کد خبر 498302
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۲

شورای امنیت سازمان ملل متحد با هر گونه اقدام لازم برای مقابله با داعش موافقت کرد.

به گزارش مشرق، این تصمیم شورای امنیت یک هفته پس از حملات خونبار پاریس و با اجماع 15 عضو این شورا تصویب شد.

شورای امنیت در این قطعنامه خود که  فرانسه پیش نویس آن را آماده کرده است، از کشورهایی که توانایی دارند خواسته است، همه اقدامات لازم را در مناطق تحت کنترل داعش در عراق و سوریه، مطابق با قوانین بین المللی و به ویژه قوانین مورد تأیید سازمان ملل اتخاذ کنند.

این تصمیم شورای امنیت علیه داعش فقط یک هفته پس از حملات تروریستی پاریس و کشته شدن 130 نفر اتخاذ شد. این درحالی است که طی چند سال اخیر به دلیل اقدامات جنایاتکارانه داعش و دیگر گروه های تروریستی مورد حمایت غرب و هم پیمانان آن در منطقه، شمار قابل توجهی از مردم عراق و سوریه کشته شده و یا از محل زندگی خود آواره شده اند.

داعش ساخته و پرداخته سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و رژیم صهیونیستی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است؛ "ابوبکر بغدادی" سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود.

با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویس های اطلاعاتی غربی به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند. اما اکنون بازگشت این تروریستها به یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای غربی تبدیل شده است.
منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس