عهدشکنی های مکرر آمریکا در طول مذاکرات هسته ای بویژه طی دوسال گذشته همچنین در قرارداد الجزایر، در مذاکرات مربوط به افغانستان و عراق و معاهدات آمریکا با دیگر کشورها مثل لیبی، کره شمالی تعهدات تجاری با چین و حتی قرارداد سالت 2 با روسیه ثابت می کند. همانگونه که بارها و بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس محترم جمهور و وزیرخارجه رسماً اعلام کرده اند آمریکا عهد شکن و کاملاً غیر قابل اعتماد است.

به گزارش مشرق،‌ مراسم رونمایی از میلیونها امضای ایرانی موافق توافق خوب پای گزاره برگ ملی که طی هفته‌های اخیر به امضای اقشار مختلف مردمی رسیده است، صبح امروز با حضور جمع کثیری از مردم تهران و برخی مسئولان در میدان آزادی برگزار شد.

این گزاره برگ حاوی 6 بند از مطالبات رهبری و مردم در حمایت و تقویت تیم مذاکره کننده کشورمان است که 7 خرداد ماه با امضای خانواده شهدای هسته ای و بیش از 17 هزار حقوقدان رونمایی شده بود.

به گزارش فارس، قرار است علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این مراسم سخنرانی کند و طومارهای مردمی نیز بر روی دیوارهای برج آزادی نصب خواهد شد.

* متن این گزاره برگ مردمی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
تعالی و پیشرفت کشور در سایه ی اسلام و تامین امنیت، رفاه و آسایش مردم از اهداف همیشگی نظام اسلامی است.
همه می دانیم که امروزه پیشرفت کشور ها در ابعاد مختلف و تامین رفاه مردم از جمله در تولید انرژی پاک و سالم،افزایش محصولات کشاورزی، رقابت پذیری تولیدات صنعتی، درمان بیماری های صعب العلاج، توسعه سلامت و بهداشت و دستیابی به علوم و فناوری های نو  و ... مستلزم در اختیارداشتن فناوری هسته ای است.

ملت ایران با هوشمندی این نیاز را درک کرد . نخبگان و دانشمندان زیادی دست بکار شدند و با وجود تمامی تحریم های علمی و فنی و اقتصادی با خون دل های فراوان ، هزینه های زیاد و تقدیم شهدایی بسیار ارزشمند بالاخره به این فناوری دست یافتیم.
مستکبران حسود و تمامیت خواه که نمی توانند پیشرفت ملت ها را ببینند در صدد سنگ اندازی برآمدند و اقدامات ظالمانه ای را علیه ملت ایران تدارک دیدند تا راه را بر پیشرفت ما ببندند. صدور قطعنامه های مکرر ، اعمال تحریم های غیر قانونی و ترور دانشمندان هسته ای از جمله این مظالم است.

رهبری هوشیار و حکیم انقلاب اسلامی با نرمش قهرمانانه برای اتمام حجت به دشمنان و از بین بردن بهانه های آنان مسیر مذاکره را گشودند . اما 12 سال مذاکره و گفتگو و باز گذاشتن درب مراکز هسته ای به روی انواع نظارت ها و کنترل ها و دادن انواع امتیازات تا کنون ثابت کرده است که دشمن به دنبال حل مسأله نیست و اهداف دیگری در سرمی پروراند.
عهدشکنی های مکرر آمریکا در طول مذاکرات هسته ای بویژه طی دوسال گذشته همچنین در قرارداد الجزایر، در مذاکرات مربوط به افغانستان و عراق و معاهدات آمریکا با دیگر کشورها مثل لیبی، کره شمالی تعهدات تجاری با چین و حتی قرارداد سالت 2 با روسیه ثابت می کند. همانگونه که بارها و بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس محترم جمهور و وزیرخارجه رسماً اعلام کرده اند آمریکا عهد شکن و کاملاً غیر قابل اعتماد است.

آنها حتی در مذاکرات اخیر هم نارو زدند و با وجود اینکه هیئت ایرانی با صرفنظر کردن از بعضی حقوق امتیازات مهمی را به آنها داد، آن نمک نشناس ها با انتشار گزاره برگ آمریکایی زیر همه توافقات زدند و همانطور که وزیر خارجه ایران گفت: فکت شیت آمریکایی دروغ است.
این واقعیت های غیر قابل انکار ایجاب می کند که همیشه مراقب حیله آمریکای عهد شکن باشیم. آنها بارها نشان داده اند که اگر در قراردادی امتیازات را بدهیم و دریافت امتیازات متقابل را به شرط و شروط و یا زمان آینده موکول کنیم، قطعاً زیر تعهد خود خواهند زد لذا تنها راه اطمینان بخش این است که تبادل امتیازات بین طرفین همزمان باشد و به آینده و شرط و شروط موکول نشود.

 در همین ارتباط و برای اطمینان از نتایج مذاکرات ما وظیفه خودمان می دانیم که گزاره برگ ملی خود را در مقابل گزاره برگ جعلی آمریکا منتشر کنیم تا همه مردم جهان واقعیت را بدانند و معلوم باشد که اگر مذاکرات به نتیجه نرسید مقصر آمریکاست.
ما ملت ایران با تأسی به رهبر حکیم خود و با تاکید بر مواضع صریح دیگر مقامات عالی کشور  با انتشار این گزاره برگ ملی، شرط هرگونه توافق هسته ای را رعایت اصول زیر می دانیم:

اصل یک: تمام تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یکجا و همزمان با امضاء توافقنامه کاملاً لغو(نه تعلیق) شود.
اصل دوم: دستاوردهای هسته ای در حد نیازهای واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.
اصل سوم: هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت های علمی و فنی در امور هسته ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوط وجود نداشته باشد.
اصل چهارم: هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین المللی اعمال نشود.
اصل پنجم: هیچ گونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نیست.
اصل ششم: توافق هسته ای باید بازگشت پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم.
ما اعلام می داریم منافع و عزت کشور و شش اصل فوق باید در توافقنامه هسته ای رعایت شود وگرنه مصداق توافق بد است و یک قرارداد تحمیلی، استعماری و غیرقانونی و نامشروع است و هیچ کس از طرف ملت ایران اجازه امضای قراردادی بدون رعایت اصول 6 گانه فوق را ندارد.

آغاز رونمایی از امضای میلیونی ایرانیان پای گزاره برگ ملی

در ابتدای مراسم علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس به ایراد سخنرانی پرداخت که قسمتی از آن را در پی می آوریم:

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، طی سخنانی در این مراسم با اشاره به حمایت‌های همه جانبه مردم و نمایندگان از تیم هسته‌ای گفت: ما اینجاییم که اعلام کنیم تیم مذاکره کننده هسته‌ای را در مذاکرات تنها نمی‌گذاریم.

وی ادامه داد:‌ما در کنار برج آزادی به عنوان نماد آزادگی ملت ایران اعلام می‌کنیم که از دشمنی آمریکا و هم‌پیمانانش برائت می‌جوییم.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: هر توافقی باید در نهایت شفافیت باشد و تعهدات دو طرف در روز اجرایی شدن آن مشخص باشد و ما امیدواریم که شاهد موفقیت نمایندگان و ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای باشیم.

همچنین بعد از سخنرانی علیرضا زاکانی، نماینده مردم تهران در مجلس، پدر شهید احمدی روشن متن این گزاره برگ مردمی و ملی را قرائت کرد.

عهدشکنی های مکرر آمریکا در طول مذاکرات هسته ای بویژه طی دوسال گذشته همچنین در قرارداد الجزایر، در مذاکرات مربوط به افغانستان و عراق و معاهدات آمریکا با دیگر کشورها مثل لیبی، کره شمالی تعهدات تجاری با چین و حتی قرارداد سالت 2 با روسیه ثابت می کند. همانگونه که بارها و بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس محترم جمهور و وزیرخارجه رسماً اعلام کرده اند آمریکا عهد شکن و کاملاً غیر قابل اعتماد است.نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
  0 0
  احسنت
 • حسن طیب لی ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
  0 0
  با سلام و عرض خدا قوت به تیم مذاکره کننده هسته ای بویژه دکتر ظریف که خستگی ناپذیر و با شور ونشاط خاص که نشان از قدرت,غیرت و شجاعت ایرانی است در جلسات مذاکرات در خاک دشمنان حاضر می شود و گفتمان ملت ایران را به نمایندگی بیان می دارد این گزاره ملی نیز که با هوشمندی و درایت ایرانی تهیه وتنظیم شده خواست همه ی ملت و مقام معظم و معزز رهبری ارزشمند نظام می باشد و ما همگی اعلام می داریم صد در صد با خواست و نظر ملت همخوانی دارد . ملت شریف و غیرتمند و شجاع ایران بیایید برای یکبار هم شده دست از چپ و راست بودن خود بر داریم و همه باهم یکپارچه و یک صدا زیر لوای پرچم توحید اسلام ناب محمدی با وحدت ملی و نصب العین قرار دادن هدایت های امام گونه و حکیمانه رهبری معظم انقلاب حضرت آیت ا... امام خامنه ای این فتنه دشمن را نیز به سلامت نابود کنیم (یاران و شیعیان امیر موءمنان علی (ع) مالک اشتر صفتند نه ... اصولگرایی و اصلاح طلبی در کنار هم برای ملت شریف ایران ارزشمند است به تنهایی و با افراط و تفریط هردو مردود ملت و رهبری می باشد.
 • ناصر ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
  0 0
  ما در جایی غیر از پایتخت چگونه می توانیم این گزاره برگ ملی را امضا نماییم؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس