کد خبر 449168
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۸

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه همه کشورها باید برای تبدیل شدن دنیای امروز به جهان عاری از خشونت و افراطی گری تلاش کنند، گفت: مناطق مختلف جهان از جمله خاورمیانه و بالکان باید به مناطق صلح و آرامش تبدیل شوند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز سه شنبه در دیدار با «ایوتستا داچیچ» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه صربستان، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با افراط و خشونت در هرکجا مخالف است و فاصله قومیت ها و افراطی گری، به استقرار آرامش و امنیت کمک نمی کند.

رییس جمهوری با اشاره به مذاکرات ایران با ۶ کشور و دستیابی به توافق در موضوع هسته ای، تصریح کرد: این مذاکرات نشان داد که سایر مشکلات منطقه ای و بین المللی را نیز می توان در چارچوب منطق و از طریق میز مذاکره حل و فصل کرد.

دکتر روحانی سپس آمادگی کشورمان برای توسعه روابط بویژه در عرصه اقتصادی با صربستان را خاطرنشان ساخت و ضمن تاکید بر فعالیت کمیسیون مشترک همکاریهای دو کشور، اظهار داشت :مناسبات تهران- بلگراد باید در عرصه های علمی، فرهنگی و گردشگری بویژه با توجه به جاذبه های تاریخی و طبیعی دو کشور گسترش یابد.

«ایوتستا داچیچ» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه صربستان نیز در این دیدار علاقمندی کشورش برای توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها بویژه در عرصه اقتصادی را یادآور شد و خواستار یافتن راه های جدید همکاری در زمینه فرهنگ، علوم، آموزش و گردشگری شد.

وی با اشاره به احترام ملت و دولت کشورش به ملت و فرهنگ ایران، بر به فعلیت رساندن همه ظرفیت های بالقوه و ایجاد روابط سالم و دوستانه تاکید کرد و گفت: صربستان در حوزه انرژی و منابع نفت و گاز نیز خواهان همکاری با ایران است.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha