مربی سابق تیم امید پرسپولیس گفت: چرا باید فقط بزیک عوض شود و بقیه مربیان پایه که نتایج خوبی نمی‌گیرند در سمت خودشان باقی بمانند؟

به گزارش مشرق، بهروز رهبری‌فرد در خصوص اظهارات محمد پنجعلی که گفته بود تیم امید پرسپولیس را او و ادموند بزیک بسته‌اند، گفت: زمانی که قرار شد تیم امید را به ما بدهند تنها 20 روز تا شروع مسابقات زمان باقی مانده بود آن هم در حالیکه تیم‌هایی مثل پیکان، استقلال و سایپا 4 ماه تمرین کرده بودند اما ما باید در این 20 روز هم از بازیکنان تست می گرفتیم هم بدنسازی می‌کردیم و هم کارهای تاکتیکی را با بازیکنان مرور می‌کردیم. آن هم در حالیکه فقط 4-3 توپ در اختیار تیم ما بود و برای حرف‌هایم شاهد زنده دارم.

وی ادامه داد: باور کنید تیم ما برای تمرین کردن کاور نداشت و من از برادرم که یک تیم محلی داشت کاور گرفتم. از طرف دیگر در اتفاقی عجیب اعلام شده بود که بازیکنانی که برای تست می‌خواهند بیایند باید نفری 20 هزار تومان به حساب باشگاه بریزند تا بتوانند تست بدهند! از چند بازیکن در زمان تست‌گیری خوش‌مان آمده بود اما آقای فاطمی‌مقدم به عنوان سرپرست تیم به ما گفت که این بازیکنان چون فیش واریزی 20 هزار تومان ندارند حق تمرین ندارند!

رهبری‌فرد خاطرنشان کرد: باور کنید در همان زمان انواع و اقسام تماس‌ها با ما گرفته می‌شد و پیشنهادهای اغواکننده به ما می ‌دادند. پدری با من تماس گرفت و گفت که 200 متر زمین در کلاردشت به شما می‌دهم و پسرم را در تست قبول کنید یا تماس دیگری با ما گرفته شد که به حساب ما پول بریزند تا فقط فرزندشان در تمرینات حاضر شود. حالا سوال من این است که چرا این تماس‌ها با ما گرفته شده؟ آیا جز این است که این مسائل در تیم‌های پایه باشگاه پرسپولیس از قبل باب شده بود و به همین دلیل با ما تماس گرفته می‌شد. قطعا این تماس‌ها از قبل بوده که این تماس‌‌ها ادامه داشته است. پنجعلی راست می‌گوید اما او نگفته که چرا 20 روز به شروع بازی‌ها یادشان افتاده که در تیم امید تیم‌داری کند؟ چرا نگفته که تیم امید زمین تمرین نداشت؟ من هر جا که پنجعلی یا طاهری بخواهند با آنها مناظره می‌کنم.

مربی سابق تیم امید پرسپولیس خاطرنشان کرد: پنجعلی درست می‌گوید که بازیکنان در زمان ما جذب شدند اما باید بگویم که 9 بازیکن جدید زمان جمشید شاه‌محمدی جذب تیم امید پرسپولیس شدند و شاه‌محمدی گفته بود که با این 9 نفر قهرمان خواهیم شد. ما با آن تیم یک بر صفر به امید استقلال باختیم اما آقایان با 9 بازیکن جدید 6 گل خوردند. سوال من این است که چرا ادموند بزیک باید 30 میلیون رقم قراردادش باشد اما جمشید شاه‌محمدی قرارداد 150 میلیون تومانی ببندد؟ پنجعلی کاپیتان تیم محبوب من و افتخار باشگاه پرسپولیس است و احترام او بر من واجب اما اگر خیلی از حرف‌ها را بزنم دیگر آبرویی برای خیلی از افراد باقی نمی‌ماند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس اعلام کرد: چرا افرادی مثل بهروز سلطانی، رحیم یوسفی، فرامرز میرزایی، ضیا عربشاهی، مجید پروین و ...  سال‌‌هاست که در تیم‌های پایه پرسپولیس حضور دارند اما عوض نمی‌شوند؟ این حضرات کدام قهرمانی‌ها را برای تیم‌های پایه پرسپولیس آورده‌اند؟ اگر اسم این مسائل باندبازی نیست پس چیست؟ چرا بزیک بی سر و زبان باید برکنار شود؟ تیم نوجوانان با رحیم یوسفی 5 سال است که هیچ رتبه‌ای نمی‌آورد و جایگاه خوبی در جدول ندارد چرا او نباید تغییر کند و بزیکی که اولین سال حضورش است باید عوض شود؟ چرا مرتضی فنونی‌زاده یا رحیم یوسفی نباید عوض شوند؟ در این 5 سال کدام گلر از زیر دست بهروز سلطانی بیرون آمده که او همیشه باید در تیم‌های پایه پرسپولیس باشد؟ چرا در این 5 سال هیچ خروجی در تیم‌های ملی پایه و یا قهرمانی در رده پایه در تیم‌های پایه پرسپولیس حضور نداشته است؟ چرا باید مربیان تیم‌های پایه به زندان بروند و یا اینکه فردی مثل بهروز سلطانی چند بار به وزارت ورزش احضار شود؟

وی تصریح کرد: من با کسی غرض‌ورزی ندارم اما این مسائل که وجود دارد نمونه بارز مافیاست. همه افرادی که اسم بردم افتخارات باشگاه پرسپولیس هستند و اگر ادموند بزیک با تیم امید نتیجه نگرفته این حق طبیعی باشگاه است که او را بردارد اما چرا این تحولات در تیم‌های نونهالان، نوجوانان و جوانان نباید رخ دهد؟ فرامرز میرزایی با تیم نونهالان پرسپولیس در انتهای جدول بوده اما به عنوان مربی تیم امید و دستیار شاه‌محمدی انتخاب می‌شود! مافیا یعنی چه؟ چرا عده‌ای همیشه باید در تیم‌های پایه پرسپولیس باشند؟ محمد پنجعلی بزرگ ماست اما او اشتباه می‌کند و یک روزی همه چیز بر ملا خواهد شد. از اینکه من و بزیک از تیم امید بیرون آمدیم ناراحت نیستم چرا که کار در تیم پایه دانش خاص خود را می‌خواهد همانطور که در لیگ برتر و لیگ یک هم دانش خاص مربیگری می‌خواهد و من و بزیک نه ابزار کار در تیم امید داشتیم و نه دانش کار در تیم‌های پایه را اما سوال من این است که چرا این تحولات فقط باید برای بزیک باشد و بقیه باید بمانند؟

رهبری‌فرد در پاسخ به این سوال که نقش مدیریت باشگاه در این اتفاقات چیست، افزود: اگر پرسپولیس مدیر داشت که وضع باشگاه‌داری پرسپولیس اینطور نبود. من طاهری را فقط یک بار در سر بازی تیم امید دیدم اما نمی‌دانم که او را تنبیه کردند یا تشویق که به باشگاه پرسپولیس فرستاده شده است! طاهری فرد خوبی است اما شغل او چیز دیگری است و چیزی از فوتبال نمی‌داند. او اگر از تیم‌های پایه سررشته داشت 20 روز قبل از شروع مسابقات تصمیم به تشکیل تیم نمی‌گرفت. در 6 ماه ما فقط یک دست لباس داشتیم که بازیکنان با آن هم تمرین می‌کردند و هم بازی انجام می‌ دادند، هم به مراسم عزا و عروسی می‌رفتند و هم با آن راهی میهمانی می‌شدند! من فکر می‌کنم کسانی را که می‌خواهند از سر «باز» کنند به باشگاه پرسپولیس می‌فرستند. پرسپولیس در حال حاضر فقط برانکو را دارد که به این تیم نظم داده و اگر او نبود تیم بزرگسالان هم شرایط فاجعه‌ای داشت.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس