کد خبر 515120
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۵

وزیر کشور با بیان این که فطرت انسان ها مخالف خشونت و افراطی گری است، گفت: فطرت، روح و جان و دل انسان منطبق با خوبی ها و مخالف افراطی گری، خشونت، ظلم و دودستگی است.

به گزارش مشرق، عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش وحدت در شهرستان بندر ترکمن به انتخابات پیش رو اشاره کرد و با بیان این که ایران بالاترین سطح دموکراسی در دنیا را به نمایش گذاشته است، اظهار کرد: ۳۳ انتخابات از ابتدای انقلاب تاکنون در کمال آرامش و امنیت برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ جای دنیا مانند ایران دموکراسی برقرار نیست، نهایت این موضوع در دنیا را رقابت دو حزب عنوان کرد و ادامه داد: در ایران از تمام شهرها و روستاها داوطلب حضور در انتخابات می شوند و این نشان دهنده مشارکت حداکثری همه اقشار مردم است.

ثبت داوطلبان مجلس شورای اسلامی ۱۱۵ درصد رشد یافت

وزیر کشور از رشد ۱۱۵ درصدی ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی خبرداد و اظهار کرد: این افزایش نشان دهنده اعتقاد مردم به نظام و مشارکت پذیری آنها در تصمیمات کشور است..

رحمانی فضلی افزود: مدعی نیستم که همه مشکلات رفع شده و توانسته ایم عدالت را در کل کشور برقرار کنیم. همه مشکلات را قبول داریم اما مدعی هستیم که اراده حاکمیت بر طی طریق صراط مستقیم و مسیری است که پیامبر اکرم و دین اسلام برای ما به ارمغان آورده است..

وی در ادامه به درگذشت مرحوم مرجان نازقلیچی، فرماندار بندرترکمن در حادثه منا اشاره کرد و گفت: فرماندار فقید شهرستان ترکمن چهره ای پر تلاش برای نظام بود.

وزیر کشور هفته وحدت را ایام با شکوهی برای کشور دانست و گفت: این موضوع برای حکومت اسلامی مساله ای مهم است و خوش به حال ما که پیرو پیامبر مهربانی و صلح هستیم.

وزیرکشور با اشاره به مداکرات هسته ای هم گفت: در سخت ترین مواجهه با بزرگترین کشورها برای احقاق حقوق هسته ای ملت ایران پیچیده ترین مذاکرات را با موفقیت انجام دادیم؛ چرا که از پشتیبانی های ملت مسلمان و هدایت های مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری آگاه، مدبر و باتجربه و شجاع برخورداریم. امروز دیگر هیچ اتفاقی در منطقه بدون اینکه ایران اراده کند، نمی افتد.

وی با اشاره به حنگ در عراق و سوریه گفت: 5 سال از آغاز جنگ در سوریه می گذرد اما آنچه موجب موفقیت این کشور شده پس از اعتقاد به خدا همبستگی دو ملت ایران و سوریه است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: ما با قاطعیت اعلام می کنیم که هر جا مسلمانی تحت ظلم قرار بگیرد از او حمایت می کنیم. متاسفانه در عراق نیروهای بیگانه و جریان های انحرافی با کمک مالی کشورهای مرتجع و کمک لجستیکی آمریکا و تبلیغات مستکبران، اسلام را مساوی با خشونت افراط و تندروی و عامل ترس معرفی کرده اند؛ هر چند که این مسئله هم به نفع مسلمانان خواهد بود و همه فرق اسلام ساختگی و اسلام واقعی را خواهند فهمید.

در ادامه این نشست، حسن صادقلو، استاندار گلستان هم با بیان این که استان ما در سایه تدبیر و بصیرت روحانیت و مردم شاهد همگرایی بزرگ است، گفت: این همگرایی می تواند مدل رفتار یک جامعه باشد.

وی با بیان این که مردم گلستان به هم عشق می ورزند، بیان کرد: این همگرایی سبقت بزرگی را در توسعه گلستان ایجاد کرده است

آخوند محمد عابدی کر، امام جمعه اهل سنت بندرترکمن نیز گفت: اتحاد و همبستگی اصل و اساس اسلام و رمز موفقیت مسلمانان است.

وی افزود: وحدت بین مسلمانان جهان شیعه و سنی از واجبات بوده؛ چرا که کفار و استکبار جهانی بر روی مسئله وحدت و یگانگی امت اسلامی دست گذاشتند تا وحدت را از بین ببرند.

آخوند عابدی کر با بیان این که اگر وحدت از بین برود، کفار به مقصد شوم خود می رسند، اظهار کرد: باید برای جلوگیری از شر دشمنان وحدت و مودت را حفظ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در دنیای پرآشوب کنونی اتحاد و همبستگی ملت ایران در خور ستایش است.

وی عنوان کرد: همه امت های اسلامی باید ملت ایران را سرلوحه خود قرار دهند؛ چرا که در این مملکت مسلمانان اعم از شیعه و سنی همچون بنیان مرصوص در کنار هم قرار دارند.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس