کد خبر 57639
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۰ - ۰۸:۱۹

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تصمیم برای اصلاح روند بازنشستگی اساتید گفت: مقرر شد بر اساس بند 20 قانون پنجم توسعه تصمیم‌گیری درباره اصلاح روند بازنشستگی اساتید به وزرای علوم و بهداشت به‌همراه هیئت امنای مرکزی این وزارتخانه‌ها واگذار شود.

تصمیم‌گیری درخصوص نحوه بازنشستگی اساتید دانشگاه‌ها

به گزارش مشرق به نقل از مهر، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی سه شنبه شب درباره مصوبات و تصمیمات جلسه 693 شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست دکتر احمدی‌نژاد برگزار شد، گفت: در این جلسه اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرو مباحثی که بر اساس حکم جدید رهبر معظم انقلاب در جلسه گذشته مطرح کرده بودند به بررسی عملکرد این شورا در دوره گذشته، پرداختند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: قرار بود شورای عالی انقلاب فرهنگی در این گزارش میزان تحقق 8 بند حکم قدیم مقام معظم رهبری را مورد ارزیابی قرار داده و تصمیمات لازم را برای تحقق کامل این بندها به همراه 7 بند حکم جدید اتخاذ کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: در ابتدای این جلسه گزارش "کمیته فرهنگ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی" و ورود مقوله فرهنگ و تمدن را به دروس مدارس، دانشگاه‌ها و همچنین سایر حوزه‌ها توسط دکتر ولایتی ارائه شد.

دکتر مخبر دزفولی اظهار داشت: همچنین گزارش کرسی‌های نظریه‌پردازی و کرسی‌های علمی که موفق به کسب گواهینامه علمی توسط هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی شده بودند توسط حجت‌الاسلام والمسلمین رشاد ارائه شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه از ارائه گزارش شورای فرهنگی عمومی توسط وزیر ارشاد به‌عنوان رئیس این شورا خبر داد.

وی افزود: همچنین گزارش عملکرد شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور نیز در این جلسه ارائه شد و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاره‌ای از بخش‌ها نکات اصلاحی را برای پیشرفت بهتر فعالیت این مجموعه‌ها که گزارش آنها ارائه شد، مطرح کردند.

دکتر مخبر گفت: ارائه گزارش بخش‌های دیگر به جلسه آینده موکول شد.

تصمیم شورا برای اصلاح روند بازنشستگی اساتید دانشگاه

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به تصمیم شورای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسات گذشته برای اصلاح روند بازنشستگی اساتید دانشگاه، گفت: در این جلسه مقرر شد بر اساس بند 20 قانون پنجم توسعه تصمیم‌گیری در این خصوص به وزرای علوم و بهداشت به‌همراه هیئت امنای مرکزی این وزارتخانه‌ها واگذار شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: بر این اساس و با ایجاد وحدت رویه در این زمینه، دانشگاه‌های کشور باید مطابق چارچوب تدوین شده توسط این گروه عمل کنند و با این روال دیگر شاهد رفتار سلیقه‌ای درخصوص بازنشستگی اساتید دانشگاه‌ها نخواهیم بود.

تایید انتخاب روسای دانشگاه‌های کشور

دکتر مخبر دزفولی همچنین از تایید انتخاب چند نفر از روسای دانشگاه‌های کشور در جلسه 693 شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

بر اساس گفته دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی دکتر محمدحسین اعرابی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان، دکتر کوروش ساکی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، دکتر قاسم کریمی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، دکتر علیرضا یعقوبی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر عباس قربانی برای ریاست دانشگاه گلستان، دکتر مسعود صدری‌نسب برای ریاست دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و دکتر محسن افشارچی برای ریاست دانشگاه زنجان موفق به کسب رای اعتماد از شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس