کد خبر 527069
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۸

در پی تداوم حملات و جنایات متجاوزان سعودی و مزدوران آنها در یمن، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن دستکم ۹ نظامی ارتش سعودی را به هلاکت رساندند.

به گزارش مشرق، واحدهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با پیشروی ارتش سعودی به سمت شهر الربوعه در منطقه عسیر واقع در خاک عربستان به منظور بازپس گیری این شهر، مقابله کردند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن چندماه پیش شهر الربوعه را به کنترل خود در آوردند.

یک منبع نظامی در منطقه عسیر گفت: یگان‌های ارتش و کمیته‌های مردمی توانستند جلوی تلاش ارتش سعودی برای پیشروی از سمت شرقی به شهر الربوعه را بگیرند.

ارتش سعودی در این تلاش بی نتیجه خود، از پشتیبانی گسترده هوایی برخوردار بود؛ به گونه‌ای که بیش از 25 حمله هوایی برای تسهیل پیشروی نیروهای زمینی سعودی صورت گرفت.

منبع نظامی یاد شده افزود: یگان‌های ارتش و کمیته‌های مردمی جلوی پیشروی را گرفته و تلفات و خسارت‌های زیادی به ارتش سعودی وارد کردند.

این منبع تصریح کرد: واحد موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی مجتمع دولتی در شهر الربوعه را با موشک هدف قرار داد.

رسانه های سعودی در این زمینه گزارش دادند که یک سروان ارتش سعودی در منطقه الربوعه کشته شده است.

در همین حال، خبرنگار شبکه المنار اعلام کرد که این سروان تنها کشته ارتش سعودی نبوده است بلکه دهها نفر از آنها در منطقه الربوعه کشته یا زخمی شده اند.

وی افزود: علاوه بر این، هشت نظامی دیگر ارتش سعودی نیز کشته شدند که پنج نفر از آنها در غرب گذرگاه مرز الطوال و سه نفر دیگر در نزدیک منطقه میدی هدف تک تیراندازهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفتند.تداوم حملات هوایی به مناطق مختلف یمن


جنگنده‌های ارتش سعودی به جاده ارتباطی بین استان مارب و منطقه حولان در استان صنعا دوبار حمله کردند که خسارتهای زیادی به بار آورد.

این جنگنده‌ها همچنین دو منطقه السبعین و النهدین و محله النهضه و پارک 21 سپتامبر در شهر صنعا را هدف قرار دادند.

منطقه آل الصیفی و شهر ضحیان در بخش سحار، خیابان منطقه نشور در بخش الصفراء و منطقه آل ربیعه در بخش مجز در استان صعده نیز هدف حملات هوایی ارتش سعودی قرار گرفت که در جریان آن 11 شهروند یمنی زخمی شدند.

مجتمع دولتی، اداره امنیت مرکزی، شبکه و دکل های مخابراتی منطقه الطفه و منطقه المناسخ در بخش ولد ربیع در استان البیضاء یمن نیز هدف بمباران ارتش سعودی قرار گرفت.

ساختمان مجتمع دولتی در بخش حوث در استان عمران و منطقه العمیشه در بخش سفیان این استان نیز هدف حملات هوایی قرار گرفت که در جریان آن این ساختمان منهدم و خانه‌های اطراف آن خسارت وارد شد.

جنگنده‌های ارتش سعودی دوبار نیز به دوراهی الجوف حمله کردند و مرکز بخش المسراخ و فرودگاه قدیم استان تعز را نیز بمباران کردند.

منطقه حباب در بخش صرواح نیز شاهد چهار حمله هوایی بود. دو بخش عبس و حیران در استان حجه نیز هدف حملات هوایی ارتش سعودی قرار گرفت.


خنثی سازی بمب در البیضاء و ذمار


یک منبع امنیتی گفت که دستگاههای امنیتی و کمیته‌های مردمی یمن یک بمب کارگذاشته شده در خیابان را در استان البیضاء خنثی کردند.

یک بمب دیگر نیز در منطقه رصابه در بخش جهران استان ذمار خنثی شد. این بمب در اطراف یک مرکز امنیتی کارگذاشته شده بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
    0 0
    ما شا الله حزب اللله ----- الی درک الاسفل

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس