کد خبر 524905
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۹

کارگاه های آموزشی در سرای محلات و مدارس جنوب غرب تهران با شعار «نقش من در حفظ هوای پاک» برگزار می شود.

 به گزارش مشرق، افشین سارویی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۱، گفت: برنامه های ویژه ای در هفته هوای پاک با هدف ارتقاء سطح فرهنگ حفظ محیط زیست اجرا می کنیم.

وی با بیان اینکه برنامه های در نظر گرفته شده ، با توجه به نامگذاری روزهای هفته ی هوای پاک اجرا می شود، افزود: در این هفته برنامه های آموزشی ویژه رانندگان وسایل نقلیه عمومی، تقدیر از مسافران و رانندگان وسایل نقلیه عمومی، اطلاع رسانی به شهروندان و پرسنل جهت عدم استفاده از خودروهای شخصی، توزیع اقلام کمک آموزشی محیط زیستی از سوی حوزه معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه برگزار می شود.

سارویی همچنین از برگزاری جشن های محیط زیستی، همایش آلودگی هوا، مسابقات دوچرخه سواری و پیاده روی و راهپیمایی ویژه شهروندان منطقه ۲۱ خبر داد و اظهار داشت: بررسی معاینه فنی خودروهای منطقه، مراجعه به مراکز معاینه فنی و تشویق شهروندان به این امر مهم، بازدید از صنایع آلاینده هوا، استقرار پایگاه های نقاشی نیز در دستور کار اداره محیط زیست منطقه قرار دارد.

وی در خصوص برنامه های اداره پسماند حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۱ به مناسبت هفته هوای پاک، گفت: این اداره برنامه های آموزشی متنوعی را از قبیل برگزاری پایگاه نقاشی و اجرای مسابقه با موضوع بازیافت در کنار غرف بازیافت، کلاس های آموزشی برای بانوان خانه دار و کارگاه نقاشی برای کودکان در خانه های اسباب بازی را برگزار خواهد کرد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۱ همچنین از آموزش دانش آموزان مدارس سطح منطقه خبر داد و خاطر نشان کرد: برگزاری راهپیمایی ویژه کودکان، مسابقات فرهنگی و اهداء اقلام فرهنگی و آموزشی مانند بروشور، لوازم التحریر، کیسه پسماند خشک، کارتن پلاست و مخزن پسماند خشک بین شهروندان به منظور تشویق آنها از دیگر برنامه های اداره ی مدیریت پسماند منطقه است.

سارویی در پایان تصریح کرد: کارگاه «بهترین ها از دوریختنی ها» نیز در سطح خانه های سلامت، سراهای محلات و مدارس منطقه 21 برگزار خواهد شد.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس