کد خبر 437572
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۸

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف تهران گفت: علاوه بر ۳۰۰ بازرس اصناف،‌۶۰ تیم ویژه مشترک با تعزیرات و وزارت بهداشت از صبح تا ۱۰ شب بر روند فعالیت اصناف در ماه مبارک نظارت می‌کنند.

به گزارش مشرق، حسین درودیان معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف تهران ،‌ از تشدید بازرسی‌ها در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: به طور میانگین روزانه هزار و 500 بازدید توسط 300 بازرس از اتحادیه‌های صنفی در سطح پایتخت و 22 منطقه تهران انجام می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه بیش‌ترین تخلفات در سطح اصناف و بازار مربوط به چه جرایمی است، گفت: روزانه حدود 300 برگ تخلف درمورد عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور و تعداد اندکی هم درمورد گران‌فروشی صادر می‌شود.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف تهران همچنین از طرح ویژه بازرسی ماه مبارک در قالب 60 تیم گشت‌های مشترک با تعذیرات حکومتی و وزارت بهداشت خبر داد و افزود: این گشت‌های ویژه در 2 شیفت صبح و بعد از ظهر از 8 صبح تا 10 شب بر روند فعالیت اصناف مرتبط با ماه مبارک از جمله قنادی‌ها که تهیه زولبیا و بامیه را برعهده دارند، رستوران‌ها، فروشندگان گوشت، مرغ و مواد فاسدشدنی را برعهده دارند.

درودیان به این نکته اشاره کرد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف در بازرسی‌ها گزارشی تنظیم و به دادگاه تعزیرات ارائه می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه حجم تخلفات نسبت به ماه مبارک سال گذشته چه تغییری داشته است، گفت: آمارها در پایان ماه مبارک اعلام خواهد شد، اما تا این لحظه خوشبختانه با کاهش میزان تخلفات مواجه هستیم.

درودیان یکی از دلایل مهم رعایت کیفیّت و قیمت در اصناف را رکود حاکم بر بازار دانست و افزود:‌ به‌دلیل کم شدن مشتری فروشندگان سعی می‌کنند با رعایت یک سری نکات و جلب رضایت مشتری، بازار را حفظ کنند.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف تهران در مورد نظارت بر عملکرد نانوایی‌ها در ماه مبارک هم گفت: با توجه به ماه مبارک رمضان ساعت پخت نانوایی‌ها بیش‌تر به بعد از ظهر و شب موکول می‌شود و بازرسان بر نحوه تهیه بهداشتی خمیر نان، کارت بهداشت و قیمت‌ها نظارت می‌کنند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس