یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشور لازم است از نظر رهبر معظم انقلاب پیروی و حمایت کرده و طوری حرکت کنند که همیشه عزت اسلام در نظر گرفته شود.

به گزارش مشرق، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی قبل از ظهر چهارشنبه در درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد، گفت: مسلمانان باید همیشه مد نظر داشته باشند که حرکت آنها باید در راستای حفظ اسلام باشد و حفظ اسلام از حفظ جان و خون مردم عزیزتر است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) همیشه تأکید داشتند که عزت و قدرت اسلام باید حفظ شود، بیان کرد: این درحالی است که اسلام نمی‌گوید با همه بسازید و در مقابله همه نرمش نشان دهید چون که ما اعتدال و صلح داریم ما تابع اسلام و قرآن هستیم که می‌گوید دشمن باید خشونت ما را حس کند که همه جا نرمش نشان نمی‌دهیم.

استاد درس خارج فقه با بیان اینکه باید با دشمن ظالم باشیم و هرکس را که احساس کردیم ظالم است دشمن او باشیم، ابراز کرد: تیم مذاکره هسته‌ای کشور لازم است از نظر رهبر معظم انقلاب پیروی و حمایت کرده و طوری حرکت کنند که همیشه عزت اسلام را در نظر گرفته و کلمه‌ای در میان نیاورند که نشانگر ضعف ما باشند.

وی ادامه داد: طرف‌های مذاکره نباید عنوان کنند که ما در مراکز تجهیزات جنگی و رزمی خود چه داریم، مگر غربی‌ها خودشان می‌گذارند مراکز جنگی آنها بازدید شود.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه در مذاکرات باید با کسانی مذاکره کنیم که متخصص انرژی هسته‌ای باشند، ابراز داشت: انرژی هسته‌ای در کشور ما بومی است و جوانان بسیاری زحمت کشیدند تا قدرت هسته‌ای را به دست آوردیم و این قدرت درحالی به دست آمد که دست به سمت غرب دراز نکردیم و باید از غربی‌ها پرسید که آیا خودشان اجازه می‌دهند ما با دانشمندان آنها صحبت کنیم؟

وی بیان کرد: اگر غربی‌ها بر مراکز ما تسلط پیدا کنند عهد و پیمان در نظر نمی‌گیرند و باید در برابر آنها با قدرت حرف زده و عزت اسلام را نشان دهیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس