کد خبر 500315
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۸

گزارش منتشرشده توسط یک نهاد مدنی مدافع حقوق کودکان در انگلیس در روز سه شنبه، حاکی از آمارهای تکان دهنده در مورد اذیت و آزار جنسی کودکان در این کشور اروپای غربی است.

به گزارش مشرق، نهاد مدنی 'کمیسیار کودکان '، در این گزارش برآورد کرده است که از آوریل سال 2012 میلادی تا مارس 2014 میلادی بیش از 450 هزار کودک در انگلیس مورد اذیت و آزار جنسی قرارگرفته اند.

این نهاد مدنی مدافع کودکان با بیان اینکه شکایت های رسمی ثبت شده در این دوره زمانی در حدود 50 هزار مورد بوده است، می گوید: تخمین زده می شود که 85 درصد از موارد کودک آزاری در انگلیس که نوعاً مرتبط با اعضای خانواده و آشنایان آنها هست، به مقامات مسوول گزارش نمی شود.

براساس این گزارش، آمار اعلامی در مورد سوءاستفاده جنسی از کودکان در انگلیس، یک هشتم آمار واقعی است.

در گزارش کمیسیار کودکان عنوان شده است: 'در حالی که بیشتر تمرکزها بر روی سوءاستفاده جنسی از کودکان در موسسات و نهادهای عمومی است اما در حدود دوسوم از این گونه وقایع از سوی اعضای خانواده و یا افراد مورد اعتماد این کودکان صورت می گیرد.'

'ان لانگ فیلد' رییس این نهاد مدنی می گوید: هزینه خسارت اجتماعی ناشی از این 'جرم پنهان' سالانه در حدود 3 میلیارد پوند است.

به گفته وی، بیشترین کودکان قربانی، به دلیل آسیب روحی و جسمی وارد شده به آنها، بعداً دچار مشکلات روانی و ذهنی و حتی مسایل بهداشتی می شوند.

این نهاد مدنی برای مقابله با چنین سوءاستفاده هایی، خواستار در پیش گرفتن تمهیداتی فوری از جمله آموزش های لازم به کودکان و نوجوانان در مدارس از سوی دولت انگلیس است.

گزارش کمیسیار کودکان نیز تقریبا منطبق با گزارش های رسمی پلیس انگلیس است که در آنها نیز اذعان شده است تنها شماری از موارد کودک آزاری به دستگاه های ذی ربط از جمله پلیس گزارش می شود.

به گفته منابع انگلیسی، پدیده کودک آزاری در انگلیس همانند کوه یخی است که آمارهای منتشرشده تنها بخش بیرونی این کوه یخی را نشان می دهد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس