کد خبر 484170
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۶

رئیس سازمان حج و زیارت که تا زمانی که وضعیت 36 زائر ایرانی مفقوده شده در فاجعه منا مشخص نشود، هیچ برنامه‌ای برای عمره نداریم.

به گزارش مشرق، سعید اوحدی با اعلام این خبر اظهار کرد که اولویت ما 36 زائر مفقوده شده است و در همین ارتباط، هفته آینده دوباره عازم عربستان می‌شوم تا موضوع را از نزدیک دنبال کنم.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به جلسه کمیته مشترک ایران و عربستان برای پیگیری مفقودان ایرانی فاجعه منا افزود: در این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانس با ریاض برگزار شده، دوباره مطالبات خود را مطرح و از طرف سعودی خواسته شده، این مطالبات به طور جد تا زمان مشخص شدن وضعیت 36 زائر مفقود ایرانی، پیگیری شود.

اوحدی در پاسخ به این سئوال که آیا زمان عزیمت گروه 5 نفره پزشکی قانونی به عربستان مشخص شده یا خیر گفت: هنوز زمان اعزام این گروه مشخص نشده، البته وزارت بهداشت عربستان که میزبان این گروه است، موافقت خود را با عزیمت گروه 5 نفره پزشکی قانونی به وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرده است و تشریفات قانونی آن طی روزهای آتی انجام می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در پاسخ به این سئوال که آیا سازمان حج برای اعزام عمره برنامه‌ای دارد یا خیر گفت: اولویت ما مشخص شدن وضعیت 36 زائر مفقود است و تا زمانی که وضعیت این عزیزان مشخص نشود هیچ برنامه‌ای برای عمره نخواهیم داشت. 

در فاجعه منا که روز عید قربان با بی‌تدبیری و سوء مدیریت عربستان سعودی به وقوع پیوست، افزون بر هفت هزار حاجی در منا جان خود را از دست دادند که از این تعداد، 464 زائر، ایرانی بودند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس