کد خبر 494370
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۲

اختلالات فراوان و البته مقطعی اینترنت برخی مشترکان در هفته جاری موجب شد تا مقام ارشد وزارت ارتباطات هرگونه اختلالی در شبکه انتقال و ارتباطات کشور را رد کند.

  به گزارش مشرق، اختلالات مقطعی و قطعی‌های ناگهانی اینترنت برای برخی مشترکان کشور طی هفته جاری به‌اندازه‌ای بود که برخی شرکت‌های اینترنتی ترجیح دادند روی به‌سمت تلفن گویا بیاورند.
 
سابقاً برخی شرکت‌ها در مواقع بروز اختلال سیستم تلفن گویایی را فعال می‌کردند که به مشترکان در ابتدای تماس گفته می‌شد دلیل مشکل چیست و تا چه‌زمانی احیاناً رفع می‌شود.
 
اما بروز اختلالات هفته جاری باعث شد تا برخی شرکت‌های دیگر هم به این شیوه روی آورند تا در زمان تماس با واحد پشتیبانی شنونده پیام خاصی از قبیل "اینترنت برخی مناطق به‌صورت مقطعی دچار اختلال شده و کارشناسان در حال رفع مشکل هستند"، باشیم.
 
در حالی که هفته‌های گذشته مشکل قطع لینک ارتباطی ایران به برخی شاهراه‌های ارتباطی جهان مطرح شده بود و قطعی‌ها به آن ربط داده شد اما اخیراً هیچ مشکل فنی از سمت وزارت ارتباطات گزارش نشده است.
 
محمود واعظی هم در ارتباط با این اختلالات اخیر گفته است که در حال حاضر اختلالات رفع شده و مسیر انتقال به حالت عادی بازگشته است.
 
وزیر ارتباطات خطاب به آن دست از مشترکانی که با قطعی اینترنت مواجه شده‌اند، گفت: اگر اختلالی مشاهده می‌کنید ناشی از مسیر انتقال نیست و باید از شرکت ارایه کننده دلایل اختلال احتمالی را جویا شوید.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس