نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: با توجه به مراحل حساس کنونی باید برای تأمین منافع ملی در کشور اقدامی یکپارچه و منسجم داشت. تشتت و دو قطبی با هر بهانه‌ای بر خلاف منافع ملی است.

به گزارش مشرق،‌ علیرضا زاکانی در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (23 تیر 94) با بیان اینکه موضوع تفاهم هسته‌ای وارد مرحله حساسی شده و از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت:‌ در این مراحل حساس باید برای تأمین منافع ملی در کشور اقدامی یکپارچه و منسجم داشت. تشتت و دو قطبی با هر بهانه‌ای در کشور غلط و بر خلاف منافع ملی است.

وی افزود: ‌این برای ما یک افتخار است که قدرت‌های جهانی به ویژه آمریکا قدر و منزلت ایران اسلامی را اندکی درک کردند. باید به ایستادگی ملت رشید ایران در 37 سال اخیر افتخار کرد و باید قدر دستاوردهای دانشمندان هسته‌ای علی‌الخصوص شهدای بزرگوار هسته‌ای را پاس داشت. باید به تیم‌های مذاکره کننده قبلی و به ویژه فعلی خداقوت گفت و باید به واسطه داشتن رهبر بصیر و آگاهی که این مسیر را هدایت کرد تا به همچنین نقطه‌ای رسید خدا را شکر کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مسیری که در بحث هسته‌ای بناست دنبال شود این است که جمع‌بندی اولیه به مراکز کشورها برود و این جمع‌بندی اولیه به مدت 15 روز توسط شورای عالی امنیت ملی در ایران مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که این جمع‌بندی رأی مثبت شورای عالی امنیت ملی را در پی داشته باشد موضوع پس از 15 روز به 6 کشور ارائه خواهد شد و اگر آنها بهانه‌جویی نکنند منجر به توافق می‌شود و شورای امنیت سازمان ملل در این زمان قطعنامه‌ای را صادر و طی 3 ماه زمان‌بندی متناظر اقدامات ما و طرف‌های مقابل انجام خواهد شد.

زاکانی اضافه کرد: اما اگر شورای عالی امنیت ملی این جمع‌بندی را خلاف منافع ملی دانست به تبع به آن رأی نخواهد داد و تا زمانی که این اشکالات وجود داشته باشد ما توافقی نخواهیم داشت. همه باید ببینیم که ایران اسلامی زیر هیچ توافق بدی را امضا نخواهد کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس