کد خبر 453193
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۴

از آنجا که این افراد عاشق گرفتن سلفی در شرایط مختلف و در هر حال و هوایی هستند، ممکن است تا جایی پیش بروند که جان خود را هم از دست بدهند.

گروه فضای مجازی مشرق- گرفتن سلفی خطرات مرگباری برای مردم بویژه جوانان داشته است. از آنجا که این افراد عاشق گرفتن سلفی در شرایط مختلف و در هر حال و هوایی هستند، ممکن است تا جایی پیش بروند که جان خود را هم از دست بدهند.

یک پسر 21 ساله در بالی وقتی داشت از روی صخره سلفی می گرفت، سقوط کرد و مرد.

در مسکو یک دختر 21 ساله وقتی به شوخی اسلحه پدرش را به سرش نشانه رفته بود تا سلفی بگیرد، گلوله ای شلیک شد و جانش را از دست داد.

این حوداث غیرمعمول نیست. یک جستجوی ساده در اینترنت موارد دیگری را جلوی چشمان شما می گذارد.

یک دختر روسی وقتی روی پل از خودش سلفی می انداخت دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد. یک پسر 21 ساله نیز هنگامی که روی سقف یک قطار ایستاده بود تا سلفی بگیرد دچار برق گرفتگی شد. در پرتغال نیز پدر و مادر یک خانواده وقتی روی صخره ای در حال گرفتن سلفی بودند، سقوط کردند.

و البته مونوپاد (پایه دوربین تلفن همراه) نیز دردسرهایی داشته است. وقتی فردی با این وسیله در حال سلفی گرفتن بود، صاعقه به آن برخورد کرد و او کشته شد. این حوادث آن قدر رخ داده است که در برخی کشورها ممنوعیت هایی برای سلفی گرفتن قائل شده اند:

روسیه

در این کشور حوادث مرگبار سلفی چنان زیاد شده که دولت تابلوهای هشدار در بیشتر مکان ها نصب و برای آگاهی مردم بویژه جوانان و نوجوانان برنامه و بروشورهایی تهیه کرده است. برخی مضامین تابلوها این گونه است:

* خطر برق گرفتگی روی ریل قطار هنگام سلفی گرفتن

* خطر سلفی با اسلحه

* خطر سلفی روی دکل برق

* خطر سلفی در قایق به دلیل سخت بودن حفظ تعادل

* خطر سلفی با حیوانات

* خطر سلفی در ارتفاعات مانند سقف خانه و صخره ها

استفاده از مونوپاد ممنوع

در برخی مکان ها به دلایل امنیتی استفاده از مونوپاد ممنوع است.

پارک های دیسنی

به دلیل خطر استفاده از پایه دوربین تلفن هوشمند روی وسایل بازی از آوردن پایه به پارک ها جلوگیری می شود.

مسابقه های تنیس ویمبلدون و استادیوم های امارات عربی متحده

استفاده از مونوپاد ممنوع است. طرفداران تیم های رقیب گاهی با این ابزار به جان هم می افتند!

گالری ملی انگلیس

به دلیل احتمال صدمه رساندن به آثار تاریخی و کم بودن فضای رفت و آمد استفاده از مونوپاد ممنوع است.

کره جنوبی

چون گرفتن عکس با مونوپاد تنها با بلوتوث امکان دارد، کره جنوبی استفاده از آن را ممنوع اعلام کرده و خرید مونوپادهای فاقد گواهینامه، بهای سنگینی از جمله جریمه ای بالای 3000دلار یا سه سال زندان دارد. دلیل این ممنوعیت هم نگرانی از تداخل تکنولوژی های دیگری مانند تجهیزات پزشکی مجهز به امواج رادیویی با آن است.

اسپانیا

مسئولان، گرفتن سلفی ـ چه با مونوپاد و چه بدون آن ـ در زمان گاوبازی را منع کرده اند. سلفی گرفتن در طول مسابقه ها، بالای 3000 یورو جریمه دارد. طبق آمار گرفته شده از سال 1924 تا به حال 15 نفر به دلیل گرفتن عکس از خود جانشان را از دست داده اند.


منبع: روزنامه جام جم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۴
  0 0
  مردم احمق!
 • ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۴
  0 0
  علت اصلی سلفی گرفتن نبوده، کسی که عقل درست و درمون نداشته باشه یه راهی پیدا میکنه تا خودش و دیگران رو توی دردسر بندازه، مشکل از خودشون بوده