کد خبر 423546
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: برای ورود تبلت به مدارس در این شورا هیچ مصوبه ای نداشته ایم و بنابراین همچنان ورود تبلت به مدارس ممنوع است.

 به گزارش مشرق، مهدی نوید دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: ممنوعیت ورود تلفن همراه به مدارس نیز همچنان برای سال تحصیلی آینده پابرجاست و اجرایی خواهد شد.

برخی خبرگزاری ها مدتی پیش از لغو قانون ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مدارس خبر داده بودند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی نیز پیش از این از طراحی تبلت ویژه دانش آموزان و استفاده از آن در مدارس از سال تحصیلی آینده خبر داده بود.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش همچنین درباره مشکل دیپلم های جعلی در آموزش و پرورش گفت: متاسفانه گروه ها و باندهایی تشکیل شده است که به جعل مدرک و به ویژه دیپلم می پردازند و آموزش و پرورش پیگیری های لازم را برای شناسایی و دستگیری این افراد از طریق مراجع قانونی انجام داده است.

مشکل جعل مدرک تحصیلی

نوید تاکید کرد: بخشی از مشکل جعل مدرک تحصیلی به ضعف قوانین و مقررات در آموزش و پرورش بر می گردد که در حال تغییر و اصلاح این قوانین در شورای عالی آموزش و پرورش هستیم.

وی خبر کاهش رشته های تحصیلی از پنج به سه رشته برای سال تحصیلی آینده را نیز تکذیب کرد و گفت:‌ این اخبار تنها نظرات کارشناسی است که از جانب مسئولان آموزش و پرورش بیان شده است و هنوز در شورای عالی آموزش و پرورش در این باره مصوبه ای نداشته ایم.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس