دیدار تیم‌های فوتبال تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس تهران در هفته هفتم لیگ برتر با برتری سرخپوشان تهرانی به پایان رسید تا شاگردان برانکو ایوانکوویچ با هفت امتیاز به رده یازدهم جدول صعود کنند.

فرار پرسپولیس از قعر جدول با تراکتور/ شاگردان برانکو طلسم‌ 14ساله را شکستندبه گزارش مشرق، دیدار دو تیم تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس در هفته هفتم لیگ برتر از ساعت 16:20 امروز (جمعه) در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز برگزار شد و در پایان پرسپولیس با نتیجه یک بر صفر مقابل میزبان خود به برتری دست یافت تا طلسم 14 ساله نبردن سرخپوشان تهرانی در تبریز شکسته شود.(برای دیدن خلاصه بازی اینجا کلیک کنید)

جری بنگتسون در دقیقه 72 و از روی نقطه پنالتی برای پرسپولیس گلزنی کرد.

برانکو ایوانکوویچ برای این بازی سوشا مکانی، محسن بنگر، محمد انصاری، رضا نورمحمدی، رامین رضاییان، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه، مهدی طارمی و جری بنگتسون را در ترکیب تیمش قرار داد.

11 بازیکن تونی اولیویرا هم برای این بازی محمدرضا اخباری، شجاع خلیل‌زاده، کارلوس کاردوسو، محمد ایرانپوریان، ایان رمزی، سینا عشوری، بختیار رحمانی، آگوستو سزار، فرید بهزادی‌کریمی، شاهین ثاقبی و مهرداد بایرامی بودند که از ابتدا در ترکیب تراکتورسازی قرار گرفتند.

نیمه اول
دقیقه 10:
سینا عشوری با خطای شدیدی که در میانه میدان انجام داد از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 12: جری بنگتسون با حرکتی عرضی مدافعان تراکتورسازی را جاگذاشت و با ارسالی روی دروازه مهدی طارمی را صاحب موقعیت خوبی برای گلزنی کرد، اما این بازیکن نتوانست از ارسال خوب بنگتسون استفاده کند.

دقیقه 14: روی محمد انصاری خطایی از سوی بازیکنان تراکتورسازی صورت گرفت که اعتراض شدید محمد ایران‌پوریان به محسن ترکی باعث شد کاپیتان سرخپوشان تبریزی هم کارت زرد بگیرد.

دقیقه 36: بازی دو تیم جز درگیری و جنجال چیزی نداشت. این بار درگیری جری بنگتسون با با مدافع تراکتورسازی و ضربه او به صورت بازیکن مقابلش باعث شد داور کارت زردش را به مهاجم هندوراسی پرسپولیس نشان دهد.

دقیقه 40: ضربه سر سینا عشوری پشت محوطه جریمه پرسپولیس به مهرداد بایرامی رسید که این بازیکن هم با ضربه‌ای چرخشی قصد داشت دروازه پرسپولیس را باز کند که توپ با فاصله‌ای کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

نیمه دوم
دقیقه 48
: کمال کامیابی‌نیا موقعیت بسیار خوبی برای گلزنی داشت و حتی با پاس دادن به بنگتسون هم می‌توانست این بازیکن را صاحب موقعیت گلزنی کند، اما ترجیح داد خودش ضربه بزند که ضربه‌اش راهی اوت شد.

دقیقه 50: فرید بهزادی‌کریمی شوت بسیار خوبی را روانه دروازه پرسپولیس کرد که با فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 52: جری بنگتسون ارسال بسیار خوبی روی دروازه تراکتورسازی داشت که با دفع محمدرضا اخباری همراه بود. توپ در ادامه به امید عالیشاه رسید که این بازیکن ضربه عجیبی به توپ زد و موقعیت پرسپولیس از دست رفت.

دقیقه 54: ارسالی که روی دروازه تراکتورسازی شده بود با ضربه سر خوب بنگتسون همراه شد. مهاجم هندوراسی ضربه سرش را به پایین دروازه زده بود که اخباری با پای خود این توپ را دفع کرد تا مهار توپ بسیار خوبی رقم بزند.

دقیقه 63: حمزه یونس، مهاجم تونسی تراکتورسازی جای مهرداد بایرامی را گرفت.

دقیقه 65: فرشاد احمدزاده به دلیل تکل خشنی که روی پای بهزادی‌کریمی انجام داد از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 72: آگوستو سزار روی مهرداد طارمی خطای پنالتی کرد که این موقعیت را جری بنگتسون وارد دروازه تراکتورسازی کرد.

دقیقه 73: علی علیپور، مهاجم جوان پرسپولیس یک دقیقه بعد از گل جای گلزن تیمش را گرفت و بنگتسون از بازی خارج شد.

دقیقه 74: سامان نریمان جهان به جای شاهین ثاقبی وارد زمین شد.

دقیقه 75: شوت سنگین مهدی طارمی با دفع محمدرضا اخباری همراه بود که در ادامه علی علیپور نتوانست توپ برگشتی را تبدیل به گل کند.

دقیقه 76: سینا عشوری جای خود را به سروش رفیعی داد.

دقیقه 81: ارسال بهزادی‌کریمی روی دروازه پرسپولیس با ضربه سر حمزه یونس همراه شد که سوشا مکانی ضربه را مهار کرد.

دقیقه 85: رضا خالقی‌فر جای امید عالیشاه را در ترکیب پرسپولیس گرفت.

دقیقه 87: ایان رمزی ارسالی روی دروازه پرسپولیس داشت که توپ ارسالی این بازیکن در آستانه ورود به دروازه با نوک انگشتان مکانی راهی کرنر کرد.

با این نتیجه پرسپولیس هفت امتیازی شد و با سه پله صعود با تفاضل گل کمتر نسبت به تراکتورسازی، به رده یازدهم صعود کرد. تراکتورسازی هم با هفت امتیاز در رده دهم باقی ماند.

پس از دراگان اسکوچیچ که هدایت تیم فوتبال فولاد را برعهده داشت و مغلوب پرسپولیس شده بود، تونی اولیویرا دومین سرمربی خارجی لیگ برتر بود که تیمش مغلوب برانکو پرسپولیس شد.

در دیگر دیدار امروز هم ملوان و پدیده به تساوی بدون گل رسیدند.


جدول رده‌بندی لیگ برتر
ردیف تیم بازی ها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
1 استقلال 7 5 1 1 13 8 5 16
2 سپاهان 7 4 2 1 9 4 5 14
3 استقلال صنعتی 7 4 2 1 7 3 4 14
4 سایپا 7 4 1 2 7 5 2 13
5 ملوان 7 3 2