قائم مقام وزیر کشور گفت: براساس قانون، امکان تمدید زمان نام نویسی داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی وجود ندارد لذا از داوطلبان می خواهیم نام نویسی رابه ساعات پایانی موکول نکنند.

به گزارش مشرق، حسینعلی امیری ضمن بازدید از ستاد انتخابات کشور  در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور گفت: روند نام نویسی از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا این لحظه براساس گزارش های دریافتی از سراسر کشور با استقبال خوبی مواجه بوده است و کار نام نویسی علاوه بر ستاد انتخابات کشور در ۲۰۷ فرمانداری حوزه انتخابیه اصلی انجام می شود.

وی ادامه داد: امروز آخرین روز نام نویسی از داوطلبان است و توصیه ما به کسانی که قصد نام نویسی دارند، این است که تنها به ستاد انتخابات کشور مراجعه نکنند چرا که شاهد تراکم جمعیت در این مکان هستیم.

قائم مقام وزیر کشور گفت: داوطلبان می توانند به فرمانداری های ۲۰۷ حوزه اصلی هم مراجعه کنند.

امیری تاکید کرد: نام نویسی از داوطلبان تا پایان وقت امروز ادامه دارد و تا زمانی که افراد برای نام نویسی مراجعه کنند، نام نویسی از آنان انجام می شود.

قائم مقام وزیر کشور گفت: پرونده داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی پس از پایان نام نویسی به هیات های اجرایی که معتمدین مردم و در واقع برگزار کننده انتخابات هستند، ارسال می شود که این هیات ها نیز از فردا کار بررسی صلاحیت داوطلبان را آغاز می کنند.

امیری افزود: هیات های اجرایی براساس استعلام از مراجع چهارگانه که شامل وزارت اطلاعات، ثبت احوال، دادستانی و نیروی انتظامی است، روند بررسی صلاحیت داوطلبان را انجام می دهند البته هیات های اجرایی اجازه تحقیق محلی نیز در مورد افراد دارند.

وی ادامه داد: نتایج بررسی صلاحیت ها توسط هیات های اجرایی به هیات های نظارت استان ها اعلام می شود، هیات های نظارت نیز مرجع بررسی مجدد صلاحیت داوطلبان هستند.

سخنگوی وزارت کشور گفت: هیات های نظارت پس از بررسی صلاحیت نتایج را به شورای نگهبان اعلام می کنند و شورای نگهبان نیز پس از بررسی نظر نهایی خود را اعلام خواهد کرد، البته چند روز نیز برای بررسی اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده زمان تعیین شده است.

امیری افزود: در نهایت اسامی قطعی و نهایی داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به وزارت کشور اعلام می شود و وزارت کشور نیز براساس جدول زمان بندی کار انتشار اسامی داوطلبان را انجام می دهد. پس از انتشار اسامی، تبلیغات داوطلبان آغاز و در نهایت در هفتم اسفندماه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان برگزار خواهد شد.

قائم مقام وزیر کشور گفت: امیدواریم در انتخابات امسال شاهد ارتقای امنیت، وحدت و انسجام ملی باشیم و مردم با حضور پرشور و پرشکوه خود حماسه ای دیگر رقم بزنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
    0 0
    افرادی که نفرات آخر برای ثبت نام باشد نشان از بی نظمی و تنبلی در کارش دارد..

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس