کد خبر 459289
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۹

در نتیجه داد و ستدهای روز جاری شاخص بورس امروز 8 واحد رشد کرد و در کانال 64 هزار و 206 واحدی متوقف شد.

به گزارش مشرق، بورس تهران پنجمین ماه سال را را نیز در رکود و نزول سپری کرد و گویا قصد دارد که در آخرین ماه تابستان نیز به مسیر رکودی خود ادامه دهد، هم اکنون بازار سهام با افت تمامی متغیرهای خود مواجه است و افت دامنه‌دار قیمت‌ها همچنان ادامه دارد.

در نتیجه داد و ستدهای روز جاری شاخص بورس امروز 8 واحد رشد کرد و و در کانال 64 هزار و 206 واحدی متوقف شد.

گفتنی است؛ امروز سهامداران بیش از 383 میلیون برگه سهم و حق تقدم را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات به یک  میلیارد و 571  میلیون ریال در بیش از 26 هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

در نتیجه داد و ستدهای‌ امروز؛ نمادهای حکشتی، وبملت، فملی، اخابر، جم،تاپیکو با روند مثبت و نماد وغدیر با روند منفی متوقف شدند.

نمادهای پربیننده معاملات امروز شامل بانک صادرات ایران، بانک ملت، پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو،، پارس خودرو، س.نفت وگاز پتروشیمی تامین با رشد و نماد صنایع آذر آب با روند کاهشی به کار خود پایان دادند.

شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با رشد 3 واحدی به 25 هزار و 381  واحد، شاخص کل (هم‌وزن) با ریزش 20 واحدی به 9 هزار و 816 واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) با ر یزش 17 واحدی به  8 هزار و 391 روبه‌رو شدند.

شاخص آزاد شناور با روند منفی 28 واحدی به 72 هزار و 225 واحد، شاخص بازار اول با روند نزولی 23 واحدی به 45 هزار و 451 واحد و شاخص بازار دوم بورس نیز با روند مثبت 184  واحدی به 137 هزار و 587 واحد رسید.

کارشناسان بر این باورند بورس تهران برای صورت گرفتن این امر نیاز به تامین ساز و کارهای زیر ساختی همچون معاملات آتی و سایر ابزارهای نوین بازار سرمایه خواهد داشت و سرمایه گذاران خارجی هم همچون سرمایه گذاران داخلی نیاز به اطمینان از سودآوری دارند که شاید با تامین ابزارهای نوین بازار سرمایه این مهم حاصل شود. در نهایت به نظر می‌رسد که در الویت قرار دادن بهبود شرایط بازار و حمایت از آن تا حدی که حداقل اعتماد را برای فعالان فراهم کند منطقی‌ترین امر ممکن در این روزهای سخت بازار می‌باشد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس