کد خبر 561769
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸

حجت الاسلام حسن محزون گفت: فلسفه اعتکاف درمرحله اول فرصت مناسب برای انسانی است که در پیچ و خم دنیا غرق شده است و می خواهد خودش را در زمان اعتکاف پیدا و بازیابی کند و قصد اصلی اعتکاف به طورکلی کسب ارزش های معنوی است.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن محزون درباره فلسفه اعتکاف گفت: فلسفه اعتکاف درمرحله اول فرصت مناسب برای انسانی است که در پیچ و خم دنیا غرق شده است و می خواهد خودش را در زمان اعتکاف پیدا و بازیابی کند و قصد اصلی اعتکاف به طورکلی کسب ارزش های معنوی است که با دوری از دنیا پرستی ودنیاگرایی به خواستی که مقرر شده است به دست می آید.
 
حجت الاسلام محزون درباره اعتکاف درادیان دیگر گفت: در ادیان دیگری همانند مسیحیت، ابراهیمی، کلیمیان و یهودیان مراسم اعتکاف وجود داشت و باید بگویم  فلسفه اعتکاف یعنی اینکه در یک مکان مقدسی برای تقرب به خداوند حضور پیدا کنند و اگر این فلسفه را در نظر بگیریم ادیان دیگر نیز مکان مقدس خود را داشتند که در آن مکان مقدس معتکف می شدند.
 
 وی درباره اختلاف زمان های اعتکاف در میان تشیع و اهل سنت گفت:اصل اعتکاف برای دهه آخر ماه رمضان بوده است و پیامبر خداوند در دهه آخر ماه رمضان در مسجد الانبی معتکف می شدند اما ایام البیض هم برای اعتکاف سفارش شده است و درکشور ما این ایام برای برپایی این امر مرسوم شده است اما اهل سنت نیز اکنون ایام آخر ماه رمضان معتکف می شوند. همانطور که گفتم در کشور ما این سه روز ماه رجب که به ایام البیض معروف شده است نیزایام مبارکی است که دراین ایام فضای معنوی در کشورحاکم می شود.
 
حجت الاسلام محزون درباره این که در این ایام چه عملی انجام دهیم که مقبول درگاه الهی باشد، خاطر نشان کرد:این ایام که به ایام البیض معروف شده است یک مراسمی دارد به نام ام داوود، که مراسم ام داوود، اعمال مخصوصی دارد اما درهمین ایام اگر معتکفین اخلاص داشته باشند، که درباره این اخلاص حضرت رسول می فرمایند: "هر کس با ایمان واخلاص معتکف شود گناهانش آمرزیده می شود،حتماَ حاجت ها ودعاهایشان برآورده می شود.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس