کد خبر 469369
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۶

با توجه به آرامش اجاره بها در فصل تابستان که پرتحرک‌ترین فصل نقل و انتقالات محسوب می‌شود، انتظار می‌رود با شروع فصل پاییز و فروکش کردن تقاضا شاهد کاهش نسبی نرخ اجاره بها باشیم.

به گزارش مشرق، نرخ اجاره بهای واحدهای 80 متری در نقاط مختلف تهران با محاسبه معادل تبدیلی آنها بین حدود یک میلیون و 500 هزار تومان تا حدود 5 میلیون تومان نوسان دارد که به شرح زیر است:

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در خوش کمیل، با پارکینگ و انباری به قیمت 55 میلیون تومان رهن کامل در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن یک میلیون و 650 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در دردشت، با پارکینگ و انباری به قیمت 65 میلیون تومان رهن کامل در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن یک میلیون و 950 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در میدان ولیعصر، طبقه دوم، یک خوابه با پارکینگ به قیمت 70 میلیون تومان رهن کامل در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 2 میلیون و 100 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در سعادت آباد، دوخوابه، با انباری به قیمت 80 میلیون تومان رهن کامل در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 2 میلیون و 400 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در پونک، دوخوابه، با پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت 30 میلیون تومان پول پیش و یک میلیون و 500 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 2 میلیون و 400 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در سهروردی شمالی، با پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت 15 میلیون تومان پول پیش و 2 میلیون و 100 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 2 میلیون و 550 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در سیدخندان، با پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت 50 میلیون تومان پول پیش و یک میلیون و 150 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 2 میلیون و 650 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در میرداماد، دوخوابه، با پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت 30 میلیون تومان پول پیش و 2 میلیون و 500 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 3 میلیون و 400 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

یک واحد آپارتمان 80 متری واقع در فرشته، با پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت 20 میلیون تومان پول پیش و 4 میلیون و 200 هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل تبدیلی آن 4 میلیون و 800 هزار تومان اجاره ماهیانه است.

انتظار برگ‌ریزان اجاره بها در پاییز + قیمت‌ها

یک کارشناس مشاور املاک اظهار کرد: با توجه به اتمام فصل نقل و انتقالات و ثبت نام مدارس، جابه‌جایی‌ها انجام شده است، لذا تقاضا برای اجاره در فصل پاییز به طرز محسوسی افت کرده و انتظار می‌رود شاهد کاهش 10 درصدی اجاره بها در پاییز باشیم.

وی افزود: معمولا در اواخر تابستان برخی واحدها بخصوص واحدهای قدیمی روی دست موجران می‌ماند که این افراد مجبور به پایین آوردن اجاره در فصل پاییز هستند. مضافا این‌که از اواسط مهرماه، محرم و صفر شروع می‌شود که ازدواج صورت نمی‌گیرد. بنابراین بسیاری از زوج‌ها خانه‌های خود را در فصل تابستان اجاره کرده‌اند و تقاضای اجاره در ماه‌های آینده به طرز محسوسی کاهش می‌یابد.

طبق بررسی‌های میدانی نرخ اجاره در تابستان امسال نوسان چندانی نداشت و برخلاف سال‌های گذشته با آرامش همراه بود.

بعد از بررسی نرخ اجاره بهای آپارتمان‌های 40 متری در ابتدای تیرماه امسال، نشان داد نرخ‌ها کماکان حدود یک میلیون تومان بوده که نسبت به دو ماه گذشته افزایش چشمگیری را نشان نداده است.

به گفته رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران متوسط افزایش اجاره‌بها در سال 94 نسبت به سال 93، به میزان 10 درصد بوده است.

حسام عقبایی اظهار کرد: خوشبختانه امسال با توجه به ثبات قیمت‌های مسکن، افزایش قابل توجهی در بخش اجاره ایجاد نشده و نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد افزایش قیمت داشتیم که پیش‌بینی می‌شود این روند پایدار تا پایان تابستان ادامه یابد.

هم‌چنین آمار بانک مرکزی از تحولات قیمت و حجم معاملات بازار مسکن در شهر تهران در مردادماه نشان می‌دهد که شاخص اجاره مسکن در شهر تهران در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 11.2 درصد و در کل مناطق شهری 12.9 درصد افزایش دارد. این در حالی است که میزان رشد اجاره بها در مجموع با روند کاهشی همراه شده است.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس