصل تمايز ما با بسياري از جريان‌هاي ديگر نگاه وحدت‌گونه است؛ با حفظ استقلال خود مسير وحدت را مي‌توانيم پيگيري كنيم و آن را حفظ كنيم.

* اجازه ندهيم خدمات نظام توسط يك جريان مصادره شود

وي ادامه داد: اگر موضع ما با مواضع دشمن، جريان انحرافي و فتنه يكي باشد، نظام اسلامي زير سؤال مي‌رود و نتيجه آن مي‌شود كه ديگر كسي از نظام اسلامي دفاع نمي‌كند.

فدايي با بيان اينكه در اصول و محكمات نظام اسلامي نبايد كوتاه بياييم، تصريح كرد: فعاليت‌هاي مثبتي كه در نظام اسلامي روي داده براي مردم است و نبايد اجازه دهيم اين فعاليت‌ها را يك جريان به نام خود مصادره كند.

* مؤلفه‌هاي گفتمان انقلاب اسلامي

عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس هشتم خاطرنشان كرد: بايد گفتمان انقلاب اسلامي را به خوبي تبيين كنيم؛ گفتمان انقلاب اسلامي ضد فساد و انحراف است و اين گفتمان عقل‌مدار بوده و به مشورت عقلا اعتنا دارد.

فدايي در پايان تأكيد كرد: در اين دوره از انتخابات مجلس جريانات معاند نظام اسلامي بسيج شده‌اند تا به انقلاب اسلامي ايران ضربه بزنند كه بايد هوشيار باشيم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۳۱
  0 0
  لعنت خدا برا کسانی که گوش هایشان را گرفته اند و با ادعای ولایت مداری،خلاف راه ولایت حرکت میکنند. اقای فدایی صحبت های امام خامنه ای را یکبار دیگر بخوانید بد نیست!!
 • ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۱
  0 0
  خداوکیل گول نخورید منساله اصلی جریان فتنه است نه جریان انحرافی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس