کد خبر 461076
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷

معاون وزیر امور خارجه در مصاحبه بلومبرگ گفت: چه توافق اجرا شود یا نشود، اقتصاد ایران تقویت می‌شود و ما کشورهایی که در سال‌های تحریم روابط تجاری خود با کشور را حفظ کرده‌اند کنار نمی‌گذاریم.

به گزارش مشرق، معاون وزیر امور خارجه در گفتگو با بلومبرگ گفت: اقتصاد ایران صرف نظر از اجرا یا عدم اجرای توافق هسته‌ای و برداشته شدن یا نشدن تحریم‌ها، تقویت خواهد شد.

مجید تخت روانچی گفت: کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و افزایش درآمدهای مالیاتی اقتصاد ایران را تقویت خواهد کرد و دولت منتظر برداشته شدن تحریم‌ها برای رشد اقتصادی نمانده است.

وی ادامه داد: «اگرچه برداشته شدن تحریم‌ها برای بهبود اقتصاد اهمیت دارد اما آن تنها ابزاری نیست که دولت در اختیار دارد... اگر اقتصاد داخلی شما با مشکلاتی مواجه است، اینکه چه میزان از برداشته شدن تحریم‌ها سود می‌برید، اهمیت ندارد. برداشته شدن تحریم‌ها برای حل آن مشکلات در بلندمدت کافی نخواهد بود.»

تخت روانچی با اشاره به چین، روسیه و هند خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران جدید برای ورود به ایران صف کشیده‌اند اما ایران کشورهایی که در سال‌های تحریم روابط تجاری خود با ایران را حفظ کرده‌اند به کنار نمی‌گذارد.

معاون وزیر امور خارجه در ادامه گفت: «اکنون بسیار زود است که بگوییم مبادلات اقتصادی خارجی ما بیشتر به سمت اروپا متمایل شده است یا به سمت آسیا؛ اما آنچه من می‌توانم به شما بگویم این است که ما کسانی را که در دوران‌های سختی با ما همکاری کرده‌اند را فراموش نخواهیم کرد و در عین حال، فرصت‌های جدید را نیز مدنظر قرار خواهیم داد.»

وی افزود: «درحال حاضر به تجارت با آمریکا فکر نمی‌کنیم. بعدها اگر همه چیز به خوبی پیش رود، فرصت‌های موجود را مد  نظر قرار خواهیم داد.»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha