کد خبر 477349
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲

۹ عنوان قهرمانی در کنار ۳ عنوان نایب قهرمانی و ۲ عنوان سومی در رقابت‌های قاره‌ای، جام جهانی و قهرمانی جهان توسط تیم‌های ایران در شش ماهه نخست سال ۹۴ کسب شده است.

به گزارش مشرق، در شش ماهه نخست سال 94 در مجموع 54 مدال طلا، 52 نقره و 52 برنز در 30 تورنمنت کسب شده است که در مسابقات اصلی 29 طلا، 35 نقره و 27 برنز حاصل عملکرد تیم‌های ملی ایران بود.

تیم‌های ملی کشتی آزاد، فرنگی و کشتی‌های سنتی در شش ماهه نخست سال 94 مجموعا در 30 مسابقه برون مرزی، شامل رقابت‌های جهانی، آسیایی، جام جهانی و تورنمنت‌های بین‌المللی با 268 ورزشکار در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند.

بخشی از گزارش عملکرد فدراسیون کشتی در شش ماهه نخست سال 94 به تفکیک به شرح زیر است:

تیم‌های ملی کشتی آزاد، فرنگی، ساحلی، آلیش (مردان و زنان) در مجموع در 30 تورنمنت بین‌المللی، رقابت‌های قهرمانی آسیا و مسابقات جهانی با 268 ورزشکار در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان شرکت کرده اند.

* در رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان جهان در آمریکا تیم کشتی آزاد ایران توانست با کسب 2 مدال نقره و 2 مدال برنز و کسب پنج سهمیه المپیک و کسب عنوان نایب قهرمانی به کار خود پایان دهد. در رقابت‌های کشتی فرنگی نیز تیم ایران صاحب یک مدال نقره و دو برنز و همچنین سه سهمیه از شش سهمیه المپیک شد.

* در مسابقات قهرمانی آسیا تیم‌های برزرگسالان ایران در قطر به مقام قهرمانی رسیدند، نوجوانان نیز در هر دو رشته در هند قهرمان شدند و جوانان نیز در میانمار به مقام سوم رسیدند.

در رقابت‌های بزرگسالان آسیا تیم آزاد 4 مدال طلا ، 2 نقره و یک برنز  و تیم فرنگی 3 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز کسب کردند.

* در مسابقات جوانان قهرمانی آسیا تیم آزاد در این مسابقات صاحب 4 مدال طلا شد و تیم فرنگی 2 طلا، یک نقره و 2 برنز را کسب کرد.

* تیم آزاد نوجوانان در رقابت‌های آسیایی صاحب 2 مدال طلا و 5 مدال نقره و تیم فرنگی نیز صاحب یک مدال طلا، 6 نقره و یک برنز شد.

* تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت‌های جام جهانی که فروردین ماه در کشور آمریکا برگزار شد به قهرمانی رسید این قهرمانی از ابعاد غیر ورزشی نیز دارای اهمیت ویژه ای بود و موجی از خوشحالی را در میان مردم به وجود آورد.

* در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان که در کشور برزیل برگزار شد، در رشته کشتی آزاد تیم جوانان ایران برای دومین سال پیاپی به مقام قهرمانی دست یافت و یک رکورد تاریخی را کسب کرد و کشتی فرنگی ششم شد. کشتی آزاد در این رقابت‌ها صاحب 2 مدال طلا و 4 نقره شد و فرنگی نیز به یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز دست یافت.

* در رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان جهان تیم فرنگی با کسب سه مدال طلا در جایگاه دوم ایستاد و تیم آزاد نیز با کسب 2 مدال نقره و 4 برنز نایب قهرمان شد.

* در رقابت‌های ساحلی قهرمانی جهان نیز تیم‌های ملی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به ترتیب به عنوان سوم، و دو عنوان قهرمانی رسیدند.

* در مجموع تیم‌های کشورمان در رقابت‌های ساحلی جهان صاحب 7 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز شدند و در نخستین حضور خود در رقابت‌های جهانی زیر نظر فدراسیون کشتی با اقتدار قهرمان شدند.

* در رقابت‌های کشتی آلیش قهرمانی آسیا که زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی در تهران برگزار شد در بخش مردان تیم ایران با کسب یک مدال طلا، 4 نقره و 4 برنز در حضور بیش از 10 کشور قاره کهن قهرمان شد.

* کشتی ایران برای نخستین بار در تاریخ میزبان رقابت‌های زنان بود که تیم آلیش بانوان ایران موفق شد قهرمان این مسابقات شود. تیم ایران در این مسابقات یک مدال طلا، 5 نقره و 6 برنز بدست آورد و یک افتخاری تازه بدست آورد.

* بانوان ایرانی پیش از حضور در این رقابت‌ها در یک اردوی مشترک با تیم بلاروس در این کشور شرکت کرده بود.

* تیم قزاق گوراش ایران نیز در نخستین حضور خود در رقابت‌های آسیایی در کشور چین با دو ورزشکار صاحب یک مدال برنز شد.

* در مجموع تیم‌های ایران به جز حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان در 13 تورنمنت بین‌المللی زیر نظر اتحادیه جهانی در کشورهای مختلف جهان و به منظور آماده سازی برای حضور در رقابت‌های جهانی و آسیایی شرکت کردند نکته جالب توجه شرکت تیم نونهالان پس از چند سال وقفه در تورنمنت رومی کیدز ترکیه بود.

* در مجموع در این این تورنمنت ها تیم‌های ایران صاحب 22 مدال طلا، 13 نقره و 14 برنز شدند.

* اردوی بسترسازی تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی پس از چند سال وقفه امسال در کشتی آزاد زیر نظر استاد مجید ترکان قهرمان سابق کشتی جهان در چند مرحله انجام شد که دو مرحله از این اردوها پس از رقابت‌های قهرمانی نونهالان و خردسالان کشور در شهرهای تبریز و چالوس برگزار گردید.

* همچنین در کشتی فرنگی نیز اردوی بسترسازی با حضور نفرات برتر رقابت‌های نونهالان و خردسالان در شهر سی سخت منطقه دنا استان کهگیلویه و بویراحمد و پارس آباد مغان اردبیل برگزار شد.

* برای نخستین بار طرح بورسیه فنی با ابتکار ایران و زیرنظر اتحادیه جهانی کشتی با حضور کشورهای توسعه نیافته پاکستان، عراق و بنگلادش و با حضور مدرسان ایرانی در دوبخش عملی و تئوری در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

* در ادامه فعالیت های کشتی های سنتی همچون پهلوانی، ساحلی و آلیش زیر نظر فدراسیون کشتی، آغاز کردند و در شهریورماه نیز رقابت‌های گراپلینگ مردان و زنان برای نخستین بار در خانه کشتی تهران برگزار شد و تیم‌های کشورمان به زودی راهی رقابت‌های جهانی این رشته در ترکیه می شوند.

* برگزاری رقابت‌های کشتی پیشکسوتان آزاد و فرنگی در لرستان، برگزاری مسابقات کشتی خردسالان و نونهالان در لرستان، جشنواره کشتی پهلوانی در یزد، رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی در یک سطح بالا و با حضور تمامی مدعیان در جوار بارگاه امام رضا (ع)، رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آلیش مردان و زنان در خانه کشتی، برگزاری نخستین مرحله رقابت‌های لیگ کشتی باشگاه های کشور، انجام رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی جوانان و نوجوانان از دیگر برنامه های پنج ماه نخست فدراسیون کشتی بوده است.

* برگزاری کلاس های بازآموزی و استاژ مربیان در استان های مختلف از جمله اردبیل، مازندران و ... در دستور کار انستیتو کشتی و کمیته مربیان قرار داشت.

* در شش ماه اول سال 94 داوران بین‌المللی بر اساس نظام نامه قانونمند داوری کشور به 30 مسابقه جهانی، قاره ای و تورنمنت بین‌المللی اعزام شدند، در فرآیند داوران بر اساس عدالت و شماره دفترچه به مسابقات مختلف اعزام می شوند. ضمنا از ابتدای سال داوران در کلاس های آموزش داوری بین‌المللی و داخلی شرکت نموده اند.

* برای آماده سازی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در سه رده ی سنی و تیم‌های کشتی سنتی از جمله ساحلی، پهلوانی و کشتی کمربند فدراسیون کشتی از ابتدای سال تا کنون در دو خانه کشتی شماره یک و دو تهران و همچنین در خوابگاه مجموعه ورزشی آزاد به تناوب اردوهای آماده سازی فراوانی برگزار شده است که این برای اولین بار در فدراسیون کشتی، بعنوان یک رکورد در برگزاری اردوهای تیم‌های ملی محسوب می شود.

* تیم‌های کشتی زنان کشورمان نیز در دو رشته آلیش و گراپلینگ تمرینات خود را زیرنظرفدراسیون کشتی آغاز کرده اند، آلیش کاران پس از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی راهی مسابقات جهانی می شوند و گراپلینگ کاران بانو نیز در رقابت‌های جهانی ترکیه حضور خواهند یافت.
منبع: فدراسیون کشتی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس