کد خبر 55152
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۶:۵۱

بارش برف و مسدود شدن برخي از معابر در يازدهمين روز تابستان عشاير منطقه مشگين‌شهر ‌را غافلگير كرد.

به گزارش مشرق به نقل از امور عشايري مشگين‌شهر، در حالي كه هواي گرم تابستان بر استان اردبيل حاكم است در دامنه سبلان در مشگين‌شهر براي رسيدن بدون مشكل عشاير به ييلاقات راهداران و نيروهاي امدادي مشغول بازگشايي راه‌هاي فرعي از برف و بهمن انباشته در اين كوه هستند.

به گفته رئيس اداره امور عشايري مشگين‌شهر عمليات برف‌روبي و بازگشايي راه‌ها در مناطق بهمن‌گير اين شهرستان هم اكنون جريان دارد.

حميد نصرآبادي اظهار داشت: ييلاقات سبلان در اين شهرستان داراي بيش از ۴۵۰ كيلومتر جاده دسترسي بوده كه ۱۳ محور آن بهمن‌گير و كولاكزده است.

وي خاطرنشان كرد: همه ساله با آغاز فصل تابستان گروه‌هاي راهداري اداره امور عشايري با استقرار در مسير كوچ ارتفاعات بالاي۳ هزار متري اقدام به برف‌روبي مناطق مسدود شده مي‌كنند.

وي اظهار داشت: تاكنون دو محور آيدين‌اوچان و هزار‌بيج برف‌روبي شده و تا پايان تير ماه محورهاي بعدي نيز بازگشايي خواهند شد.

ييلاقات سبلان در شهرستان مشگين‌شهر همه ساله در ايام بهار و تابستان پذيراي بيش از ۳۰ هزار نفر از عشاير استان اردبيل با يك ميليون و ۲۰۰ هزار راس دام بزرگ و كوچك است.

بارش برف در اين وقت از سال نه تنها سبب حيرت ساكنين شده بلكه مناظري بسيار ديدني را براي گردشگران منطقه فراهم آورده است.

اردبيل منطقه‌اي كوهستاني و داراي كوه بلند سبلان است كه در تمام فصول سال برف بر بلنداي اين كوه ديده مي‌شود و مردم اين استان وجود برف را نشانه عظمت و وقار كوه سبلان مي‌دانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس