آمار وزارت کشور عربستان نشان می‌دهد که منطقه ریاض با 47%، بیشترین آمار تجاوز جنسی به کودکان را دارد و پس از آن مناطق جده، الطائف و الدمام قرار دارند.

به گزارش مشرق، بنیانگذاران ابتکار عملِ «برای من کافی است» در عربستان سعودی تأیید کردند که 1 نفر از هر 4 کودک در عربستان سعودی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری «روسیا الیوم»، اعضای تیم ابتکار عمل «کفی بی» (برای من کافی است) متشکل از 7 دانشجوی دختر هستند و مسئولیت اطلاع رسانی در خصوص آزار و اذیت جنسی و کمک به پدران و مادران سعودی برای تعامل با این پدیده را بر عهده گرفتند.

آماری که این تیم 7 نفره و «وفاء محمود» استاد یار گروه روانشناسی دانشگاه «الملک سعود» اعلام کرده‌اند نشان می‌دهد که 61% از موارد تجاوز جنسی از طرف یکی از نزدیکان کودک و یا کسانی صورت می‌گیرد که با آن‌ها روابط خانوادگی دارند.

این در حالی است که 62% افرادی که مورد تجاوز قرار گرفتند نخواستند کسانی را که به آن‌ها تجاوز کرده‌اند، افشا کنند.

در همین راستا، مطالعه دیگری که در رابطه با پدیده کودک آزاری توسط «منیره بنت عبد الرحمن» صورت گرفته است نشان می‌دهد که از بین تمام شهروندان سعودی 49.23% از آن‌ها در سن 14 سالگی در معرض آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

این در حالی است که مطابق گزارش تیم «کفی بی» میزان آمار تجاوز به کودکان، در سایه ملاحظات اجتماعی به دلیل بسته بودن جامعه عربستان سعودی و ترس از رسوایی ونیز ترس از تهدید کسانی که تجاوز کرده‌اند، غیر دقیق است.

در یکی از مطالعات که به تازگی منتشر شده است میانگین تجاوز به کودکان سعودی 22.5% اعلام شده است؛ به عبارتی از هر 4 کودک سعودی یک نفر دچار آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌ است.

آمار وزارت کشور عربستان نشان می‌دهد که منطقه ریاض با 47%، بیشترین آمار تجاوز جنسی به کودکان را دارد و پس از آن مناطق جده، الطائف و الدمام قرار دارند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مهماندار هواپیما ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
  0 0
  بگو چرا الجبیر قاطی داره
 • علی ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
  0 0
  الجبیر که درتایلندبرای تغییر جنسیت هم ثبت نام کرده ومراحل مقدماتی آن انجام شده،حتما راضی بوده وخوش گذشته!البته کچلی اش رامی خواهدچه کارکند?
 • لبوفروش ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
  0 0
  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • خان محمد علی آقا ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
  0 0
  سلسله ی پادشاهی حجاز روز به روز به سقوط نزدیکتر میشود
 • ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
  0 0
  منطقه ریاض با 47%، بیشترین آمار تجاوز جنسی به کودکان را دارد و پس از آن مناطق جده، الطائف و الدمام قرار دارند. جده نگید یاد اولین عزتی افتادم که به پاسپورت ایرانی دادند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • مهدی ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  بااین کله تاس وبی مومیتواند بعنوان مزیت هم نگریست زیرا کاربردهای خودش رادارد.
 • ۰۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  لعنت بر آل سعود. اینها همه از نحوست آل سعود ملعون جهنمی نشات گرفته

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس