همزمان با مخالفت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا معاون اجرایی رئیس جمهور نیز عرضه محصولات پتروشیمی خارج از این بازار متشکل را تخلف از قانون اعلام کرد.

 به گزارش مشرق، وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی طی روزهای اخیر  برای خارج کردن معاملات نیمی از محصولات پتروشیمی در بورس کالا به تکاپو افتاد که واکنش های تندی از سوی فعالان بخش خصوصی و عمومی کشور در پی داشت.

در آخرین واکنش ها همزمان با اعلام مخالفت مجدد محمد باقر نوبخت با خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور نیز با ارسال نامه ای به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، عرضه محصولات پتروشیمی خارج از این بازار متشکل را تخلف از قانون اعلام کرد.

در این نامه که خطاب به نوابی ، مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در حدود سه هفته پیش نوشته شده و رونوشتی از آن به خسرو تاج، قائم مقام وزیر صنعت ارسال شده آْمده است که: « بازگشت به رونوشت نامه شماره 34966/94/37 مورخ 14/09/94 با توجه به اینکه بر اساس قانون و مصوبات رسمی عرضه محصولات پتروشیمی به استثناء کود اوره (در حد مصوبه ستاد هدفمندسازی یارانه ها) خارج از بورس تخلف و عرضه خارج از شبکه محسوب می گردد و تا اتخاذ هر گونه تصمیم جدید، کالاهای بورسی یا باید در بورس عرضه شود و یا مشمول قیمت گذاری رسمی دولت و تعزیراتی باشند. مسئولیت صیانت از حقوق مصرف کنندگان و برخورد قانونی با تخلفات با آن سازمان است.»
شریعتمداری: عرضه محصولات پتروشیمی خارج از بورس تخلف است+ نامه
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس