کد خبر 525168
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰

جامعه ایران با سؤالی عجیب درباره کرسنت مواجه است: اگر این فساد واقع شده، چرا تابه‌حال قوه قضاییه در مورد آن سکوت کرده و اگر هم این مطالب کذب است، چرا با مطرح‌کنندگانش برخورد نمی‌شود؟

به گزارش مشرق، متن یادداشت محمدامین توکلی‌زاده با عنوان «سکوت قاضی القضات کی خواهد شکست؟»، به این شرح است:

مدت‌هاست موضوع فساد نفتی کرسنت در افکار عمومی مطرح شده و هر روز بر ابهامات آن افزوده می‌شود؛ به‌ نظر می‌رسد جامعه ایران با سؤالی عجیب مواجه است: اگر این فساد واقع شده، چرا تابه‌حال قوه قضائیه در مورد آن سکوت کرده و اگر هم این مطالب کذب است، چرا با مطرح‌کنندگانش برخورد نمی‌شود؟

در هر حال توپ کرسنت به زمین قوه قضائیه افتاده و این دستگاه قضایی است که باید در مورد آن تصمیم نهایی خود را بگیرد؛ چرا که مجلس به‌صورت رسمی با درخواست ٣٢ نماینده از رؤسای دو قوه خواسته در این زمینه وارد عمل شوند.

احتمال اینکه قوه قضائیه واهمه‌ای برای ورود به این پرونده داشته باشد، نیست؛ چرا که آیت‌الله آملی با آغاز برخورد با دانه‌درشت‌ها نشان داد همت و توان این کار را دارد اما تطویل زمان، افکار عمومی را دچار تحلیل‌های دیگری می‌کند که هرچند نادرست باشد، ولیکن به وجه مثبت به‌دست آمده لطمه خواهد زد.

سخنگوی محترم قوه قضاییه در کنفرانس خبری چندی پیش خود رسیدگی به این موضوع را به رئیس محترم قوه ارجاع دادند و همین امر انتظارات افکار عمومی را برای شکستن سکوت قاضی‌القضات افزون کرد؛ ان‌شاءالله با بیان صریح و شجاعانه رئیس محترم قوه قضاییه، تمام این ابهامات برطرف خواهد شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس