نایب رئیس اول مجلس با تأکید بر ضرورت نگاه جدی به خلق ثروت و افزایش درآمد، گفت: نگاه حاکم تاکنون مسلط بر افزایش درآمد نبوده و روز به روز نسبت و تناسب درآمد و هزینه در جامعه بر هم می‌خوردند که در نتیجه آن بسیاری معضلات پیش می‌آید.

به گزارش مشرق، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی صبح امروز (پنجشنبه) طی سخنانی در نشستی با مسئولان کانون بازنشستگان کشور با اشاره به مشکلات موجود در سر راه بازنشستگان، اظهار داشت: مشکلات مطرح شده از سوی عزیزان در خصوص معیشت، بهداشت و درمان و هم‌ترازی حقوقشان به حق بوده و باید برای رفع آنها راهکاری اتخاذ کرد.

وی با بیان اینکه در مورد مشکلات و نابسامانی‌های موجود بر سر راه بازنشستگان اجماع نظری وجود دارد، افزود: نباید تصمیماتی گرفته شود که بر این مشکلات افزوده شده و بار بر دوش بازنشستگان را بیش از پیش کند.

نایب رئیس اول مجلس با تأکید بر اینکه باید جلوی کارهای اشتباه گرفته شود، تصریح کرد: باید در مجلس قانونی مصوب شود که زمینه اجرای آن در جامعه وجود داشته باشد، امیدواریم بتوانیم با اتخاذ تدابیری به سمت رفع مشکلات جامعه بازنشسته حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه قوانین تصویب شده باید زمینه اجرایی لازم را داشته باشد، تصریح کرد: متأسفانه در دولت گذشته مشکل ساختاری به کوتاهی در اجرای برخی قوانین منجر شد.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه در جامعه نظارت وجود دارد و مغفول نمانده است، گفت: بسیاری از سؤالات و استیضاح‌های مطرح شده در مجلس در همین چارچوب رخ می‌دهد.

وی تأکید کرد: باید با یک طبقه‌بندی مناسب از مشکلات بازنشستگان راهکارهای مناسبی برای رفع آنها با تعیین هیأتی در نظر بگیریم تا به این ترتیب باری از روی شانه این عزیزان برداشته شود.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه باید نگاه جدی دولت و مجلس به خلق ثروت و افزایش درآمد معطوف باشد، یادآور شد: نگاه حاکم تاکنون مسلط بر افزایش درآمد نبوده و روز به روز نسبت  و تناسب درآمد و هزینه در جامعه بر هم می‌خوردند که در نتیجه آن بسیاری معضلات رخ می‌دهد.

وی با اشاره به توفیقات روزافزون ایران اسلامی در راستای خلق قدرت دفاعی، امنیتی، علمی و سایر حوزه‌ها متذکر شد: ما باید با روحیه‌ای خستگی‌ناپذیر به سمت خلق ثروت حرکت کنیم.

نماینده تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: ما تاکنون در این حوزه نگاه معطوف به خلق ثروت نداشته‌ایم در حالی که ایران قابلیت ثروت اندوزی و خلق درآمدهای بسیاری را دارد.

وی با بیان اینکه خلق ثروت آمار بیکاری را در کشور کاهش خواهد داد، تأکید کرد: ما باید در مجلس و دولت نگاه خود را به کسب درآمد بیشتر و مولد بودن فعالیت‌ها هدایت کنیم.

نایب رئیس مجلس در پایان خاطرنشان کرد: ما باید در مجلس قانونی را مصوب کنیم که کارآمدی داشته و نتوان ایرادی به آن وارد کرد.
منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۳۰
    0 0
    تازه فهمیدی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس