کد خبر 46798
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۴۲

اسناد موسوم به اسناد ويکي‌ليکس نشان مي‌دهد که بحرين با آمريکا و رژيم صهيونيستي بخصوص سرويس جاسوسي اين رژيم همکاري نزديکي دارد و شاه اين کشور معتقد است بايد مناسبات با اين رژيم توسعه يابد.

به گزارش مشرق به نقل از العالم،‌ بر اساس تلگراف‌هايي که "ويکي‌ليکس "مدعي است به آن دست يافته است، بحرين يکي از نزديک‌ترين کشورهاي منطقه به آمريکا و رژيم صهيونيستي است و در مسائل امنيتي و اطلاعاتي با سرويس جاسوسي موساد همکاري مي‌کند.

اين تلگراف‌ها که مربوط به سال هاي 2005 تا 2009 است بيانگر ديدگاه بحرين به آمريکا، رژيم صهيونسيتي، سوريه، قطر، ايران و گروه‌هاي مقاومت است.

در اين اسناد آمده است که بحرين متحد جدي و دائمي واشنگتن است و مي‌خواهد با حل مسئله فلسطين، نيروي اعراب براي مقابله با ايران صرف شود.

در اين اسناد آمده است که حمد بن عيسي آل خليفه پادشاه بحرين به وزير اطلاع رساني اين کشور دستور داده است که به گونه‌اي فعاليت کند که در بيانيه‌ها و اطلاعيه‌هاي رسمي صادره از سوي اين وزارتخانه از اسرائيل به عنوان دشمن يا رژيم صهيونيستي ياد نشود.

وي تاکيد کرده است که بحرين در زمينه امنيتي و اطلاعاتي (يا به عبارتي همکاري با موساد) با رژيم صهيونيستي رابطه دارد.

پادشاه بحرين در خصوص توسعه روابط تجاري با رژيم صهيونيستي گفته است: اين امر بايد بعد از تاسيس دو کشور فلسطين و اسراييل محقق شود.

سند محرمانه شماره 79508MANAMA مورخ 12فوريه 2008 حکايت از آن دارد که رهبران بحرين در تمام مذاکرات دو جانبه روي ايران و ضرورت تداوم حاکميت آمريکا تمرکز مي‌کنند و ولي‌عهد و پادشاه بحرين عقيده دارند که ايران همواره مهمترين تهديد براي بحرين و منطقه بوده است و بهتر است که ناوگان پنجم آمريکا و کشورهاي عربي منطقه به حمايت از آنها در برابر اين تهديد بپردازند.

طبق اين اسناد بحرين روابطي غير رسمي با مسئولان رژيم صهيونيستي دارد و مقامات اين کشور نظير وزير امور خارجه با مقامات رژيم صهيونيستي ديدار داشته‌اند.

در اين اسناد آمده است که پادشاه بحرين مي‌گويد بحريني‌ها بايد صلح واقعي با صهيونيست‌ها برقرار کنند و منطقه نيازمند صلح با رژيم صهيونيستي است و در صورت تحقق اين امر مي‌توانيم به مقابله با ايران بپردازيم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس