توییتر هفته پیش طلاعاتی درباره‌ باگی منتشر کرد که باعث شده بود اطلاعاتی همچون شماره تلفن و ایمیل بیشتر از ۱۰۰,۰۰۰ کاربر برای ۲۴ ساعت در اختیار افراد خاطی قرار بگیرد.

 به گزارش مشرق، توییتر در بلاگ خود اعلام کرد که مشکل پیش آمده باعث لو رفتن پسورد کاربران نشده و اکانتی نیز در دسترس دیگران قرار نگرفته است و این تنها شماره تلفن‌ها و ایمیل‌ها بوده که توسط این باگ لو رفته است. توییتر همچنین اعلام کرد که مخاطبانی که این باگ باعث مشکل در اکانت آن‌ها شده است، را شناسایی کرده و اکانت‌هایی که با آن‌ها تماس برقرار نشده، مشکلی ندارند.  
 
Michael Coates،‌ رییس بخش امنیت توییتر در این باره اعلام کرد:
 
ما این حادثه را جدی می‌گیریم و از رخ دادن آن متاسفیم. هر اکانتی که با استفاده از این باگ سعی کرده باشد به اکانت دیگران دسترسی پیدا کند و شماره تلفن و ایمیل آن‌ها را پیدا کند، به طور کامل معلق شده و همچنین به مراجع قانونی برای بازجویی و بررسی این موضوع رجوع داده خواهند شد.  
 
هر چند این باگ چندان بزرگ نیست، ولی توییتر معتقد است این فرصت خوبی است تا امنیت اکانت خودتان را مجددا بررسی کنید. این شرکت در اواسط سال ۲۰۱۳ قابلیت فعال کردن دو مرحله‌ای را با کمک SMS در اختیار کاربران قرار داده بود. برای فعال کردن این قابلیت در اکانت خود وارد بخش Privacy And Security در گوشی‌تان شویدو قابلیت Login Verifaction را روی حالت فعال قرار دهید.

منبع: زومیت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس