کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید متاسف است ساختمانی که قرار بود سالیان سال نقش بزرگی در آماده‌سازی تیم‌های ملی ایفا کند، تنها برای در آمدسازی یک گروه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش مشرق، آندرانیک تیموریان با بیان اینکه "روزی را که کی‌روش با حرارت فراوان ایده‌اش برای تاسیس مرکز تخصصی تمرین تیم‌های ملی توضیح می‌داد، فراموش نمی‌کند"، گفت: در آن روز سرمربی تیم ملی گفت که این مرکز می‌تواند در صورت ساخت کمک بزرگی برای آماده‌سازی تیم‌های ملی باشد. البته من عین همین ساختمان و مرکز را در انگلیس دیده بودم و متوجه شدم که چنین مراکزی چه قدر به تیم‌ها و بازیکنان کمک می‌کند. مشابه طرحی که مدنظر کی‌روش بود را با ابعادی بسیار بزرگتر می‌توان در مجموعه اسپایر قطر دید.

وی افزود: اصل سال‌های فوتبال من و بازیکنان امثال من گذشته است. ما در شرایطی فوتبال بازی می‌کنیم که امکانات فوتبال ملی‌مان با هیچ کشور هم سطح خودمان قابل مقایسه نیست اما ساخت این مرکز می‌توانست کمک بزرگی به تیم‌های ملی آینده باشد اما متاسفانه برای منفعت طلبی گروهی، این آکادمی تغییر کاربری داد و به جایی برای درآمدسازی تبدیل شد.

تیموریان با اشاره به برخی اظهارنظرهای انجام شده در روزهای اخیر گفت: چند روز پیش یادداشت یکی از مسوولان فدراسیون فوتبال را خواندم که در آن نوشته بود دبیرکل یوفا امکانات ایران را همطراز با ایتالیا دانسته و به نقل از اینفانتینو گفته بود بسیاری از کشورهای اروپایی از امکاناتی که ما در کمپ تیم ملی داریم، بی بهره‌اند. نمی‌دانم اینفانتینو را کجا برده‌اند که او چنین حرفی زده است.

وی افزود: نمی‌دانم اصلا او این حرف را زده یا نه؟ اما این ادعا واقعیت ندارد و نمی‌دانم این مسوول چطور چنین ادعایی را از زبان کسی که در ایران حضور ندارد مطرح کرده است.

تیموریان با بیان اینکه متاسفانه برخی به وظایفشان عمل نمی‌کنند، گفت: بهتر است به جای اینکه ادعاهایی را مطرح کنیم که از اول تا آخر رویاپردازی است، با واقعیات زندگی کنیم. واقعیت این است که برای اردوی سه هفته دیگر، تیم ملی لباس ندارد و زمین کمپ هم هیچ تغییری نکرده و تنها چمنش زردتر شده است. این واقعیتی است که صدای همه بازیکنان تیم ملی را در آورده است. مگر می‌شود با این شرایط به جام جهانی رفت؟ اگر فکر می‌کنیم به جای حمایت عملی، فقط حرف زدن کافی است باید بگویم اشتباه می‌کنیم. جام جهانی برای ما از فروردین شروع می‌شود اما هنوز نمی‌دانیم اردوی آخر سال کجا برگزار می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت خود در سایپا نیز گفت: خوشحال که برای ادامه فوتبالم سایپا را انتخاب کردم. هفته قبل هم اگر کمی شانس داشتیم می‌توانستیم پرسپولیس را ببریم. بعد از گلی که زدیم به بازی برگشتیم و حتی می توانستیم سه امتیاز را هم بگیریم.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس