وزیر دفاع ترکمنستان از ارائه طرح تاسیس اولین پادگان نیروی دریایی وابسته به نیروهای مسلح این کشور در ساحل ترکمنی دریای خزر خبر داد.

به گزارش مشرق، وزیر دفاع ترکمنستان از ارائه طرح تاسیس اولین پادگان نیروی دریایی وابسته به نیروهای مسلح این کشور در ساحل ترکمنی دریای خزر خبر داد.

خبرگزاری دولتی ترکمنستان روز جمعه در گزارشی ضمن تایید این خبر تصریح کرد، «بگنج گیوندوگدی‏‌اف» وزیر دفاع ترکمنستان طرح مذکور را در نشست شورای امنیت ملی این کشور ارائه داده‌‏ است.

ترکمنستان در ساحل خزر پادگان نظامی تأسیس می‌کند

وزیر دفاع ترکمنستان در این نشست تاکید کرد، تاسیس پادگان جدید نیروی دریای ترکمنستان در راستای اجرای اصلاحات و تکمیل بنیه فنی و تجهیزاتی نیروهای مسلح ترکمنستان و ارتقا سطح و توانایی دفاعی این کشور به مورد اجرا گذاشته می‏‌شود.

ترکمنستان در ساحل خزر پادگان نظامی تأسیس می‌کند

رئیس جمهور ترکمنستان نیز پس از شنیدن گزارش و طرح مذکور وزیر دفاع این کشور، تاکید کرد، مرزهای ترکمنستان در واقع مرزهای دوستی و حسن همجواری بوده بایستی نسبت به تقویت آن تلاش کنیم.

بردی‌محمداف افزود: دکترین نظامی ترکمنستان صرفا از جنبه دفاعی برخوردار است و در قالب این اصول بنیه فنی و تجهیزاتی نیروهای مسلح این کشور تکمیل می‌شود که طرح تاسیس پادگان نیروی دریای ترکمنستان نیز در این راستا است.

رئیس جمهور ترکمنستان طرح تاسیس اولین پادگان نیروهای دریای این کشور را یک حادثه تاریخی توصیف کرد و گفت که این پادگان از مرزهای دریای ترکمنستان در خزر صیانت خواهد کرد.

خبرگزاری دولتی ترکمنستان در این خصوص به جزییات بیشتر دیگری اشاره نکرده است.


منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس