زمانی که برای اولین بار به حرم حضرت زینب(س) رفتم شاهد بودم که تا دویست متری حرم حضرت آمده بودند ساختمان های بلند مثل الک سوراخ سوراخ بودند در روزهای اول ابوحامد با 13 نفر در برابر تروریست ها مقاومت کردند.

گروه جهاد و مقاومت مشرق - تواضع، مظلومیت و غربت سه خصیصه مشترک رزمندگان مهاجری است که با عشق دفاع از حرم حضرت زینب(س) به مهاجرت دیگری دست زدند و چه زیبا مصداق واژه قرآنی مهاجران به سمت خدا را معنا کردند.
دانستنی‌هایی درباره افغان‌های مدافع حرم و لشکر فاطمیون
ابوعلی یکی از این مهاجران بی ادعاست که در حالی که چند روزی است از ناحیه پا و شکم در دفاع از حرم زینبی به شدت مجروح شده، با عصای دستی اش و به همراه همسر و تنها دخترش میهمان ما شد. در تمام طول مصاحبه لبخند رضایت از راهی که در آن حرکت می کند بر لب داشت حتی زمانی که از خاطرات تلخ و شیرین خود صحبت می کرد حلاوت زیارت حرم حضرت زینب(س) که بی بی صدایش می زند به خوبی در چهره او قابل مشاهده بود.

ابوعلی از عشق و علاقه رزمندگان تیپ فاطمیون برای دفاع از حرم حضرت زینب(س)، خاطرات ابوحامد فرمانده شهید فاطمیون، توطئه منافقان در میان رزمندگان مدافع، نحوه انجام عملیات ها با همکاری نیروهای مقاومت، دیدار با سردار سلیمانی، حقوق و مزایای مدافعان حرم و ترور مدافعان حرم در سوریه گفت، که مشروح ان در ذیل آمده است:

 لطفا معرفی اجمالی از خود داشته باشید و بفرمایید چند سال است که در ایران زندگی می کنید و چطور شد برای دفاع از حرم حضرت زینب(س)  تصمیم گرفتید به سوریه سفر کنید؟

حدود 5 سال است که از افغانستان  به ایران مهاجرت کردم . در این مدت به عنوان کارگر روز مزد امرار معاش کرده و به همراه خانواده ام زندگی می کنم.  از طریق دوستانی که داشتم با حال و هوای سوریه آشنا شدم حدود یک هفته بود که  خواب حرم بی بی حضرت زینب (س) را می دیدیدم  با همسرم مشورت کردم، ایشان اول راضی نبود گفت نرو ولی من اصرار به رفتن کردم .سرانجام عازم سوریه شدم  در سری اول اعزام حدود یک ماه در سوریه بودم و در دو عملیات شرکت کردم وقتی برای بار اول به زیارت حرم خانم رفتم حال و هوای عجیبی داشتم و اشک از چشمانمانم سرازیر بود.

در مورد نحوه اعزامتان بگویید چگونه به سوریه اعزام می شوید؟

ابتدا ثبت نام می کنیم  و منتظر می شویم تا مارا صدا کنند پس از آن یک روز را مشخص می کنند و به پادگانی میرویم و پس از آن  تقسیم بندی شده و بین 25 تا 35 روز نیروها، آموزش می بینند چرا که واقعا جنگ در سوریه شدید است .
دانستنی‌هایی درباره افغان‌های مدافع حرم و لشکر فاطمیون
نحوه مشارکت گروه های مختلف مقاومت در  انجام عملیات در سوریه  در مبارزه با تروریست ها چگونه است؟ از لحاظ تجهیزات نظامی در چه وضعیتی قرار دارید؟

موقعی که عملیات می شود همه گروه های مقاومت اعم از فاطمیون، زینبیون و حزب الله در هماهنگی با یکدیگر هستند .

*** روز های اول نبرد سوریه ابوحامد با 13 نفر از حرم بی بی دفاع می کرد

می توانید بگویید در حال حاضر چقدر از مناطق سوریه دست داعش است؟

زمانی که برای اول بار به حرم حضرت زینب(س) رفتم شاهد بودم که تا دویست متری حرم حضرت آمده بودند ساختمان های بلند مثل الک سوراخ سوراخ بودند در روزهای اول  ابوحامد با 13 نفر در برابر تروریست ها مقاومت کردند تا نیروهای حزب  الله می آیند اگر ابوحامد نبود حرم خانم خراب کرده بودند تا تجهیزات می رسد. اما امروز وضعیت خوب است و در حال پیشروی هستیم.

در حال حاضر در کدام مناطق بیشتر حضور دارید؟

بچه های فاطمیون همه جا حضور دارند در اطراف حرم حضرت زینب (س) و مناطق دیگر در حال حاضر تعداد بچه های فاطمیون افزایش پیدا کرده  اول گروهان بودیم  بعد تیپ  و بعد به  لشگر رسیدیم به طوری که الان چندین هزار نفر هستیم ما به طور تقسیم بندی شده در سوریه می جنگیم  با برادران زینبیون در ارتباط هستیم. به هنگام عملیات با هم هستیم یا ما وسطیم یا حزب الله سمت چپ و این روند متغیر است .
دانستنی‌هایی درباره افغان‌های مدافع حرم و لشکر فاطمیون
*** نیروهای نفوذی در عملیات ها شناسایی می شوند

آیا نیروی نفوذی میان گروه های مقاومت دیده شده؟

در عملیاتی که شرکت کرده بودم عملیات ما توسط یکی از جاسوس ها لو رفت، ما به یک نفر مشکوک شدیم؛ چراکه هر وقت که گوشی اش قطع می شد خمپاره ای می آمد  حدود 50 متری ما یا اس ام اس یا زنگ های پی در پی برای او می آمد و گرای ما را می داد ما او را دست اطلاعات دادیم .

 سال گذشته تعدادی از منافقان 13 نفر از مجروحان را در بیمارستان سوریه کشتند زمانی که بچه ها فهمیده بودند آنها نفوذی هستند چون برخورد آنها با ما مشخص است و علاقه ای به ما ندارند.

*** ابوحامد باهوش و شجاع بود و مدیریت خوبی در عملیات ها داشت

درباره آشناییتان با شهید ابوحامد بگویید ایشان چه ویژگی هایی داشتند؟

من حدود  دو ساعت  با ابو حامد ملاقات داشتم او برای ما یک برادر و یا  یک پدر بود خاطره ای از  سیلی زدن یک  پسر به ابوحامد دارم اما او رزمنده را  ناز کرد و به او بوسه می زد و می گفت مرد دلاوری به من سیلی زده همواره اهل گذشت بود.  

زمانی که بچه ها شهید می شدند خودش می رفت  و آنها را بر می گرداند یک بار 500 متر طناب گرفت  و 13 یا 14 شهیدمان را از 300 متری دشمن آورد.

خاطره دیگری که از او دارم این است که یکبار سر غذا بودیم سربازی گفت هنوز گرسنه ام  ابوحامد غذای خودش را  آورد و به او داد پسر شرمنده شد من در طول 26 سال زندگی ام مانند او را ندیده ام.

کسی می گفت دو تا از بچه ها دعوا کرده بودند، رفته بود بین آنها گفته بود من و بزنید ولی با هم دعوا نکنید دو پسر خجالت کشیده بودند و وقتی شهید شد بچه ها خیلی ناراحت بودند.

او باهوش بود و مدیریت و برنامه ریزی خوبی در عملیات ها  داشت. در سری اول اعزام  ده روزی آموزش دیده بودیم  و رفتیم عملیات بود ، عملیات شروع کردیم ابوحامد گفت اگر من شهید شدم من حلال کنید بچه ها گریه گردند عملیات ساعت 9 صبح شروع شد تا ده ادامه پیدا کرد و بعد از عملیات دو نیمه شب  مجددا برای شناسایی رفت ، دو تا تپه  در منطقه دشمن بود که گرفتنش سخت بود چون  تپه ها با بتن درست شده بودند و  حتی با موشک و خمپاره از بین نمی رفتند و از طرف دیگر چند راه در رو داشت ابوحامد گفت  امشب ساعت 11 با بیست نفر میرویم و تپه ها را می گیریم آنها رفتند و موفق هم شدند.

فردا صبح عملیات شروع شد 150 تانک بودیم ، هر تانک 43 گلوله داشت که زدیم همزمان توپخانه هم زد تپه دوم را می خواستیم بگیریم و بالاخره  تپه دوم را  گرفتیم ابوحامد گفت من  و فاتح بالای تپه می رویم از مرکز  بیسیم زدند که فاتح و ابو حامد نروند بالای تپه دوم اما آنها اصرار کردند بروند  دشمن که گرای سنگرشان را داشتند با خمپاره آن منطقه را زد و هردو آنها به شهادت رسیدند .
دانستنی‌هایی درباره افغان‌های مدافع حرم و لشکر فاطمیون
*** تقاضای ابوحامد از رهبری در وصیت نامه اش

شنیده بودم در گفت و گو ی صمیمانه ای که بین سردار سلیمانی و ابوحامد ردو بدل شده بود سردار سلیمانی به ابوحامد گفته بود شما در فرماندهی اول هستید و ابوحامد به سردار گفته بود شما اولید و هردو در این گفت و گو مزاح کرده بودند.

 در زمان شهادت ابوحامد من سمت مرز اسراییل منطقه دیر الحدث بودم که الان دست نیروهای مقاومت است.

ابو حامد در وصیت نامه اش از مقام معظم رهبری  خواسته بود فاطمیون را مجهز کنند و بچه های فاطمیون را  معرفی کنند خوشبختانه بچه های فاطمیون از طریق تلوزیون ایران معرفی شدند.

ابوحامد خیلی متواضع بود در میان ده ها رزمنده نمی فهمیدی او فرمانده است او متواضع مانند یک سرباز بود در آغاز بحران سوریه زمانی که تروریست ها در 200 متری حرم حضرت زینب(س) بودند  ابوحامد با 13 نفر به سوریه رفته بود  و از حرم خانم به دفاع پرداخته بودند.

درباره نحوه مجروحیتتان بگویید؟

در عملیات به عنوان راننده تانک حضور داشتم در عملیات و در رویارویی بادشمن با موشک ما را زدند عقب تانک رفته بود  و من از ناحیه پا مجروح شدم. معمولا سه نفرباید  داخل تانک باشد و باید همه چیز را بدانی که اگر آن دونفر دیگر مجروح شدن بتوانی هم رانندگی کنی، هم گلوله گذاری و شلیک را انجام دهی.

عملیات  در منطقه ایزره بود  عملیات به نظر من خیلی خوب پیشرفت نداشت، سه شب در این عملیات شرکت کردم  روز آخر 4 صبح بود  بردیزل از نیروهای فاطمیون آمد تاخاکریز درست کند، خمپاره می زدند با موشک آنها  50 متر فاصله داشتیم  بیسیم آمد برویم جلو یک کیلومتری دشمن بودیم، خا کریز نداشتیم  به طرف  باغ زیتون رفتیم 25 گلوله زدیم و تعداد زیادی از آن عمل نکرد . اگر گلوله ها عمل می کردند شاید اینقدر اسیر نمی دادیم  .

در ادامه عملیات دهلیز تانک را باز کردند دو دوستم از ناحیه صورت مجروح شدند من با یا علی و یا ابولفضل خودم را از تانک بیرون انداختم تانک در سرازیری به سمت دشمن می رفت و انها عقب نشینی کردند و حدود 3 یا چهار هزار نفر نجات پیدا کردند.عملیات ما لو رفته بود حدود 30 نفر از نیروهای ما اسیر شدند .

بیشتر با چه گروه هایی می جنگیدید و از آخرین اخباری که از طریق دوستانتان دارید اوضاع الان چطور است؟

با جبهه النصره و داعش می جنگیم در حال حاضر وضعیت سوریه از نظر میدانی خوب است و الحمدالله پیشرفت داشتیم.

*** مناطق آزادشده را دست فاطمیون ، حزب الله و رزمندگان سوریه می سپاریم

زمانی که  نیروهای فاطمیون منطقه ای را  آزاد  می کنند آنجا را به چه افرادی تحویل می دهند؟

 الان هر کجا را می گیریم همه تجهیزات را برمی داریم و 100 نفر از بچه های فاطمیون را آنجا می گزاریم و 100 نفر از حزب الله لبنان و از بچه های بسیج سوریه نیز تعدادی حضور می یابند .

نحوه اجتماع تروریست ها در سوریه  چگونه است آیا هماهنگی میان آنها وجود دارد؟

 تروریست ها در بخش های مختلف سوریه هستند شامل داعش، جبهه النصره قبلا با یکدیگر می جنگیدند، ما در حال حاضر عقبه تروریست ها را قیچی کردیم داعش در حلب و مرز ترکیه است و از آنجا نمی تواند جلو بیاید .

جبهه النصره طرف مرز اسراییل است و از رژیم صهیونیستی کمک می گیرد انها در مقایسه با داعش دارای تجهیزات پیشرفته ای هستند،  داعش موشک حرارتی و کورنت ندارد اما جبهه النصره این تجهیزات را دارد .

*** خوی وحشی گری در همه تروریستها / فاطمیون و زینبیون را قطعه قطعه می کنند

در خصوص جنایات تروریست ها بگویید کدام یک از آنها قساوت بیشتری دارند و شما در برابر اسیرانی که از آنها می گیرید چه واکنشی نشان می دهید؟

گروه های تکفیری و حشی اند و بویی از انسانیت ندارند خوی وحشی گری در همه آنها است در اوایل بحران سوریه  گروه های تروریستی با یکدیگر اختلاف داشتند با پیشرفت مقاومت  الان هرسه گروه تروریستی با هم هستند اگر تروریست ها هریک از گروه های مقاومت را بگیرند با ما مثل گوسفند گوشت قصابی رفتار می کنند. اما زمانی که از نیروهای سوریه  کسی را می گیرند دستش را می بندند و یک گلوله از پشت به سرش می زنند.

اما زمانی که ما اسیری از تروریست ها می گیریم تحویل فرماندهانمان می دهیم و اطلاعات ازآنها می گیرند.

تاکنون سردار حاج قاسم سلیمانی را  در سوریه دیده اید برخورد ایشان چگونه است؟

من یک بار سردار سلیمانی  را دیدم، شاید بیش از یک بار هم بوده اما ایشان شناسایی نمی شود، زمانی که ابوحامد شهید شده بود ایشان آمده بودند . برای ابوحامد  مراسم گرفتند ایشان هم آمده بودند یکی از نیروهای سوریه  در اینترنت دیده بود  هرکسی سردار را زنده تحویل بدهد 25 هزار یورو می تواند دریافت کند ، بعدها فرمانده سرباز سوری از طریق اینترنت گفت و گویی با سردار انجام می دهد و سردار می گوید زمانی که در غذاخوری داشتیم غذا می خوردیم تو اول تعارف کردی که من غذا خوردن را شروع کنم من جلوی تونشسته بودم و متوجه نشدی سردار گفته بود من یک ماه داخل منطقه شما بودم چرا من را نتوانستید بگیرید.

در عملیات ها همدیگر را برادر می دانیم و وحدت میان سه گروه فاطمیون زینبیون و حزب الله است.

در حال حاضر فاصله تروریست ها از حرم حضرت زینب (س) چقدر است؟

در حال حاضر تروریست ها از حرم حضرت زینب (س) حدود 10  کیلومتر فاصله دارند. در ابتدا که به سوریه رفته بودیم تروریست ها در اطراف حرم حضرت رقیه(س) بودند اما فاطمیون رفتند و ظرف مدت 20 روز آنها از آنجا بیرون کردند.
دانستنی‌هایی درباره افغان‌های مدافع حرم و لشکر فاطمیون
شما از نزدیک شاهد جنایات تروریست ها بودید رفتار گروه های مختلف تروریستی با مدافعان حرم چگونه است؟

از همکاران خودمان اسیر شده بودند و اینترنت پخش کرده بود زمانی که رزمندگان زینبیون ، فاطمیون وحزب  الله اسیر می شوند آنها  از دست شروع می کندد و ساتور می زنند و قطعه قطعه می کنند حتی زمانی که روستاها را می گیرند همه را جمع می کنند واز بچه سه روزه گرفته تا پیرمرد 70 ساله را مانند گوسفند می کشند.

آیا در جنگ های مقاومت علیه طالبان در افغانستان حضور داشتید و چه شباهت هایی میان طالبان و داعش وجود دارد؟

من در آن زمان یک نوجوان 13 یا 14 ساله بودم، در آن زمان فرماندهی داشتیم به نام صداقت دو سه روزی  برای انها مهمات می بردم و آنها با طالبان می جنگیدند. داعش از کجا پیدا شده همان طالبان است تصاویر جنایات داعش و طالبان یکی است فیلم های جنایت داعش این است که  کله رزمندگان را می برند و مثل  توپ با آن  بازی می کنند هردو داعش و طالبان از طرف امریکا و اسراییل حمایت می شوند زمانی که داعش وجود نداشت طالبان در افغانستان جنایت می کرد بچه ها  را زنده زنده پوست می کندند .

به نظر شما گروه های تروریستی از چه طریقی حمایت می شوند؟

جبهه النصره از طرف اسراییل حمایت می شود داعش سمت مرز ترکیه است  با قیچی شدن نیروها نمی توانند جلو بیایند ما سمت مرز اسراییل موشک حرارتی کورنت را می‌بینیم که مال اسراییل است، سمت اردن تجهیزات  اردن را می بینیم یک وقت یکی از  تک تیراندازهای انها که  زن بود را  اسیر کردیم  اهل  اردن بود گفته بود  من 140 نفر از فاطمیون را کشتم من و بکشید تا ظهر بروم صبحانه را در بهشت بخورم اینقدر انها را شستشوی فکری کردند که اینطور حرف می زنند بچه ها گفتند، اول اطلاعات بده  تا ما تو را به موقع برای ناهار بفرستیم .

آیا با بچه های زینبیون در ارتباط هستید؟

در عملیات با بچه های زینبیون ارتباط داریم حدود 2 هزار نفرند  رزمندگان خوب و آماده ای هستند.

شما مدتی در افغانستان زندگی کردید بعد به ایران آمدید و در واقع اینجا نیز غریب بودید کمتر کسی شما را می شناخت ممکن است گاهی اوقات از مردم ما هم گله هایی داشته باشید. نظرتان را درباره این غربت بگویید؟

 من در ایران جایی کارمی کردم  حقوقم را ندادند و به من توهین نیز  کردند وقتی صحبت از خدا و امام رضا(ع) کردم گفت من اصلا اینها را قبول ندارم همه جا خوب و بد هست.همان زمانی که کسی من را اذیت می کرد کسانی هم بودند که از من عذر خواهی می کردند و رفتارشان خوب بود.

همانطوری که می دانید رهبری دستور دادند شهدای فاطمیون همچون شهدای خودمان تشییع کنید و مقدمات تحصیل برای افغانستانی های مقیم ایران فراهم شود نظرتان چیست؟

ما خوشحالیم از توجه و عنایت مقام معظم رهبری در این باره و همچنین سایر عنایاتی که درباره رزمندگان مدافع حرم دارند.

ارزو دارم بچه های فاطمیون  پیشرفت کنند  وبتوانند  افغانستان را نیز آزاد کنند . ما در افغانستان عکس امام و رهبری را در خانه های خود داریم و حضرت آقا را  رهبر خود می دانیم همانطور که رهبری اشاره کرده بودند کشورهای فارسی زبان مسلمان مرز ندارند وهمچنین  رهبری  فرمودند ایران خانه برادران افغانستانی است و من نیز این را قبول دارم خیلی از ایرانی ها در حق ما خوبی کردند.

آیا خاطراتی از دوستان خود در سوریه دارید؟

 رزمندگان در نزدیکی های عملیات صورت هم را می بوسند و می گویند چقدر چهره ات  روشن شده  و شهید می شوی . گاهی اوقات جشن می گیریم  برای بچه هایی که سالم باشند و زخمی نشده باشند برای او جشن پتو می گیریم.

دشمنی اصلی دشمنان و تورریست ها متوجه چه کسانی است؟

 تروریست ها داعش و جبهه النصره با فرماندهان فاطمیون دشمنی ویژه ای دارند،  معمولا فرماندهان فاطمیون را از ناحیه پا با قناسه می زنند تا اسیر کنند.

*** ترور مدافعان حرم در سوریه و مناطق دیگر واقعیت دارد

 آیا تاکنون اخباری از ترور مدافعان حرم را شنیدید و این اقدام واقعیت دارد؟

بله در اوایل سال گذشته سه اتوبوس حدود 120 نفر از رزمندگان فاطمیون توسط راننده عرب سوری ربوده می شود و انها را تحویل داعش می دهند و ابوحامد بسیار از این اقدام ناراحت می شوند.

همچنین اگر عکس ما پخش شود دولت افغانستان برای ما جریمه و زندانی می برند ، چون برای اعزام رزمندگان افغانستانی  به سوریه مخالف است.

ابوعلی رزمنده مدافع حرم افغانستانی در پایان این گفت و گوی صمیمانه گفت: در حال حاضر تعداد نیروهای لشگرفاطمیون به 20 هزار نفر می رسد امیدوارم به زودی جراحتی که در بدن دارم بهبود یابد و برای دفاع از حرم بی بی زینب(س) به سوریه بروم.
منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 122
 • در انتظار بررسی: 34
 • غیر قابل انتشار: 69
 • SMM ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۴
  20 3
  افتخار شیعه اید
 • نادري ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۴
  15 2
  بچهاي تيپ فاطميون واقعا مردند شجاع نترس وباغيرت ..............ودراخر مظلوم وغريب مثل ارباشون......
 • ابوعباس ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۴
  7 2
  خداوندیارویاورتمامرزمندگان مسلمان بلاخص پیروان مکتب اهلبیت علیهم السلام که مدافعان اعتاب وبقاع مقدسشان میباشند.اینان که غریبانه بدست وحشیان وهابی شهیدمیشونددورودخداوندبرتمامیشان باد.آمین یاربالعالمین
 • ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۴
  14 1
  درود بر شما همه شیعیان افغانستانی دوست داریم. وقتی جایی می روید در ایران بگویید شیعه هستید.
 • ناشناس ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۴
  9 2
  درود بر رزمندگان شیعه و مرگ بر الاغان شستشوی مغزی شده ای که برای رفتن به جهنم به دست رزمندگان جان بر کف فاطمی لحظه شماری میکنند. سلمان 1400 سال پیش در جستجوی راه خود مسلمان شد و اینها در قرن 21 ام فتوای جهاد نکاح با محارم میدهند
 • ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۴
  7 2
  خدا از آقایی کمتان نکنه اجرتان با حضرت ابا عبدالله الحسین رزمندگان مقاومت شما پیروزید چه کشته شوید و چه بکشید اجرتان پیش خداست و بهشت برین از آن شماست خاک پایتان طوطیای چشمانم
 • mohsen ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
  7 2
  درود خدا بر برادران افغان ودرود بر گردان فاطمیون و شهدای راه اهل بیت
 • هامان ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
  9 3
  نمیدونم چرا از افغانی ها خوشم میاد احساس میکنم از خودمونن.بچه ها دمتون گرم .شما افتخار مایید. کاش میشد دستتونو ببوسم.
 • ابي ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
  7 3
  خدا حفظشون كنه ...
 • امیر ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
  7 2
  درود خدا بر مجاهدان راه حق.
 • ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  9 2
  درود بر مجاهدان افغان و سایر مجاهدین راستین اسلام
 • ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۵
  10 4
  دم افغان های مدافع گرم.کاش میشد ماهم بیایم.برای مادعاکنید
 • عباس نوروزی ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۲
  7 2
  سلام به شهیدان ومدافیون حرم حضرت زینب ع وبه خانواده های انان میرسانم از صمیم قلب بر مزار تیپ فاطمون شهیدان بوسه میزنم اینها هستند که واقعان نزاشتند دشمن پیش روی کنند سلام به دوشهید کنمام ابو حامدوشهید علیرضا توسلی میرسانم شاید سلام من از طرف فرشتگان به ایندو بزرگوار برسد دوستان دارم اقای نوروزی هستم از تهران
 • 313 ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۰
  6 0
  شادی روح بلند مرتبه همه شهدا صلوات اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
 • محمد بربري ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۹
  4 1
  سلام خدمت همه من ميخوام ثبت نام كنم براي اعزام به سوريه لطفا راهنماييم كنيد من ١٧ساله هستم ممنون ميشم كمك كنيد
 • مهدی ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  5 1
  من ایرانی ام می خوام برم سوریه بجنگم بایدچیکارکنم
 • مهدی ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  4 1
  من ایرانی ام می خوام برم سوریه بجنگم بایدچیکارکنم
 • مهدی ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  4 2
  من ایرانی ام می خوام برم سوریه بجنگم بایدچیکارکنم
 • مرتضی ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  4 1
  درودخدابه مجاهدین راه حق....پروردگارابه حق پیامبرواهلبیتش چهارده معصوم.این مجاهدین شیعیان. افغانی وایرانی.وبقیه..ازحرم حضرت زینب دفاع میکنن.سربلندوپیروزبگردان...رزمندگان موفق باشید.
 • مرتضی ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  4 0
  درودخدابه مجاهدین راه حق....پروردگارابه حق پیامبرواهلبیتش چهارده معصوم.این مجاهدین شیعیان. افغانی وایرانی.وبقیه..ازحرم حضرت زینب دفاع میکنن.سربلندوپیروزبگردان...رزمندگان موفق باشید.
 • مهدي ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  2 0
  سلام جواب سوال قبلي من چه شد من به عنوان يك ايراني براي رفتن به سوريه بايد چي كار كنم شما كه مي گين گردان فاطميون راهتون نمي دن
 • ۰۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
  4 1
  زنده باد فاطمیون
 • دوست ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
  7 0
  واقعا گل کاشتین برادران افغانی وطن خودم
 • دوست ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
  3 0
  واقعا گل کاشتین برادران افغانی وطن خودم
 • محمد حمید مدافع حرم از مزارشریف ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۶
  3 0
  فقط یه جمله لبیک یا زینب
 • محسن ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  1 0
  برااعضام به سوریه هم بایدپارتی داشته باشی،الله اکبر
 • سعید ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  5 0
  برادران شیعه افغانیمان حقیقتا خیلی خوش غیرتند
 • ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
  6 0
  پدران و مادران مهاجرو آواره در ديار غربت براي دفاع از اسلام حرم حضرت زينب .س. ...از جوانان خود گذاشتن خداوند در روز قيامت آنهارا با حضرت زينب محشور كنن من خودم يكي از مهاجراي افغانستاني مقيم ايران هستم بسياري از رفيقام از ايران رفتن سوريه به لشكر فاطيون پيوستن و هر روز شاهديم كه شهيد از سوريه ميارن .واميدوارم دولت سوريه و ايران قدراين سربازان مظلوم و از جان گذشته رو بدونن .....
 • ۰۲:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۵
  3 0
  درود بر شما.من دانش اموزان افغانی داشتم خیلی هم هوای انها راداشتم چون شیعه بودند هرجا میرید بگید شیعه هستیم.ای کاش مسؤول ین ما کمکی همت داشتند که از مهاجرین شیعه حمایت کنند
 • ۰۲:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۹
  4 0
  ایران باید این عزبزان را خوب اموزش بده .این درخواست ما ایرانی ها از حضرت اقا هست.باید این افغانی های شجاع هر کدوم حریف 100 تا داعشی باشن.ریختن خون یکی افغانی هم زیاده.باید جوری اموزش ببین که مثل کلاه سبزا امادگی همه کاری داشته باشن.دولت ایران فکر نکنه جون اینا مهم نیستا.چون این برادران اگه برای ایران هم اتفاقی بیفته توی میدان هستن .در واقع اونها همه سرباز حضرت اقا هستن.
 • فيض اله مهدوي ۰۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۹
  2 0
  تمايل دارم كمكهاي ميداني كنم لطفا راهنماييم كنيديا شرايطم رو مهياكنيد
 • مهدی ۰۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۹
  3 0
  فرماندهان من راحتان ادامه دارد....
 • اسماعیل کاوسی ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۹
  4 0
  با سلام خدمت گردان فاطمیون وسرور عزیزمان حاج قاسم سلیمانی. دست وپای شمارا می بوسم که دل حضرت زینب را شاد کردید. انشالله از عمه جان زینب بخواهید جواز مرا برای کمک به دین اسلام امضا کند. ای شهید,ای انکه بر کرانه ازلی وجود بر نشسته ای ,دستی برار وما را ازاین منجلاب بیرن کش. با احترام.
 • مهران سنجری ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
  2 0
  من دو ماه می خوام برم هیچ راهی پیدا نکردم همه راهها بسته هست پارتی بازی نکنین که مدیون هستین یکی کمکم کنه تورو حضرت عباس
 • محمدAFG ۰۱:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۳
  4 0
  سلام اعزام مخصوص افغانها وپاکستانی هاست.ایرانی ها فقط فرمانده هاشون میرن مردم عادی نمیتونن،با دعاهاتون دلگرمی باشید برای رزمندگان. برادر منم شهید شده توسوریه باعث افتخارمه.
 • ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۴
  3 0
  سلام عرض میکنم به برادران گلم،،،انشأالله هميشه در پناه حق باشید ،،،من هم از افغانستان هستم،،،ولي در ايران زندگي ميکنم،،،من میخوام به سوريه برم،،،باید چي کار کنم؟
 • محمد از نیشابور ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
  5 0
  درود بر شرف همه افغان ها . مخصوصا شیعه های مرتضی علی در افغانستان لشکر فاطمیون احسنت به غیرتتون.از این همه غیرت و ولایتمداری بچه شیعه های افغان لذت بردم.
 • ملیحه ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
  4 1
  خدا و امام زمان حافظ و پشت و پناه همگی رزمنده ها باشه پدر منم همون جاست الهی به حق بی بی زینب و بی بی رقیه هرچی داعش و طالب هست نیست ونابود بشن الهی امین دعا کنین برا رزمنده ها اونا هم خونواده دارن چشم به راهیم ان شالله به امید روز پیروزی
 • ملیحه ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
  3 1
  خدا و امام زمان حافظ و پشت و پناه همگی رزمنده ها باشه پدر منم همون جاست الهی به حق بی بی زینب و بی بی رقیه هرچی داعش و طالب هست نیست ونابود بشن الهی امین دعا کنین برا رزمنده ها اونا هم خونواده دارن چشم به راهیم ان شالله به امید روز پیروزی
 • t 08 ۰۲:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
  7 0
  خداوند به همه اون عزیزانی که درتمام نقاط جهان از اسلام دارند به هر نوعی محافظت میکنند توفیق بدهد بویژه برادران شعیه مهاجرعزیزافغانستانی که در جنگ سوریه علیه داعش لعنتی خدایش از تمام وجودشان از خانواده از فرزندان از همسر و از پدر و مادران خودشان برای حفظ حریم حضرت زینب س گذشتنند .بیاید ماهم یک مقدار از خود گذشتی کنیم و با براداران دینی وهمزبان افغانستانی که در کشورمان باایمان و باتقوا روزگار خود میگذرانند منصفانه وبرادرانه تر و صمیمی تر باشیم تا ماهم بااین برخوردها خودبتوانیم ذره برای دین اسلام کاری کرده باشیم که مسلمانانی خداجو ومومن را از خود نرنجانیم.ومن الله وتوفیق یاعلی مددد
 • سید علی ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۱
  2 2
  اقا برای اعزام چکار باید کرد
 • مجید ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
  4 0
  واقعا به اخلاص و فداکاریشون باید افرین گفت. امیدوارم تمام ما ایرانیها قدرشونو بدونیم.
 • ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  3 0
  سلام خدا بر امیر المؤمنین و شیعیان مظلومش خصوصا شیعیان هزاره که نماد مظلومیت شیعه و مولای شیعه در طول تاریخند.اللهم عجل لولیک الفرج
 • مصطفی ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۸
  2 0
  سلام میخواستم که راهنماییم کنید چون من هر جا رفتم بهم جواب ندادن و میخوام که بدونم که آدرس گردان فاطمیون رو بهم بدید
 • سید مرتصی ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۸
  3 0
  وقتی که عشق جهادیه.......سروتن برام زیادیه یاعلی رفیقان رفتن و جا مانده ام من برایم دعا کنید بتونم به دوستانم بپیوندم
 • لیلا ۲۲:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۱
  5 0
  غیرتتون یادآور حضرت عباس(ع)
 • سید حسین هاشمی ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  3 0
  پرچم افغانها همیشه بالاست......خدا قوت دلیران افغانی
 • ندا ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۸
  4 0
  «همچنین اگر عکس ما پخش شود دولت افغانستان برای ما جریمه و زندانی می برند ، چون برای اعزام رزمندگان افغانستانی به سوریه مخالف است.» این حرف واقعا بی انصافیه! به جای حمایت و کمک٬ جریمه و زندانی؟؟!!
 • مصطفی مالدار ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
  3 0
  خدا نگهدار همه کسانی که از آبروی شیعه دفاع میکنند باشد مولا علی ع پشتیبانشان باشدو بگن که ما که دوس داریم به جمع مدافعین بپوندیم چکار باید بکنیم کجا باید بریم
 • حسین عباسی ازشیراز ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۰
  3 0
  سلام به تمام رزمندگان اسلام خصوصن لشکرفاطمیون بنده به عنوان یک افغانی. از دولت مردان ایران میخواهم که بیشتر به خانوادهای مدافع حرم رسیدگی کنند من خودم تا چند روز اینده به لشکر فاطمیون می پیوندم 1پسر دارم تنها نگرانیم اینده ای پسرم است اگه خدا شهادت نسیبمان کرد
 • ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۳
  1 0
  اگر مشهد هستین آدرس ثبت نام کنین برای سوریه گلشهر فلکه دوم مسجد ابوالفضل برای سوریه تازگیا فقط افغانستانیارو ثبت نام مکنن
 • حامد ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
  3 0
  ای کاش منم جزوشون بودم افسوس لیاقت میخواد......
 • مهدی ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
  2 0
  فاطمیون همان لشکری خراسانی است که ازخراسان بزرک (افغانستان فعلی)بصدای هل من ناصرینصری امامش لبیک گفته خدا یا فاطمیون مارا برای یاری جهان اسلام نگهدار وآنهارا ازیاوران وسربازان آقاامام زمان مون قرار بده مهدی منتظر اهل افغانستان
 • یک افغان ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  1 0
  زنده باد افغانستان....درود برشما ای دلیران افغانی
 • یک افغان ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
  2 0
  زنده باد افغانستان....درود برشما ای دلیران افغانی
 • ۰۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۳
  3 0
  شاهد کلماتی دروصف شیرمردان فاطمیه اون نباش ای کاش مرا شهید فاطمیون بخوانن
 • ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
  3 0
  با سلام منم همسر و دوتا از برادرانم در سوریه هستند الان نزدیک چند ماهه که هیچ کدومشونو ندیدیم و خیلی دلواپسشونیم آخه هرچی باشه اوناهم زن و بچه دارن که همین جور بی سرنوشت موندن نه خرچی دارن نه سر پرستی هیچکی هم غیراز خدا بفکر ما نیست فقط براشون دعا کنید که انشالله سالم برگردن
 • رسول ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۱
  3 0
  سلام و خسته نباشیداینجانب بنده حقیر خاک پای مردوم شیعه برادران برای سلامتی مدافعین دعا کنید
 • اسد ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۲
  1 0
  سلام ودرود برهمه شهدای اسلام وبخصوص لشکر فاطمیون .من مهاجر افغانستانی هستم در شهر کرمان خیلی دلم میخواد برم به جنگ تکفیری ها کسی میتونه منو راهنماهیی کنه از کجا باید برم به سوریه ..ممنون
 • حسین ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
  2 0
  خدا نگهدار همه مدافع های بی بی زینب باشه
 • ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۷
  2 0
  خداقوت همشهری مارم دعا کنید
 • احسانی ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  3 0
  دورود بر فاطمیون با همه مشکلات چه در داخل کشور ومها جرت دارد باز هم مردانه باعیرت تمام از حریم اهلبیت دفاع می کند خدا نگهدارش
 • محمد پریشان ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
  2 0
  سلام ببخشید من هم میدونم عضو تیپ فاطمیون بشم!؟
 • سیدمحمدصادق حسینی ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
  2 1
  سلام الهی که نسل داعش وهر چی زور گو روی جهان است وبه معصومین بی حترامی میکنند منغرض کنید،من خیلی دوست دارم هم پای شما بجنگم ولی زمانش برای من فراهم نیست
 • شاهسون ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
  2 0
  سلام. خدا قوت .
 • علیرضا ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
  2 0
  باسلام و عرض ادب وقتی برا اولین بار شهیدی از فاطمیون رو آوردند که بچه محل مون بود رفتم برا تشعیع ناخواسته بغضم شکست نمیدونم چرا ولی فهمیدم که رابطه خواصی بین این شهید و آقامون هست. شنیدم که میگفت ند زمانی ک زخمی شده بود و نمیتونسته حرکت کنه به همرزم خودش گفته بود که من و بلند کن .گفت تو زخمی هستی نمیتونی حرکت کنی.چطوری بلندت کنم ؟ گفت که بلندم کن آقام اومده رو سرم واستاده من باید بلند بشم تا به آقام احترام کنم.میخوام بگم (شهیدداوود علیزاده )خوش ب سعادت تو و بقیه شهدای مدافع حرم ب والله بهتون حسادت میکنم .شهیدداوود علیزاده از شهدای افغانستانی مدافع حرم تاریخ تشعیع جنازه وی 12 12 1394 شهریارروستای بادامک ( امامزاده عبدالله )
 • محمد پارسی ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۵
  2 0
  خداوکیلی نامردیه با افغان های عزیز اینطوری تو کشور برخورد شه واقعا اخر نامردیه
 • REZA ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۲
  3 0
  ماشاالله هم وطنان افتخار کشورتونید
 • محمد رضایی ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۰
  3 0
  باسلام بازهم شرمنده عصر عاشورای بی بی زینب ایم خداوند شهادت خالصانه را قسمت مابکند وشهادت بامعرفت.درود خدا برشهیدان،ابوحامد وفاتح ودیگر یاران شهید آنها
 • مجاهد ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۶
  2 0
  کلنا عباسك یا زینب همه ما عباس توایم یا زینب
 • حبیب محمدی ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹
  2 0
  سلام به هموطنان گلم در لشکر فاطمیون،از خداوند رحمان میخواهم بچه های فاطمی را در هر عملیاتی پیروز وسربلند بگرداند واینکه الان من تو تهرانم ولی به خدا قسم که دلم پیش شماست،تورو خدا دعا کنید که خداوند بخواد ماهم مدافعآن حرم خانوم زینب کبری باشیم.
 • یونس ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۰
  2 0
  سلام، من تا حالا دید خوبی ب فاطمیون نداشتم، بخاطر بعضی خبرهای صفحه حوادث اما الان ک از شهید ابوحامد خوندم و عکسشو دیدم ناراحت شدم ، حلال کنید.
 • هیچکس ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۱
  3 0
  شهدارایادکنیدباذکریک صلوات
 • محسن ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۴
  1 0
  بچه ها من ساکن کرج هستم میخام ثبت نام کنم لطفا کمک کنید در کوجا میتونم ثبت نام کنم و مدارک مورد نیاز چی چیزایی هستن
 • الیاس ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۹
  3 0
  خوشبحالتان که لا اقل این لیاقت را داشتید .حقیقت اینه که خود بی بی زینب غریبند و واقعا غریب نوازی میکنند .تورو خدا برا منم دعا کنید یه روزی این لیاقت نصیب منم بشه
 • الیاس ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۹
  2 0
  هر کجا ثبت نام کردی اسم منو هم بنویس منم نمیدونم کجا ثبت نام کنم
 • سید ابولفضل موسوی ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۹
  3 0
  اول ازهمه جانم بفدای بی بی دوعالم حضرت زینب من عاشق رفتن به سوریه استم خداکند که وقتش برسد خیلی دوست دارم برم پیش شهید ابو حامید وشهید سید مرتضی برادرم
 • مهران ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۹
  1 0
  اجرک عندالله شهدا در جمع شان عند ربهم یرزقونند انشالا موفق و پیروز باشید
 • مهران ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۹
  3 0
  اجرک عندالله شهدا در جمع شان عند ربهم یرزقونند انشالا موفق و پیروز باشید
 • ابوقاسم ۰۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
  3 0
  بعدازخواندن نظرهایه زیبایه شمابرادران اشک ازچشمانم جاری شد.من یک افغان عضوفاطمیون هستم ماهمیشه ایرانی هارابرادروهم خون خودمیدانیم هیچ وقت ان روزنرسدکه درایران جنگ شودواگرخدایه نکرده جنگ شدماهمه درکناربرادران ایرانی ازاین خاک مقدس دفاع میکنیم انشاالله.درودبراهل بیت پیامبر.ودرودبرسیدعلی رهبر
 • رضا ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
  4 0
  سلام من دوست دارم مدافع حرم بشم به عشق حضرت زینب ازهمه چیزم می گذرم تا بروم شهید بشم من بسیجی فعال هستم لطفا اگه جایی ثبت نام داره من رو راهنمایی کنید
 • رضا ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
  2 0
  سلام من دوست دارم مدافع حرم بشم به عشق حضرت زینب ازهمه چیزم می گذرم تا بروم شهید بشم من بسیجی فعال هستم لطفا اگه جایی ثبت نام داره من رو راهنمایی کنید
 • افغانی غریب ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۰
  2 0
  ای کاش هرچ زودترهمه مسلمانهاواحدویک پارچه شن ودست همه دشمنان اسلاموکوتاه کنن
 • افغانی غریب ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۰
  2 0
  ای کاش هرچ زودترهمه مسلمانهاواحدویک پارچه شن ودست همه دشمنان اسلاموکوتاه کنن
 • سید علی حسینی تار قم ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
  2 0
  فاطمیون مداافعین فرزندان فاطمه زهرایند درود خداوند بر همه انها
 • سید علی حسینی تار قم ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
  2 0
  فاطمیون مداافعین فرزندان فاطمه زهرایند درود خداوند بر همه انها
 • حسین ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۲
  4 0
  فاطمیون افغانی نیستند هزاره وشیعه اند وجز خراسان بزرگ وبا ریش بلندهای طالبان تفاوت از زمین تا آسمان است فاطمیون حزب الله دیگر در شرق کشور است تاج سر ما ایرانی ها هستید خوشا به غیرت و همتتان
 • محمد رضا ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
  2 0
  درود بر عزیزان لشکر فاطمیون من بعنوان یک ابرانی اگر کم لطفی در حق این بزرگواران شده عذرخداهی میکنم و شرمندتونم. پاینده باشید . کوچیک شما محمد رضا
 • رضا ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۶
  1 0
  سلام ما میخوام بریم مارو هم ببرید یا علی 0901 27
 • ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۴
  2 0
  سلام خدا حافظ مدافعان حرم بی بی حضرت زینب باشه
 • یاسین ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  2 0
  خوشا به حال انانکه با شهادت رفتند. وافرین بر هموطنان با غیرتم ان شاء الله با امام حسین محشور بشید
 • ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
  2 0
  الهی امین
 • محمدحسن ۲۲:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
  2 0
  ماشاا...دمتتون گرم
 • ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۹
  1 0
  سلام و عرض ارادت، اولاً خسته نباشید خدمت برادران زینبیون و فاطمیون و دیگر مدافعان حرم بی بی زینب دوم چرا اینقدر از تعداد و آمار برادران رزمنده می پرسید و منتشر می کنید؟؟؟ سوم راه رفتن به سوریه برای یک آموزش دیده چیه
 • عباس قربانی ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۴
  1 0
  بسم تعالی سلام علیکم با احترام ارزوی موفقیت برای همه مدافعان دفاع از حریم اسلام اینجانب امادگی صد در صد خود را جهت اعزام به جبهه های دفاع از حریم اسلام و اهلبیت اعلام میدارم و تا اخرین قطره خون خود را در راه ولی امر مسلمین امام خامنه ای میدهم لبیک یا خامنه ای لبیک یا خامنه ای
 • رسول ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
  2 0
  من واسه دفاع از بیبی زینب (ع ) برم کجا جواب بگیرم مرسی
 • محمد ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۱
  2 0
  فاطمیون زنده باد
 • ۰۲:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۵
  2 0
  درود بر مدافعین ایران.
 • اکبرزمانی ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  2 0
  درود خداوند بر همه شهدا بخصوص گروه فاطمیون که بدون هیچ چشم داشتی دفاع میکنن از حرم بی بی زینب (ص)
 • حیدری ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
  2 0
  ان شاء الله باحضرت فاطمه محشور شوید سربازان حریم زینب(ع)
 • حیدری ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
  2 0
  ان شاء الله باحضرت فاطمه محشور شوید سربازان حریم زینب(ع)
 • بهابادی ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
  1 0
  افتخار جهان اسلامید در ایران غریبه نیستید روی چشم همه جای دارید ان شا الله ایران وافغانستان وسوریه ولبنان متحدانه عربستان نفهم را ازروی کره خاک محو خواهند کرد
 • حسین قاسمی ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۷
  2 0
  من نظرات شماعزیران رادیدم چون لشکر فاطمیون غریب ومظلوم هست اشکم درامد
 • حسین قاسمی ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۷
  2 1
  من نظرات شماعزیران رادیدم چون لشکر فاطمیون غریب ومظلوم هست اشکم درامد
 • ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  1 0
  من مجید هستم از تهران کارت فعالیتهم دارم ثبت نامه من برایه اعزام به سوریه چه وقت انجام میشه،؟
 • ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  0 0
  من مجید هستم از تهران کارت فعالیتهم دارم ثبت نامه من برایه اعزام به سوریه چه وقت انجام میشه،؟
 • ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۰
  1 0
  درود خدا بر مجاهدان راه حق
 • ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  2 0
  ابو علی چند روز پیش به دیدار ارباب شتافت شهادت گوارای وجودت فرمانده
 • مهدی ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
  1 0
  سلام من 40 سال دارم نیرو نمی خوایین من آماده ام
 • محمد ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۴
  2 0
  مرحبا ب غیرت برادران فاطمیون شما افتخار شیعه هستید
 • محمد ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۴
  1 0
  مرحبا ب غیرت برادران فاطمیون شما افتخار شیعه هستید
 • امیر ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۶
  1 0
  من افغانی ام 14سالمه میخوام بجنگم عشق شهادتم
 • Ali Akbar hossei ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۷
  1 0
  سلام ب بچهای فاطمیون واقعا دمتون گرم
 • مرتضی ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
  1 0
  دمتون گرم
 • سمیرا ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۲
  2 1
  کاش همان طور که در سوریه میجنگید برای کشور خودتان هم همینطور باشید تا افغانستان از دست طالبان و داعش نجات پیدا کند.پیروز باشید
  • محسن IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
   0 0
   عالی گفتی .
 • حیدر ۲۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۲
  1 0
  دست تک تک شما عزیزان را می بوسم التماس دعا
 • ابوالفضل ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۳
  5 1
  واقعا بی انصافیه ماروکه نمی گذارن بریم اونوقت افغان ها به راحتی میرن خوش به حالشون انگاری حرم. حضرت مال مانیست
 • رررر IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۵
  0 0
  شاید براتون عجیب باشه نیرو های افغانی بدون هیچ مشکلی به سوریه اعزام میشند اما نیرو های داوطلب ایرانی با هزار بدبختی به سوریه اعزام میشن برای مثال من خودم افغانی هتم یکی از دوستانم دیروز به من زنگ زده بود و میگفت شناسنامه افغانی داری دور بر سن من من گفتم برای چی گفت برای این میخوام که بم سوریه ن گفتم تو که ... مربی نظامی تو سوریه است چطور خودت نمیری؟؟؟که میخوای با شناسنامه افغانی بری
 • محمد علی زاده IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
  0 0
  عالی
 • محمد علی زاده IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
  0 0
  عالی
 • افغانستان IR ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  0 0
  کاش در کشور خودتان میجنگیدید نه بخاطر وعده وحید در کشور دیگریلل

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس